microsoftimagine perspektywy2 bis
Smaller Default Larger

NAJSILNIEJSI UCZNIOWIE W AKCJI

NAJSILNIEJSI UCZNIOWIE W AKCJI-35Za nami III edycja Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Pilskiego w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody zorganizowane przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu przy PWSZ w Pile odbyły się 18 kwietnia 2018 roku w tamtejszej hali sportowej. Na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników. Ponad sześćdziesięciu zawodników podzielonych na 3 kategorie wagowe : do 75 kg , do 90 kg i powyżej 90 kg przystąpiło do sportowej rywalizacji , a wśród nich dziesięciu „mocarzy” z Mechana. Po blisko czterogodzinnej walce poznaliśmy zwycięzców. Każdy z zawodników miał do dyspozycji trzy próby do wykonania , samemu dysponując do jakiego ciężaru ma podejść.

Często zawodnicy przeceniali swoje umiejętności i ich próby kończyły się niepowodzeniem. Naszym faworytem w kategorii powyżej 90 kg był broniący tytułu z przed roku Patryk Wiśniewski. Pilska młodzież z podziwem patrzyła na jego poczynania. Kolejno uporał się ze sztangą o wadze : 130 , 135 i 140 kg nie zostawiając złudzeń kto jest najsilniejszym gladiatorem tego dnia. Bardzo udane starty zaliczyli w kategorii do 75 kg Zbyszek Jaryst i Maciek Sikora , którzy uporali się ze sztangą o wadze 90 kg co pozwoliło im zająć  ex aequo czwarte lokaty. W wadze do 90 kg Milan Karabanowicz wycisnął sztangę o wadze 100 kg , a jego młodszy kolega Szymon Cybulski 95 kg dzięki czemu zajęli oni odpowiednio piąte i szóste miejsca w swojej kategorii wagowej. Każdy z naszych zawodników uporał się przynajmniej z jednym ciężarem co pozwoliło zająć nam znakomite drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Oprócz wymienionych wcześniej zawodników naszą reprezentację tworzyli : Bartek Pytlos , Krzysiek Piechowski , Radek Kowalewski , Wojtek Łochowicz i Mikołaj Jaszczyk. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w kolejnych startach.

 Kondeja Grzegorz

Więcej zdjęć w galerii