microsoftimagine perspektywy2 bis
Smaller Default Larger

Lekcje w kinie

dscf1697W dniu 25.01.2018 trzy klasy z naszej szkoły udały się na tzw. „Lekcje w kinie” – projekt edukacyjny poświęcony nauce czytania filmów.
Impreza odbyła się, tradycyjnie, w kinie „Koral” Regionalnego Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile.
W tym roku szkolnym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wysłuchali wykładu na temat: „Jak mówić obrazem – czyli o języku filmu” oraz obejrzeli film „Eddie zwany orłem”.
Uczniowie klas: 1I, 1P, 2I podczas lekcji poznali – między innymi – najważniejsze pojęcia związane z językiem filmowym obrazu, odkryli zależności miedzy kinem a malarstwem i fotografią, dowiedzieli się, w jaki sposób montaż wpływa na odbiór dzieła filmowego…

Wrażenia uczniów po filmie pokrywają się z opinią o nim pochodzącą z portalu Filmweb: „Rewelacyjna opowieść, która przywraca wiarę w marzenia. Po prostu chwyta za serce! Tak wzruszającego i pełnego energii filmu nie było w kinie od lat”.

Danuta Rosa

dscf1593     dscf1595     dscf1693     dscf1695