microsoftimagine perspektywy2 bis
Smaller Default Larger

Mechanik wyróżniony w rankingu miesięcznika Perspektywy

perspektywyZ niekłamaną przyjemnością pragnę poinformować całą szkolną społeczność, że Nasza Szkoła po raz pierwszy została sklasyfikowana w rankingu najlepszych liceów i techników miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”. Na ponad 1800 szkół w kraju zostaliśmy sklasyfikowani na 268 miejscu w Polsce, 22 miejscu w Wielkopolsce, a na terenie „starego” województwa pilskiego – na trzeciej pozycji. Tym samym uzyskaliśmy tytuł „Brązowej Szkoły 2014”. Zgodnie z postanowieniem Kapituły – technika były oceniane za pomocą czterech kryteriów: sukcesy w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (25%), oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%). Ranking uwzględnia technika, w których maturę w maju 2013 zdawało minimum 12 maturzystów, wyniki średnie z j. polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej, a do egzaminu zawodowego przystąpiło przynajmniej 50% absolwentów. Nie bez podstaw jest więc teza, że „małym” szkołom łatwiej było osiągnąć wyższe wskaźniki do rankingu – natomiast „Mechanik” należy zaliczyć do szkół liczniejszych. Niezależnie od tego pragnę podziękować przede wszystkim naszym zeszłorocznym absolwentom i oczywiście pedagogom przygotowującym ich do egzaminów zewnętrznych – to ich praca złożyła się na ten bezprecedensowy sukces.
Poprzeczka została zawieszona wysoko lecz wierzę, że obecny rocznik klas czwartych wypadnie nie gorzej i za rok ponownie przyjdzie nam się cieszyć z wyników naszych abiturientów. A „Brązowa Tarcza”, która niebawem zawiśnie na naszej stronie internetowej - będzie znakiem jakości naszej wspólnej pracy dla ewentualnych przyszłych kandydatów z gimnazjów, którzy obecnie zastanawiają się nad wyborem dalszej edukacyjnej drogi.

Jacek Sikorski