microsoftimagine perspektywy2 bis

świąteczna zbiórka żywności v3

Budowanie i programowanie robota LEGO MINDSTORMS

FajneGranty-1Projekt "Miasto robotów  - Piła za kilkadziesiąt lat" świetnie wpisuje się w Europejski Tydzień Kodowania. Kolejna grupa zbudowała swojego robota. Tym razem powstał piesek, no bo jak wyobrażacie sobie Piłę za kilkadziesiąt lat bez zwierząt. Budując i programując szczeniaka uczniowie wykorzystali czujniki dotyku i koloru pozwalające imitować zachowanie pieska. Robopiesek szczeka, warczy, pożera kości, macha nóżką i udaje że sika, a gdy skończą się bodźce zasypia i  chrapie :) Mózg robota to klocek EV3  - programowalny inteligentny klocek, który steruje motorami i czujnikami. Do poruszania tej głowy uczniowie wykorzystali cały zestaw kół zębatych. Pomysłów na modyfikację projektu było sporo, brakuje nam tylko kolejnych zestawów klocków Lego Mindstorms, gdyż więcej klocków  to więcej możliwości.

Katarzyna Pazdej