Smaller Default Larger
Filtr
 • Mistrz Szkoły w tenisie stołowym

  joomplu:13636W środę 12 października w naszej sali gimnastycznej zebrała się spora grupa pasjonatów tenisa stołowego, którzy rywalizowali o miano „Mistrza Szkoły” w kategorii  chłopców. Turniej został przeprowadzony w systemie rosyjskim. Każdy uczestnik turnieju, który przegrał raz, mógł jeszcze zawalczyć o miejsce 2. W kategorii chłopców rywalizowało 17 graczy. Po bardzo ciekawych pojedynkach, stojących na wyższym poziomie względem poprzedniego roku, zwyciężył Karol Szłapak z klasy 2s.

 • Mistrzostwa Szkół Powiatu Pilskiego w sztafetowych biegach przełajowych

  joomplu:13623Dnia 30.09 odbyły się Mistrzostwa Szkół Powiatu Pilskiego w  sztafetowych biegach przełajowych.
  Zawody odbyły się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile.
  Dystans, który nasi uczniowie mieli do pokonania to 10x1000m.
  Nasza sztafeta pod opieką Pani Anny Skrzypczak wyruszyła pewna siebie i przygotowana na rywalizacje w iście kenijskim składzie, do którego należeli:
  -Z klas I: Michał Tymiński, Krzysztof Piechowski, Dawid Dembiński, Marcel Piotrowski oraz Dawid Jackowiak.
  -Z klasy II jeden reprezentant-Jakub Lewandowski.
  -Z klas III: Radosław Góźdź, Hubert Kujawski, Morzyc Oskar(rezerwa) oraz Szymon Chudziak(rezerwa).
  -Z klas IV: Michał Kamiński, Oskar Niewiarowski oraz Piotr Słodowicz.
  Po zaciętej rywalizacji, która trwała ponad pół godziny ,nasi reprezentanci zajęli wysokie 4 miejsce.
  Niestety nie dało to naszym biegaczom miejsca medalowego.

  Więcej zdjęć w galerii

 • Omnibus – zadanie II

  omnibusIIZachęcamy wszystkich (nauczycieli również) do wzięcia udziału w konkursie wiedzy ogólnej. Do rywalizacji można się włączyć na każdym etapie trwania konkursu, brak udziału w którymś z etapów nie stanowi przeszkody w kontynuacji zabawy.
  Na szkolnej platformie mooodle umieściliśmy już zestaw drugi, który będzie nieco łatwiejszym od inauguracyjnego, ale bez małych podstępów się nie obyło :)Możliwość zdobycia kolejnych 100 punktów w konkursie upłynie 5 listopada 2016 o godzinie 23:59.
  Nad pytaniami dla was pomyśleli tym razem:
  •    Anna Szóstakowska
  •    Anna Zelent-Serówka
  •    Aleksander Głombiowski
  •    Marcin Orzechowski
  •    Marcin Molak
  •    Maciej Reinke
  Tym razem mamy dla was między innymi zaszyfrowaną wiadomość z nutą w tle i historię pewnej wojny. Sprawdzimy waszą znajomość ruchomych świąt kościelnych, zabierzemy was na wycieczkę dookoła świata - Stany Zjednoczone, Szwajcaria, ZSRR, Japonia...
  Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu konkursu dostęp do pytań będzie możliwy tylko dla tych, którzy podadzą właściwe hasło - tym razem chodzi o pewne szeleszczące miasto....

  Marcin Molak

 • Omnibus – zadanie I

  omnibusZa nami pierwsza runda szkolnego konkursu Omnibus, która z pewnością nie należała do łatwych. W zestawie złożonym z 7 zadań każdy uczeń mógł zdobyć 100 punktów. Pojawiły się w nim pytania między innymi o tajemniczego pana w hełmie, zapachy Bułgarii, angielskie zwierzaki, afrykańskie i haitańskie akcenty, a także bombową trąbę. Zestaw został ułożony w taki sposób, aby możliwie jak najbardziej utrudnić zdobycie kompletu punktów.
  Pytania okazały się dość trudne. Średni wynik uzyskany przez biorących udział w zabawie to około 47 punktów na 100 możliwych do zdobycia. Najtrudniejszym okazało się zadanie ułożone przez panią Anitę Ziółkowską, które dotyczyło nietypowego zakończenia Ferdydurke. Uczniowie uzyskali w nim średnio 17% punktów. Najłatwiejszym okazało się zadania pana Macieja Reinke, który pytał o największy pod względem powierzchni kraj Afryki – z tym pytaniem bez problemu poradziło sobie 4/5 uczestników.

 • Liga Mechanika: mecz 4M-3I

  Inauguracja sezonu 2016/2017 Siatkarskiej Ligi Mechanika odbyła się 19.10.2016 r. o godz. 17:10 meczem zespołów można powiedzieć już legendarnych i zasłużonych w Mechanie. Aktualni mistrzowie, czyli 4M zmierzyli się ze zdobywcami 3. miejsca w zeszłorocznym sezonie, czyli 3I. W składzie tegorocznych maturzystów znaleźli się: Tempała Marek (kapitan), Pietrzak Jakub, Niemczyński Sebastian, Łuczak Dawid, Ligenza Adrian oraz Ida Łukasz. W drużynie 3I natomiast zagrali: Mściszewski Krzysztof (kapitan), Bartkowiak Jakub, Martenka Paweł, Bronszkiewicz Dawid, Ratajewski Jacek, Bańda Jakub oraz Chudziak Szymon. Po odpowiedniej rozgrzewce zabrzmiał pierwszy w sezonie gwizdek w ustach p. Michała Bobrowskiego i rozpoczął się mecz. 4M od razu zaznaczyła swoją przewagę nad informatykami. Wynikiem 25:15 wygrała pierwszego seta i otworzyła sobie drogę do szybkiego zwycięstwa. Jednak nie było tak łatwo, jakby mogło się wydawać, bo 3I zdołała wyrwać seta i z rezultatem 25:21 dla drużyny 3-cioklasistów i 1:1 w setach gracze zeszli do szatni na krótką przerwę. Po niej wielokrotne błędy 3I i dobra passa mechatroników zaowocowała wynikiem 25:9 dla 4M. Następny set okazał się ostatni i mimo ogromnego starania informatyków, maturzyści tym razem byli górą i wygrali 25:13, a cały mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla klasy 4M. Być może wyłonili się faworyci tego sezonu, jednak trzeba pamiętać, że to dopiero początek. W następnym meczu zmierzą się informatycy z klas 2I i 2K. Pozdrawiam i zapraszam do śledzenia na bieżąco rozgrywek Siatkarskiej Ligi Mechanika.


  Dawid Bronszkiewicz

 • Wyniki Szkolnego Etapu konkursu SUPERMATEMATYK

  20161020 115042Dnia 20 października odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Supermatematyk, skierowanego do uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.
  Klasy pierwsze miały do rozwiązania 12 zadań zamkniętych jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, klasy drugie i trzecie zadania zamknięte i otwarte. Uczniowie pracowali w skupieniu przez 45 minut, chociaż nie wszyscy, dla niektórych czasu było za dużo, opuścili salę po około 20 minutach.
  Wszystkim biorącym udział w zmaganiach z zawiłościami matematycznych zadań gratuluję. Oto najlepsi z najlepszych:

   

  Kacper Musiał 2I
  Martyna Janicka 2K
  Weronika Firlej 1M
  Jakub Bielecki 1M
  Krzysztof Grot 1M
  Adrian Przybylski 1K

   

 • Etap szkolny Olimpiady Wiedzy Ekologicznej Powiatu Piskiego rozstrzygnięty!

  Na etapie szkolnym  Olimpiady Wiedzy Ekologicznej wzięło udział 21 uczniów naszej szkoły, którzy zmagali się z 45 pytaniami z ekologii i ochrony przyrody. Najlepsze wyniki uzyskali:
  I miejsce – Borkowski Łukasz klasa 1I z liczbą punktów 36
  II miejsce – Ślaski Hubert klasa 1I z liczbą punktów 33  i Musiał Kacper klasa 2I z liczbą punktów 33
  Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym, który odbędzie się 03.11.2016r. o godz.13.00.


  Wioletta Szumańska

 • MISTRZOSTWA POWIATU PILSKIEGO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ 2016

      W dniu 11.10.2016  reprezentacja  naszej szkoły wzięła udział w I rundzie Mistrzostw Powiatu Pilskiego w halowej piłce nożnej. W turnieju  tym o awans rywalizowały ze sobą cztery drużyny:  „Teatralna”, ”Ekonomik”, „Mechanik” oraz „CK Nauka”. Nasz zespół wystąpił w tych rozgrywkach w nowym, „odmłodzonym” składzie. W reprezentacji zadebiutowało 6 nowych zawodników z klas pierwszych i drugich. W pierwszym meczu „Mechanik” zremisował z „Ekonomikiem” 1:1. W kolejnym spotkaniu zremisowaliśmy z „Teatralną” 3:3, a w ostatnim meczu przegraliśmy z CK Nauka 2:1. Po dwóch remisach i porażce zajęliśmy czwarte miejsce w turnieju. Nasz „nowy skład” udowodnił, że ma bardzo duży potencjał, a umiejętnościami technicznymi nie ustępuje najlepszym w powiecie. Mamy  nadzieję, że w kolejnych rozgrywkach zaprezentujemy się lepiej.

 • Kotowanie

  joomplu:13618We wtorek 11.10.2016 r. odbyły się przygotowane przez klasy II k i IV m otrzęsiny klas pierwszych( tzw. kotowanie).
  Najmłodsi uczniowie mogli się wykazać w następujących konkurencjach:
  - śpiewanie piosenek,
  - karmienie mlekiem w proszku z zawiązanymi oczami,
  - wyciągnie cytryny z mąki,
  - quiz na temat znajomości swojego wychowawcy,
  - turlanie piłki nosem,
  - kalambury.
  Dla naszych kadetek zadaniem było ubicie śmietany, a dla nauczycieli skakanie na skakance w wyznaczonym stylu.
  Wygrała klasa 1 m, która w wybranym przez siebie dniu nie będzie pytana ustnie i pisemnie. Gratulujemy zwycięzcom.


  Aleksandra Gołaszewska
  Martyna Pałaszewska

  Więcej zdjęć w galerii

 • Szkolne eliminacje do konkursu Supermatematyk

  Schowek01Dnia 20 października 2016 roku (czwartek) o godzinie 11:40 w świetlicy szkolnej odbędą się szkolne eliminacje do XVII  edycji Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego Supermatematyk. Konkurs skierowany jest do uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich technikum oraz klas pierwszych zasadniczej szkoły zawodowej. Więcej informacji u nauczycieli matematyki, u których należy zgłosić chęć swojego udziału w konkursie. Zabierzcie ze sobą kalkulator prosty i długopis.


  Organizator
  Anna Zelent-Serówka

   

 • Mural na 70- lecie „Mechana” od Samorządu Uczniowskiego

  DSC01752Samorząd Uczniowski postanowił również włączyć się w obchody 70-lecia  naszej szkoły. Jeszcze w roku szkolnym 2015/2016 Rada SU zadecydowała, że zgromadzone środki przekaże na mural w tematyce  związanej z naszym Patronem Hipolitem Cegielskiem. Po wybraniu projektu malowidła i logo samorządu wzięliśmy się do realizacji zadania. Trwało to wszystko troszkę czasu, ale  myślę że efekty są zadawalające, sądząc po opiniach naszych uczniów.
      Uroczyste odsłonięcie muralu nastąpiło 30 września, co wpisało nam się w obchody 70-lecia placówki. Zaszczycili nas obecnością  osoby bezpośrednio związane z Towarzystwem im. Hipolita Cegielskiego z Poznania w osobach :

  • członek honorowy Zofia Cegielska – Doerffer (prawnuczka  naszego Patrona),

   DSC01757

  • przedstawiciel Prezydenta Towarzystwa  Andrzej Fromberg,
  • przewodniczący Klubu Szkół im. Hipolita CegielskiegoMarek Nowak , jednocześnie członek zarządu Towarzystwa.

      Mural na naszych gościach z Poznania zrobił pozytywne wrażenie, Pani Zofia  była zachwycona podobieństwem postaci do swojego pradziadka.  Pan Marek stwierdził, że taki mural  przydałby się w każdej szkole im. Hipolita Cegielskiego, ponieważ takie sposoby efektywnie propagują wiedzę na jego temat wśród młodzieży.


  Opiekun SU
  Marcin Orzechowski

 • 70 – lecie „Mechanika” za nami

  joomplu:1352870 – lecie „Mechanika” za nami. Organizacyjne i finansowe wyzwanie zakończyło się w ocenie znakomitej większości uczestników i gości – sukcesem. Bardzo nas to cieszy – bo zdarza się przecież, że gdy coś nas przez zbyt długi czas angażuje – tracimy zdolność do obiektywnej oceny. Przygotowania w formie planów trwały od początku roku, konkretne decyzje odnośnie programu, wyboru partnerów i logistyki  - to już miesiące wiosenne, wakacje i wrzesień – finałowa batalia o solidne domknięcie szczegółów.  

 • Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym!

  tenis1Wszystkich chętnych zapraszamy w dniu 12.10.2016 (środa) o godzinie 16:00 na salę gimnastyczną. Zgłoszenia do dnia zawodów u prof Krzysztofa Kuczmyło oraz Michała Bobrowskiego.

 • 70-lecie filmy

 • PyPiła

  Plakat PyPiła IIIZapraszamy chętnych do zapisywania się na kurs PyPiła. Zajęcia prowadzić będą w naszej szkole pracownicy firmy STX Next. Dla osób planujących związać swoją karierę zawodową z programowaniem, jest to świetna okazja do nabycia cennych umiejętności, naprawdę warto.
  Proszę, by uczniowie naszej szkoły, którzy zapiszą się na kurs, poinformowali mnie o tym.

  Renata Nagiewicz

 • OGŁOSZENIE

  Taekwondo - Kickboxing - ogłoszenieZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH SZKOLNEGO KOŁA SPORTÓW WALKI. PIERWSZY TRENING W PONIEDZIAŁEK 10 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 17.15.

                                                                                                                                         Z.ZIELIŃSKI

 • 70-lecie Mechanika

  {joomplucat:362 limit=6|columns=3|ordering=random}

  Więcej zdjęć w galerii

 • Mikołajki w Berlinie

  berlin ślizgawka6 grudnia 2016 r. p. A. Michałek, p. M. Rejewska-Skiera, p. J. Markiewicz, p. M. Orzechowski oraz p. M. Bobrowski zapraszają Was na szkolną wycieczkę do Berlina. W tym roku w programie: Muzeum Techniki (oba budynki), Plac Poczdamski, Pomnik Ofiar Holocaustu, Brama Brandenburska, Reichstag (bez wejścia na kopułę), Muzeum Egipskie (z popiersiem Nefretete) oraz Weihnachtsmarkt pod Wieżą Telewizyjną.

  Całkowity koszt wycieczki to 125 zł. (Autokar, opieka pilota, ubezpieczenie oraz bilety wstępu są wliczone w cenę.) Zaliczkę w wysokości 50 zł należy wpłacić p. A. Michałek do 15 października. W związku z ogromnym zainteresowaniem wyjazdem decyduje kolejność wpłat. Uczestnicy wycieczki muszą posiadać (tymczasowy) dowód osobisty lub paszport oraz legitymację szkolną. Formularze zgody na wyjazd zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

  W czasie wolnym istnieje możliwość wjazdu na Wieżę Telewizyjną - 19,50 Euro, lotu balonem – 20 Euro, zwiedzenia Muzeum NRD-owskich Motocykli – 5,50 Euro lub wejścia do Muzeum Człowieka - 9 Euro. (Konieczna rezerwacja. Informacji udziela p. Michałek.)

  https://tv-turm.de/de/tickets-preise/aussichtstickets/

  https://thumbs.dreamstime.com/z/der-borten-ballon-ist-ein-heiluftballon-der-touristen-meter-die-luft-ber-berlin-nimmt-36405752.jpg

  http://www.memu.berlin/ausstellung/menschen-museum/

  http://www.museumsportal-berlin.de/pl/muzea/erstes-berliner-ddr-motorradmuseum/