Szczęśliwe numerki dzisiaj to:

stypendia

 

biblioteka

Kącik Przedsiębiorcy

mikroporady

Smaller Default Larger
Filtr
 • Dyktando mikołajkowe

  mikolajŚwięty Mikołaj tuż-tuż, na swoich saniach mknie. Ma prezenty dla grzecznych dzieci i tych, którzy chcą pochwalić się znajomością zasad ortografii.

  Zapraszamy serdecznie uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile i ich nauczycieli do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu ortografii. Dyktando mikołajkowe już 7 grudnia 2015 r.  o godz. 10.35 w świetlicy. Zgłoszenia do pań polonistek do 4 grudnia ( dwie osoby z klasy).

  Joanna Danielewicz

 • Nagrody dla krwiodawców

  27.11.2015r. w Starostwie Powiatowym w Pile odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. y1Organizatorami spotkania byli starosta pilski i prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pile.
  Klasyfikacja na szczeblu rejonowym, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygląda następująco:
  I miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile (0,334 litra krwi na 1 dorosłego ucznia). Nagrody odbierali dyrektor Jacek Sikorski, koordynator Michał Bobrowski oraz uczniowie krwiodawcy: Artur Grams, Mateusz Linka, i Marcin Tomaszewski;

  przeczytaj więcej: http://www.faktypilskie.pl/pila/20861-nagrody-dla-krwiodawcow

 • Sprawozdanie z akcji HDK

  joomplu:1139919 listopada tego roku po raz kolejny odbyła się całemu Mechanikowi dobrze znana akcja Krwiodawstwa. Zjawiło się 57 chętnych osób z czego aż 48 oddało krew, w tym 7 po raz  pierwszy. W sumie to aż 21 litrów krwi! Wiemy jak życiodajną substancją jest krew, ale czy zastanawialiście się kiedyś czy płynąca w waszych żyłach tkanka ma jakieś większe znaczenie wpływające chociażby na charakter waszej osoby? Na szczęście były osoby, którym zawracało to głowę i są oni twórcami Hematopsychologii nauki o powiązaniach między krwią, a naszą osobowością! Brzmi ciekawie?

 • PUCHAR POLSKI TAEKWON-DO ITF DRAGON CUP 2015

  W dniu 15 listopada odbyła się kolejna edycja Pucharu Polski Taekwon-do ITF Dragon Cup. Turniej ten jest imprezą rankingową PZ TKD ITF i cieszy się dużą popularnością. W tym roku wzięło w nim udział 370 zawodników i zawodniczek. Byli to zawodnicy z czołówki krajowej, europejskiej oraz światowej. Rywalizacja była prowadzona w konkurencjach technicznych, układach formalnych oraz walkach indywidualnych. W tym prestiżowym turnieju nie zabrakło ucznia naszej szkoły, Piotra Słodowicza z klasy 3K. Zawodnik naszej szkolnej sekcji sportów walki brał udział w konkurencji walk indywidualnych juniorów  (kat.-70kg). Piotrek swój pierwszy udział w zawodach Taekwond-do zakończył  w ćwierćfinale.

 • “ZADUMKI POETYCKIE”

  joomplu:1136819 listopada 2015 r. w sali widowiskowej PSM-LW w Pile, w ramach cyklu "Zadumki poetyckie" odbył się wieczór, poświęcony życiu i twórczości Edwarda Stachury.
  „Stachura. Skocz w pudło gitary” - pod takim tytułem odbyło się spotkanie wspomnieniowe, w którym wzięły udział p. Danuta Rosa i p. Edyta Reselska, zaproszone przez Kamila Grelę, ucznia kl. 3K Technikum Informatycznego w ZSP nr 1 im. H. Cegielskiego w Pile.
  Przybyłych gości powitała Pani Ewa Nowakowska, prowadząca spotkanie.
  Utwory z repertuaru Edwarda Stachury wykonali : Paweł Majchrzak, Aleksandra Moszyk oraz aktorzy teatru „Niepokorni”. Scenografię i oprawę graficzną spotkania zapewnili Paweł Magdziński oraz Krzysztof Łukaszewicz.
  Zaprezentowano fakty z życia poety, uzupełnione o pokaz zdjęć i fragmentów wspomnień… płonęły świece…

 • Pilanie Kresowianom

  plakat2015Miło nam poinformować, że zostajemy partnerem zbiórki chemii, już nie pierwszy raz włączamy się do tego typu akcji. Od jutra uczniowie i nauczyciele oraz mieszkańcy, którym po drodze jest szkoła będą mogli przynosić chemię gospodarczą. Dzięki, że jesteście z nami. Akcja w szkole trwa do 10 grudnia!

  Ruszamy z kolejną już zbiórką chemii gospodarczej dla polskich kombatantów z Kresów oraz Polaków mieszkających na tych terenach.
  W tym roku chcemy, aby ta zbiórka w Pile była rekordowa. Wszystko to zależy od Was. Jeśli każdy z Was dołoży do tego choć małą ''cegiełkę'' będziemy mieli wspólny duży sukces, który da naszym rodakom wielkie szczęście i poczucie, że ktoś o nich pamięta. I to nie byle kto, ale w większości młodzi ludzie, a to jest jeszcze bardziej cenne ponieważ ta pamięć na pewno przetrwa. Stąd nasza wielka mobilizacja i prośba do Was, aby o tym wydarzeniu dowiedział się każdy mieszkaniec naszego miasta oraz regionu.

  Zbieramy, tak jak w ostatnich edycjach szeroko rozumianą chemię gospodarczą.

 • Wycieczka do Poznania

  joomplu:11334W dniu 18.11.2015 klasa IVK pod przewodnictwem p. Joanny Markiewicz i p. Norberta Rataja udała się na jednodniową  wycieczkę do Poznania.  Mogliśmy zwiedzić m.in. Politechnikę Poznańska – na której zgłębiliśmy jeszcze bardziej tajniki Akademii Cisco. Zdaliśmy sobie wielką sprawę, że nasza szkoła jest na bardzo wysokim poziomie w tej dziedzinie. Porozmawialiśmy ze starszymi kolegami jak wygląda ich „normalny” dzień „prze”-życia. Kolejnym punktem naszej wycieczki był stadion Inea – „Lech Poznań”.  Zwiedziliśmy strefę prezydencką,  zobaczyliśmy szatnie piłkarzy oraz wszelkie pomieszczenia z których korzystają. Stadion mieści niemalże 43 tyś widzów. Kolejnym i ostatnim punktem wycieczki był Browar Lecha. Zwiedziliśmy go pod kątem informatycznym, poznaliśmy tajniki ważenia piwa od strony informatycznej ze względu na automatyzację całego procesu ważenia piwa. Dowiedzieliśmy się co to jest CIP oraz jakimi sposobami przesyłane są dane między komórkami Kompani Piwowarskiej. Hasłem naszej wycieczki był odwieczny slogan Lecha Poznań „Nigdy się nie poddawaj”. Dziękujemy p. Joannie Markiewicz i p. Norbertowi Ratajowi za umożliwienie rozwijania naszych pasji oraz zainteresowań.

  Więcej zdjęć w galerii 

 • Uroczyste pasowanie na ucznia cechowego

  joomplu:1132117.11.2015 r. uczniowie klasy 1S ZSZ wraz z wychowawcą – p. Krzysztofem Kuczmyło wzięli udział w uroczystości pasowania na ucznia cechowego, która odbyła się w Cechu Rzemiosł Różnych w Pile. Uroczystość poprowadził Starszy Cechu – p. Jan Janczewski. Jej najważniejszą częścią było ślubowanie i pasowanie na ucznia.
  „Wstępując w szeregi Rzemiosła – przyrzekam uroczyście: pilnie wypełniać obowiązki ucznia, aby dobrą pracą umacniać wysoką rangę Rzemiosła Polskiego” – tę uroczystą przysięgę złożyło 25 uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych i realizujących naukę zawodu u pracodawców zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych.

 • Zajęcia z zoopsychologiem

  joomplu:11277W dniach od 6.11.2015 do 12.11.2015r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z zoopsychologiem p. Danutą Żołędziewską. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z psem pracującym, który jest szkolony do poszukiwań ludzi zagubionych w terenie. Na zajęciach wysłuchali wykładu na temat zachowania w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach w kontakcie z nieznajomym psem oraz jak się zachować gdy mamy do czynienia z psem maltretowanym przez człowieka. Mogli również przećwiczyć swoje reakcje i sposób zachowania z Fridą. Zajęcia tego typu były prowadzone po raz pierwszy w naszej szkole i spotkały się z żywym zainteresowaniem młodzieży.


  Wioletta Szumańska

  Więcej zdjęć w galerii

 • TIME FOR ENGLISH

  Serdecznie zapraszam do udziału w konkursach z j.angielskiego.
  Pierwsza propozycja to konkurs wewnątrzszkolny polegający na rozwiązaniu testu leksykalno-gramatycznego. Konkurs skierowany jest głównie do uczniów klas pierwszych i drugich, ale każdy chętny z klas starszych może również skorzystać z tej propozycji.

  Druga propozycja to kolejna edycja konkursu głośnego czytania, która odbędzie się 9 grudnia na PWSZ w Pile. Uczniowie przygotowują sami 3-minutowy fragment do odczytania z prozy anglojęzycznej poprzedzony 1-minutowym uzasadnieniem własnego wyboru oraz 2-slajdową prezentacją w programie Power Point na temat autora wybranej pozycji.

  Zapisy oraz możliwość uzyskania dodatkowych informacji u Katarzyny Szmiłyk w sali nr 9 lub nauczycieli j.angielskiego.
  Serdecznie zapraszam do udziału.

  Katarzyna Szmiłyk

 • Szkolny Konkurs Informatyczny BAGS - II edycja

  Zapraszamy wszystkich uczniów Technikum Informatycznego do udziału w II edycji Szkolnego Konkursu Informatycznego BAGS (Bazy, Aplikacje, Grafika, Strony).

  Konkurs składa się z dwóch części:

  WYDŁUŻONY TERMIN WYKONANIA ZADANIA - 6.12.2015r.

  •     testu na platformie Moodle (dostępny będzie w ostatnim tygodniu listopada)

  Trzy osoby z największą liczbą punktów otrzymają nagrody rzeczowe, dodatkowo komisja konkursowa może przyznać wyróżnienia. Nagrodzone osoby otrzymają cząstkową ocenę celującą z modułu Tworzenie baz danych i aplikacji internetowych.
  Sprawdź się jako programista aplikacji internetowych, baz danych i projektant stron WWW.

  Regulamin pod linkiem.


  Renata Nagiewicz
  Katarzyna Pazdej

  Sponsorzy konkursu:
       
 • Obchody Święta Niepodległości w szkole

   joomplu:11254   Pierwszym oficjalnym wydarzeniem, którym rozpoczęliśmy obchody 11 Listopada był tradycyjny Apel Pamięci. Mimo dość niekorzystnej pogody spotkaliśmy się na placu przed szkołą, pod masztem z biało-czerwoną by uczcić najważniejszą z rocznic w polskiej historii. Na wysokości zadania stanął Samorząd Uczniowski przygotowując scenariusz i ozdabiając go scenicznymi wystąpieniami Dawida Bronszkiewicza z klasy 2I. Osobiście przygotowując swoje krótkie wystąpienie chciałem Wam drodzy uczniowie pokazać, jak ważną dla nas jest niepodległa Polska. I jak nasi wielcy rodacy - niezależnie od miejsca zajmowanego na scenie politycznej czy wyznaniowej – zawsze podkreślali, że dobro Rzeczpospolitej jest naszym wspólnym skarbem, o który wszyscy musimy się starać.

 • Sowa Matematyczna

  sowa matematyczna

  Ruszyły zapisy do kolejnej już VII edycji konkursu SOWA MATEMATYCZNA wszelkie informacje o konkursie można przeczytać na stronie  https://sowa-mat.pl oraz przy sali 52.
      Chętni  uczniowie powinni zgłosi się do pani Anny Zelent-Serówki do 27 listopada 2015r.

 • Film „PILECKI” w kinie „HELIOS”

  DSCF0646Stowarzyszenie Auschwitz Memento to główny animator akcji społecznej „Projekt: Pilecki”, który - w plebiscycie zorganizowanym  przez Muzeum Historii Polski - uznany został za „Wydarzenie Historyczne Roku 2014”.
  Film objęty został patronatem: Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.
  Filmowa opowieść o Pileckim zawiera wiele walorów edukacyjnych, dlatego też w naszym lokalnym środowisku  z prośbą o poznanie ich  zwrócił się do szkół Pan Starosta Franciszek Tamas.

  10 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli w kinie „Helios” obraz „Pilecki”. Siedem klas: 2D, 2M, 2S, 3M, 3N, 4D, 4K  pod opieką nauczycieli: E. Reselskiej, D. Rosy, S. Olechnowicza, M. Bobrowskiego, B. Bliźniaka, A. Ziółkowskiej, E. Nowak, mogło prześledzić losy rotmistrza w fabularyzowanym dokumencie, w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego, ze specjalnym udziałem syna bohatera  -  Andrzeja Pileckiego  oraz   historyka Adama Cyry.

 • Akcje HDK w Mechaniku

 • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

  11 listopada obchodzimy święto narodowe Polski - Święto Niepodległości. W 1918 roku nasza Ojczyzna po 123 latach niewoli odzyskała wolność. W 1795 roku mocarstwa rozbiorowe postanowiły odebrać Polakom - wolność i niepodległość. Państwo Polskie przestało istnieć na mapie Europy, lecz naród nie dał się zniszczyć. Polska przetrwała dzięki swej historii, tradycji i kulturze.
  Od 1797r. Jan Henryk Dąbrowski, Karol Kniaziewicz i tysiące bezimiennych Legionistów- bohaterów walczyło o wolny i niepodległy Naród Polski u boku Napoleona. 29 listopada 1830 roku doszło do powstania narodowowyzwoleńczego, które okazało się klęską.

 • Zespołowy Konkurs Informatyczny dla Szkół średnich

  plakatJuż 4 grudnia o godzinie 11 w pilskim “Mechaniku” odbędzie się pierwszy Zespołowy Konkurs Informatyczny dla Szkół średnich pod patronatem firmy Quad/Graphics. Jeśli interesujesz się informatyką i znasz kogoś o podobnych zainteresowaniach — nie czekaj! W zawodach może wziąć udział tylko dziesięć dwuosobowych grup.
  Zapisy trwają od 16 do 27 listopada. W tych dniach na stronie www.konkurs.zsp1.pila.pl  znajdziesz formularz zgłoszeniowy. Jego wypełnienie będzie równoznaczne ze zgłoszeniem się do konkursu. Regulamin oraz dokładniejsze informacje będą znajdowały się pod tym samym linkiem.
  Pamiętaj, że na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe sponsorowane przez Studio Horizon, Quad/Graphics, STX Next oraz Wydawnictwo Helion.
  Zapraszamy :)


  Lidia Popielarz-Kozłowska
  Rafał Balcer

 • Przygotuj się na Święto Niepodległości

  kotylion-bialo-czerwony

   

  We wtorek 10 listopada nie będą obowiązywały szczęśliwe numerki. Tylko BIAŁO-CZERWONY KOTYLION  będzie zwolnieniem z odpowiedzi i niezapowiedzianych kartkówek.

 • Wycieczka do Berlina

  Classic RemiseUczestników wycieczki do Berlina proszę o wydrukowanie, wypełnienie i dostarczenie mi załączonych poniżej formularzy oraz pozostałej kwoty do 13. listopada 2015 r.


  Agnieszka Michałek

  FORMULARZ do wydrukowania