Smaller Default Larger
Filtr
 • SUPERMATEMATYK

  joomplu:13830Dnia 26 listopada 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Salezjańskiego w Pile odbyły się eliminacje do powiatowego etapu konkursu SUPERMATEMATYK, w których po raz trzeci udział wzięli uczniowie NASZEJ szkoły w osobach Martyny Janickiej, Wiktorii Firlej,
  Kacpra Musiała, Jakuba Bieleckiego, Krzysztofa Grota
  i Adriana Przybylskiego.
  Uczestnicy rozpoczęli rywalizację po godzinie 10:00 losując wcześniej kod (numer sali i miejsca),  mieli 120 minut na rozwiązanie zestawu złożonego z 10 pytań zamkniętych jednokrotnego, 20 wielokrotnego wyboru. Każdy mógł otrzymać maksymalnie 30 punktów.
  Po godzinie 12:00 zakończyły się zmagania uczestników, a rozpoczęła praca szacownej komisji pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Boruckiej. Indywidualne wyniki uczestników konkursu przekazane już są, jednak kryterium kwalifikacyjne do FINAŁU POWIATOWEGO przesłane będą  opiekunom szkolnym później.  Trzymam kciuki za przedstawicieli naszej szkoły.

  Opiekun konkurs:
  Anna Zelent - Serówka

  Więcej zdjęć w galerii

 • MeeTTech

  MeeTTech-spotkanie-2W środę 8 grudnia będzie miało miejsce wydarzenie, którego szczególnie powinno zainteresować uczniów naszej szkoły. W ramach eventu MeeTTech będzie okazja do uczestnictwa w dwóch ciekawych szkoleniach:

  1) Elastic – nierelacyjna oraz skalowalna baza danych

  2) Prościej, Szybciej, Powershell

  Szkolenia będą prowadzone przez praktyków, specjalistów branży IT.

  Rafał Balcer

 • Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej

  Tabela

   

  4M

  3I

  2I

  2K

  1K

  1M

  punkty

  miejsce

  4M

  x

   3:1  3:0  3:0  3:0  3:0  1,1,1,1,1  

  3I

   1:3

  x

   3:0      3:1  0,1,1  

  2I

   0:3  0:3

  x

   3:0  3:0  3:0 0,0,1,1,1  

  2K

   0:3  0:3  0:3

  x

   0:3  0:3  0  6

  1K

   0:3    0:3  

  x

  2:3  0,0,0  

  1M

   0:3  1:3  0:3    3:2

  x

  0,0,0,1  
 • Kuba Stalka zwycięzcą III etapu eliminacji Szkolnego Omnibusa, Łukasz Kociołek aktualnym liderem.

  omnibus3Za nami trzecia runda Omnibusa Szkolnego w której tym razem brało udział 21 osób. Zestaw III okazał się w sumie najtrudniejszym z dotychczasowych. Z pytaniami najlepiej poradził Kuba Stalka (93,8 pkt.), któremu nieznacznie uległ Radek Nitek (92,5 pkt.).

 • KONKURS ‘’JAUZ”

  jauzSerdecznie zapraszam do udziału w konkursie leksykalnym z języka angielskiego obejmującym zakres słownictwa zawodowego dla zawodów technik mechanik, mechatronik i informatyk.
  Konkurs odbędzie się 9 grudnia 2016r. na piątej godzinie lekcyjnej.
  Chętnych uczniów zapraszam do zapisywania się u p. Anny Szóstakowskiej do 6.12.2016.

  A. Szóstakowska

 • Zespół Poradni Psychologiczno-Pegagogicznych w Pile ogłasza konkurs

  1 600

 • 3 edycja konkursu BAGS

  W piątek 9 grudnia 2016 r. na zakończenie Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych, odbędzie się w Mechaniku finał 3 edycji konkursu BAGS. Konkurs  dotyczy umiejętności w zakresie kwalifikacji E.14 w zawodzie technik informatyk (Bazy danych, Aplikacje internetowe, Grafika i Strony internetowe), a jego patronem, jak co roku,  jest firma programistyczna STX Next.
  W I etapie konkursu 8 zespołów będzie walczyć o najlepszy wynik w teście online na platformie Moodle. Najlepsza grupa wygra pakę słodyczy i punkty, które będą się liczyć w finale. W rozgrywce finałowej po dwie osoby z każdej grupy rywalizować będą o cenne karty podarunkowe, książki o tematyce informatycznej i słodycze dla swojej grupy. Fundatorami nagród są: STX Next, Helion, Rada Rodziców ZSP nr 1.   

 • ,,RĘCZNI NA MEDAL”

  joomplu:13737MISTRZOSTWA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW
  W tegorocznych rozgrywkach NSZS o Mistrzostwo Powiatu Pilskiego w piłce ręcznej chłopców nasza reprezentacja szkolna zaczęła swój występ od  rundy kwalifikacyjnej. W rozegrany 3 listopada 2016 r w hali sportowej CKZiU w Wyrzysku turnieju nasi „szczypiorniści” pokonali reprezentację ZSR Brzostowo  12 : 7, oraz  gospodarzy  17 : 10. Wywalczony awans do finałów powiatu z pierwszego miejsca był zasługą zaangażowania i woli walki naszych „ręcznych”, z meczu na mecz gra „kleiła się” coraz lepiej- drużyna uwierzyła w swój potencjał i umiejętności.
  W piątek 18 listopada w hali Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile rozegrano finał mistrzostw naszego powiatu, w którym udział wzięły trzy reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych wyłonionych z eliminacji.

 • 11 listopada

  joomplu:1373211 listopada to bardzo ważna data dla Polaków. Tego dnia w 1918 roku- po 123 latach zaborów- Polska odzyskała niepodległość. Dzień ten świętujemy ustawowo od 23 kwietnia 1937 roku. 22 lipca 1945 roku święto zostało zniesione przez Krajową Radę Narodową. Transformacja ustrojowa w 1989 roku spowodowała, że ponownie Polacy 11 listopada świętują Dzień Niepodległości.
      Tradycyjnie więc uczniowie naszej szkoły zademonstrowali swój patriotyzm i pamięć o tych, co zginęli za Polskę na uroczystym apelu, 10 listopada 2016 roku. Program artystyczny zawierał montaż słowno - muzyczny, w który włączyła się młodzież wszystkich klas, śpiewając wspólnie polskie pieśni patriotyczne.
  Apel został zwieńczony przemówieniem dyrektora, który docenił postawę patriotyczną młodzieży i artyzm przedsięwzięcia.

  Opracowała:
  Ewa Nowak

  Więcej zdjęć w galerii

 • SUPERMATEMATYK

  Przypominam laureatom eliminacji szkolnych do konkursu SUPERMATEMATYK:

  • Kacprowi Musiałowi 2i
  • Martynie Janickiej 2k
  • Weronice Firlej 1M
  • Jakubowi Bieleckiemu 1M
  • Krzysztofowi Grot 1M
  • Adrianowi Przybylskiemu 1K

  że w tą sobotę 26 listopada o godzinie 9:20  spotykamy się w Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Salezjańskiego ul. Dembowskiego 4 w Pile.
  Zabierzcie legitymacje szkolne, kalkulator prosty, przybory do geometrii.

  Opiekun konkursu
  Anna Zelent -Serówka

 • Konkurs "Lesen gehen ..."

  Wyłonieni w eliminacjach szkolnych Michał Tymiński oraz Fabian Przewoźniak z klasy 1M reprezentowali naszą szkołę w wojewódzkim etapie konkursu "Lesen gehen...", który odbył się 5 listopada 2016 r. w Bibliotece Niemieckiej UAM w Poznaniu. Nie udało się nam zwyciężyć, ale wystąpienia Michała i Fabiana zostały pochwalone przez jedną z organizatorek konkursu.
  A. Michałek

 • Warsztaty z pisania wniosku do Programu ERASMUS+

  image001Warsztaty z pisania wniosku do Programu ERASMUS+ dla placówek edukacyjnych, a także pozyskiwania dodatkowych funduszy dla szkół i przedszkoli.

  Szczegółowe informacje na temat spotkań znajdują się w załącznikach.

 • Omnibus III

  omnibus3Dziś ruszamy z trzecim zestawem zadań Szkolnego Omnibusa, w którym znajdziecie między innymi rozsypane litery, zagubionych bohaterów książek, brzydkie kaczątko wśród angielskich wyrazów, historię pewnego napadu oraz defiladę wojskową na językach - wszystkie pytania tradycyjnie są chronione hasłem.

  Zadania po raz kolejny nie należą do łatwych, ale tym razem wszystkie są zadaniami zamkniętymi. Do moich faworytów należą dwa - jedno, bardzo podchwytliwe, pytanie pana Orzechowskiego i drugie, dość skomplikowane, pytanie pani Ziółkowskiej.

 • Akcja HDK w Mechaniku

  20161110 113339Druga z zaplanowanych w tym roku akcji krwiodawstwa jest już za nami. Czterdziestu ochotników oddało równe 1700ml krwi. Znów miło zaskoczyła wysoka frekwencja uczestników a szczególnie osób, które po raz pierwszy przystąpiły do naszych akcji. „Pierwsze koty za płoty” już za nimi, myślę że doświadczenie pomocy utkwi im w pamięci. Niektórzy z uczestników zostali odrzuceni , ale nie zrażajcie się bo kto wie, może to wasza krew jest wyjątkowa i przyczyni się do uratowania komuś życia. Pięknie podarować dar z siebie samego, a akcja krwiodawstwa jest czymś takim.  Wielkie wotum uznania dla naszej 40stki, słodkie fanty są niczym w porównaniu do waszego gestu.  To nie koniec naszego „połowu” zapraszamy kolejnych uczestników. Dziękuję prof. Bobrowskiemu za możliwość pomocy w obsłudze i możliwość zobaczenia akcji od środka.  Podsumowując jest Gut, następna akcja w styczniu, Śledź nas !

  Marcin Gil kl IV M

 • Ognisko klasowe 1 I - 02.11.2016

  joomplu:137132 listopada 2016 roku czekaliśmy dzielnie z prowiantem przed szkołą na nasz pierwszy wyjazd klasowy. Po małych zawirowaniach dojechał nasz przewoźnik i mogliśmy zająć miejsca w autobusie. Podróż trwała 30 minut, dojechaliśmy do Harcerskiego Ośrodka Wodnego w Trzciance. Na miejscu rozpaliliśmy ognisko. Chłopacy nabili kiełbaski na kije i je piekli. Klimat ogniska udzielił się wszystkim uczestnikom, było wesoło i zabawnie. Po konsumpcji ruszyliśmy na zwiedzanie pierwszego w Polsce Parku Ryb Słodkowodnych. Wzdłuż nowo wybudowanych ścieżek pieszo-rowerowych, ustawionych zostało 10 makiet gigantycznych ryb wykonanych ze szczególną precyzją.  Makiety przedstawiały następujące ryby: pstrąg tęczowy, okoń, lipień, lin, karp, jaź, szczupak,  sum, jesiotr, jesiotr zachodni, sandacz.

 • Warsztaty dla Gimnazjalistów

  programowanienawesoloZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych zaprasza Gimnazjalistów na warsztaty pt. Programowanie na wesoło w Mechaniku. Odkryj swój talent i zobacz, czy jest nim programowanie.

  Jeżeli:
  •     lubisz komputery
  •     interesujesz się informatyką
  •     wiesz czym jest programowanie
  •     lub jeszcze nie wiesz o co w tym wszystkim chodzi
   Podczas warsztatów:
  •     napiszesz swój pierwszy program w C++
  •     poznasz środowisko CodeBlocks
  •     odkryjesz możliwości Scratcha
  •     zaprogramujesz robota mBot

  ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY

 • Wycieczka do Poznania klasa IV K: 29.10.2016

  joomplu:13693Wyjazd, sobota, godz. 8.00 z parkingu przed ZSP1 nr 1. Wszyscy uczestnicy wyjazdu stawili się punktualnie. Padło stwierdzenie: "Pierwszy raz nikt się nie spóźnił" :) Droga do Poznania pusta, spokojnie jechaliśmy w bardzo komfortowych warunkach. Pierwszy postój Orlen Oborniki, przerwa na toaletę i kawę. Około 10.10 dojechaliśmy do Stadionu Inea „Lecha Poznań”. Przed sklepem klubowym czekaliśmy na przewodnika.
  10.30 start zwiedzania. Zaczęliśmy od loży prasowej - Ivo wcielił się w rolę trenera, a reszta grupy była dziennikarzami zadającymi pytania :) Kolejne etapy to: szatnia, poziom boiska wraz z ławkami rezerwowych, Loża Prezydencka, Sala Legend i Trybuna Prasowa. Wędrówkę zakończyliśmy oglądając trening piłkarzy. Ruszyliśmy jeszcze na "słynną" lokomotywę umieszczoną przed Stadionem i był to czas dla "fotoreporterów” :)

 • PyPiła w Mechaniku

  joomplu:1369214 listopada odbyło się w naszej szkole pierwsze spotkanie 3 edycji PyPiła. Jest to 3-miesięczny kurs języka Python, prowadzony przez programistów z firmy STXNext, od kilku lat współpracującej z naszą szkołą. Dwie pierwsze edycje odbywały się w pracowniach PWSZ w Pile, trzecia odbywa się w Mechaniku. Chętnych do udziału w kursie było bardzo wielu, tym bardziej cieszymy się, że do udziału w kursie zostało zakwalifikowanych aż 7 naszych uczniów.
  Oprócz języka Python, uczestnicy poszerzą swoją wiedzę z zakresu programowania obiektowego, frameworka Django, współpracy z bazami danych, modeli, API;  zbudują też swoją aplikację webową.
  Wiedza tym cenniejsza, że przekazywana przez programistów firmy STXNext, jednej z największych firm typu Software House w Europie. Oddział w Pile założyli w 2014 roku nasi absolwenci Patryk Gruszka i Paweł Kucmus. Firma oferuje bardzo dobre zarobki, świetne warunki pracy i wielką możliwość rozwoju, a zatrudnia już kilkunastu naszych absolwentów.
  Warto uczyć się programowania.

  Renata Nagiewicz

  Więcej zdjęć w galerii

 • Zespołowy Konkurs Informatyczny dla uczniów gimnazjum

  plakat 2016Już 5 grudnia o godzinie 10:00 w pilskim “Mechaniku” odbędzie się pierwszy Zespołowy Konkurs Informatyczny dla uczniów gimnazjum pod patronatem firmy STX Next. Jeśli interesujesz się informatyką i znasz kogoś o podobnych zainteresowaniach — nie czekaj! Poproś swojego nauczyciela i zarejestrujcie się na konkurs. W zawodach może wziąć udział tylko dziesięć dwuosobowych drużyn.
  Zapisy trwają od 18 do 30 listopada 2016r. W tych dniach na stronie www.zsp1.pila.pl  znajdziesz formularz zgłoszeniowy. Jego wypełnienie będzie równoznaczne ze zgłoszeniem się do konkursu. Regulamin oraz dokładniejsze informacje będą znajdowały się pod tym samym linkiem.
  Pamiętaj, że na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe sponsorowane przez STX Next, Studio Horizon, oraz Wydawnictwo Helion. Dodatkowo wspierać nas będą firmy: CallCenter&DataBase Balcer Spółka Jawna, Mr. Pizza oraz sklep ze zdrową żywnością - Zdrówko.

  Zapraszamy!
   Organizatorzy

 • „Mechanik” na obchodach Święta Niepodległości.

     joomplu:13685 Tradycyjnie jak co roku, młodzież, rodzice i nauczyciele ZSP nr 1 im. H. Cegielskiego zjednoczyli się w wysiłkach by godnie i radośnie uczcić kolejne urodziny Niepodległej. Już w czwartkowe przedpołudnie w pełnym składzie zebrali się na placu apelowym w szkole, by przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z wspólnej historii, które doprowadziły do wyzwolenia naszego narodu z rąk zaborców. Dodatkowo mieli okazję odśpiewać wiązankę pieśni patriotycznych nieodłącznie kojarzących się ze Świętem Niepodległości – min.: „Rotę”, „Pierwszą Brygadę”, „Wojenkę” i „Hej, Hej ułani” – a to dzięki pomysłowi pani Ewy Nowak, głównego organizatora imprezy.

 • X Mistrzostwa Szkół im. H. Cegielskiego

   joomplu:13658   W przededniu narodowego Święta Niepodległości, w czwartkowy poranek 10 listopada, nasza szkoła (nauczyciele wychowania fizycznego) zorganizowała X edycję Mistrzostw Szkół im. H. Cegielskiego w pływaniu. Cykliczne zawody wyłaniające najlepszych pływaków spośród cegielszczaków, zaszczycili swą obecnością panowie: Przemysław Pochylski – etatowy członek zarządu Powiatu Pilskiego i Andrzej Wolny – przewodniczący Rady Rodziców i zarazem główny „sponsor” imprezy. Wydarzenie oprócz walorów ściśle sportowych, dostarczyło również okazji do towarzyskich spotkań uczniów i nauczycieli zaprzyjaźnionych szkół – w tym roku do Piły zajechali reprezentanci Zespołu Szkół Komunikacji z Poznania, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Chodzieży i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Środy Wielkopolskiej.

 • Szymon Łukasik - zwycięzcą II etapu Omnibusa, Marek Stemler liderem

  omnibus2wyniki

  Za nami druga runda Omnibusa. Z tym dość nietypowym zestawem zmierzyło się tym razem 40 osób. Najlepiej z zadaniami poradził sobie Szymon Łukasik zdobywając 93,48 pkt. na 100 możliwych.
  Dostępu do zadań chroniło hasło - miasto o szeleszczącej nazwie, związane z życiorysem naszego patrona.

 • Wycieczka do Berlina

  brama brandenburskaUczestników wycieczki do Berlina proszę o wydrukowanie, wypełnienie i dostarczenie mi zamieszczonych poniżej formularzy do 10 listopada 2016 r.
  Pozostałą kwotę (75 zł) należy wpłacić do 26 listopada 2016 r.

  A. Michałek

 • „Z wizytą u Prezydenta RP”

  DSC01922   W dniu 26 października grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w niecodziennej lekcji, a właściwie należałoby napisać -  wyjątkowej, którą pewnie zapamiętają do końca życia. Miasto – Warszawa, dokładny adres – ul. Krakowskie Przedmieście 46/48, miejsce – Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Prezydent Andrzej Duda postanowił szerzej otworzyć drzwi swojego Pałacu Prezydenckiego dla młodzieży, szczególnie tej spoza Warszawy. W ramach organizowanych tzw. „Lekcji RP” spotkał nas szczególny zaszczyt otrzymania zaproszenia spośród polskich szkół technicznych, na lekcje o bliskim dla „Mechanika” temacie „Polskie Wynalazki”.

 • Wycieczka do Berlina

  DSC06344Uczestników wycieczki do Berlina proszę o wydrukowanie, wypełnienie i dostarczenie mi zamieszczonych poniżej formularzy do 10 listopada 2016 r.
  Pozostałą kwotę (75 zł) należy wpłacić do 26 listopada 2016 r.
  A. Michałek

   

 • 1 Listopada - Wszystkich Świętych

  WP 20161026 12 37 50 ProSpołeczność Mechanika jak co roku pamięta o zmarłych nauczycielach i pracownikach naszej szkoły. 26.10.2016 r. przedstawiciele klasy 3i udali się na pilski cmentarz, aby zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli.

  1 listopada – Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Nie mniej jednak w tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając ten "płomyk nadziei", wierząc, że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości.

 • IV Piknik Techniczny

  joomplu:13650Klasa 1k pod opieką p. Anny Skrzypczak, 2k z opiekunem p. Lidią Popielarz-Kozłowską oraz 2i z wychowawcą p. Rafałem Balcerem mieli okazję uczestniczyć w IV Pikniku Technicznym. Całe przedsięwzięcie zorganizowane zostało w dniu 27 października przez Instytut Politechniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Staszica w Pile.  
  Podczas tego wydarzenia nasza młodzież wzięła udział w dwóch interesujących wykładach. Pierwszy z nich dotyczył działania urządzeń mechatronicznych. W jego trakcie młodzież miała okazję zapoznać się ze sterownikami programowalnymi oraz przykładowym modelem robota, którego można samodzielnie zaprogramować.   Dzięki temu uczniowie dostrzegli jedną z wielu zalet nauki programowania. Drugie spotkanie uświadomiło jak szerokie zastosowanie ma kamera termowizyjna i w jak wielu dziedzinach życia pomaga człowiekowi.