Szczęśliwe numerki dzisiaj to:

stypendia

 

biblioteka

Kącik Przedsiębiorcy

mikroporady

Smaller Default Larger
Filtr
 • KINO NA TEMAT:

  IMAG0140POLSKIE  WOJSKO  W  MISJACH  MIĘDZYNARODOWYCH
  FILM  „KARBALA” 

  W ramach cyklu „Kino na temat” uczniowie siedmiu klas: 1I, 1M, 2D, 2I, 2K, 2M, 3N obejrzeli w pilskim kinie „Helios” film „Karbala” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza. Inspiracją do nakręcenia filmu stał się dla reżysera zbiór reportaży z Iraku  „Psy z Karbali” Marcina Górki i Adama Zadwornego.
  Na akcję filmu złożyły się dwie prawdziwe historie: obrona City Hall podczas powstania szyickiego w Karbali prowadzona przez kompanię kapitana Kaliciaka oraz zachowanie sanitariusza oskarżonego o tchórzostwo na polu walki i nieudzielenie pomocy rannemu podczas zasadzki, w którą wpadł polski konwój.

 • STXNext zaprasza:

  PYPILA2Zaprzyjaźniona z naszą szkołą firma STXNext zaprasza osoby zainteresowane programowaniem (a może również w przyszłości pracą w firmie) na 2 wydarzenia.
  Przypomnijmy:  STXNext to jedną z największych firm typu Software House w Europie. Oddział w Pile założyli nasi absolwenci Patryk Gruszka i Paweł Kucmus, firma zatrudnia też kilku innych naszych absolwentów

  5 grudnia w Pile odbędzie się trzecia edycja warsztatów Python Has Power (PHP)
  Eksperci firmy zapewniają, że "na warsztatach:
  - Złapiesz zajawkę czym jest Python
  - Poznasz Pythona od podstaw oraz standardy programowania
  - Pokodujesz z naszymi Ekspertami
  - Stworzysz algorytm do jednej z naszych aplikacji"
  I wszystko to w ciągu kilku sobotnich godzin.
  Więcej informacji i zapisy na stronach:
  https://www.facebook.com/events/1528314440791767/
  http://pythonhaspower.com/

 • TAMARA ŁEMPICKA WEDŁUG MAŁGORZATY BORSUKIEWICZ

  joomplu:11018W dniu 29.09.2015 roku klasa 2D poznała w galerii „Labirynt” PSM-LW najnowsze prace
  Małgorzaty Borsukiewicz – pilskiej malarki, której wybrane prace artystyczne uczniowie obejrzeli w ubiegłym roku w naszej szkole.
  Tym razem zaprezentowane na wystawie obrazy to kopie dzieł Tamary Łempickiej (1898 – 1980), polskiej malarki epoki art deco.
  Prace Pani Małgorzaty zachwyciły uczniów. Ich kolorystyka, formy kubistyczne, dokładny rysunek, draperie oraz cienie stały się inspiracją do licznych pytań zadawanych artystce.

 • Wycieczka do Berlina

  DSCN1643Uczestników wycieczki do Berlina proszę o wpłacenie zaliczki w wysokości 50 zł do 12 października 2015 r.
  Uwaga! Termin wycieczki: 03.12.2015 r.

  Agnieszka Michałek

 • PIERWSZE MEDALE SPORTOWCÓW „MECHANIKA”

  joomplu:10992Punktualnie o 9.30  w poniedziałek 21 września 2015 roku w szesnastoosobowym składzie , ruszyliśmy z Piły do Złotowa na pierwszą w tym roku szkolnym imprezę przygotowaną przez Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy. Areną zmagań młodychlekkoatletek i lekkoatletów był pięknie położony  nad jeziorem ,  kameralny stadion przy ulicy Wioślarskiej w Złotowie. Indywidualne Mistrzostwa Rejonu Pilskiego w Lekkiej Atletyce , były jednocześnie kwalifikacją do zawodów wojewódzkich które odbędą się 7 października w Poznaniu. Nasza tegoroczna reprezentacja to mieszanina młodości z doświadczeniem. Obok starych mistrzów , szansę startu otrzymali także pierwszoklasiści.

 • Kolejna akcja, kolejny sukces!!!

  DSC 0014Można powiedzieć, że to już tradycja naszej szkoły, a uczniowie cały czas równie chętnie angażują się w przedsięwzięcie. O czym mowa? Oczywiści o akcjach Honorowego Dawstwa Krwi. Tym razem w akcji wzięło udział 55 osób, w tym 52 uczniów i trzech nauczycieli. Aż dwudziestu nastolatków oddało krew po raz pierwszy. Łącznie udało im się zebrać 24,663 litrów krwi.

  Pierwsza w tym roku szkolnym akcja różniła się trochę od poprzednich, gdyż na świetlicy pojawiły się dwie dodatkowe osoby, które z uporem maniaków plątały się wszystkim pod nogami ;) Byli to chłopacy z klasy IV K – Patryk Aptacy i Dawid Ćwikła, którzy nagrywali całe przedsięwzięcie. Już niedługo dzięki nim na stronie szkoły pojawi się filmik promujący akcje HDK w naszej szkole.
  Dziękujemy wszystkim modelom za perfekcyjne oddanie krwi i pozwolenie na uwiecznienie tego – powiedzieli po zakończeniu akcji. Jednak szczególne podziękowania należą się panu Michałowi Bobrowskiemu, który od kilku lat czuwa nad Wampiriadami w „Mechaniku”.
  Następna okazja, aby oddać krew, nadarzy się już 19 listopada. Do udziału w akcji zachęcamy stałych bywalców oraz tych, którzy wcześniej albo nie mogli, albo jeszcze się nie zdecydowali na oddanie krwi.

   Weronika Ignaciuk

  DSC 0022     DSC 0028     DSC 0036

 • Szkolna wycieczka do Berlina

  Gedächtniskirche1Po raz kolejny zapraszamy uczniów naszej szkoły na jednodniową wycieczkę do Berlina. W tym roku wybieramy się do Classic Remise (jeśli zostanie przyjęta rezerwacja) oraz do Muzeum Techniki. Zobaczymy też najdłuższy pozostały fragment Muru Berlińskiego w East Side Gallery. Czeka nas spacer, podczas którego miniemy Weltzeituhr, Wieżę Telewizyjną, Wyspę Muzeów z Katedrą Berlińską, Unter den Linden, Bramę Brandenburską oraz Reichstag. Ostatnią godzinę spędzimy na rynku bożonarodzeniowym przy Kościele Pamięci Fryderyka Wilhelma.


  Termin: 26.11.
  Cena: ok. 120 zł
  Zapisy u p. Agnieszki Michałek i p. Moniki Rejewskiej-Skiery.
  Decyduje kolejność zgłoszeń.
  Uczestnicy wycieczki muszą posiadać paszport lub (tymczasowy) dowód osobisty.

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

  joomplu:10952    Punktualnie o 10.00 na boisku szkolnym  zabrzmiał uroczysty marsz wojskowy, poczet sztandarowy szkoły pierwszy raz w tym roku szkolnym pojawił się przed młodzieżą „Mechanika”. Dyrektor przywitał wszystkich pracowników placówki, zaproszonych gości i oczywiście najbardziej zainteresowanych, czyli samych uczniów. Klasy pierwsze: 1P,1K, 1I,1M i 1 S poznały swoich wychowawców, którymi kolejną są profesorowie: Agnieszka Michałek, Renata Nagiewicz, Rafał Balcer, Anna Skrzypczak i Krzysztof Kuczmyło.
      Dyrektor Sikorski w swoim przemówieniu przypomniał uczniom o ważnych datach związanych z II wojną światową, gdzie 1. i 17. września 1939 roku są dla nas Polaków szczególnie tragiczne. Samorząd Uczniowski za sprawą pięknie wykonanej  pieśni przez ucznia Patryka Grelę, autorstwa Jacka Kaczmarskiego „Mury”, przypomniał o  tzw. „porozumieniach sierpniowych”, które stanowią początek wolnościowych przemian w naszym kraju lat 80-tych XX w.