Smaller Default Larger
Filtr
 • Jasełka 2016

  {joomplucat:382 limit=3|columns=3|ordering=random}

  Więcej zdjęć w galerii

 • SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA

  joomplu:14292Trzy zgrabne modelki , siedmiu przystojniaków oraz nienagannie ogolony opiekun wyruszyli w poniedziałkowy poranek 12 grudnia do „Mediolanu Wielkopolski” czyli do Chodzieży , by pojawić się na parkiecie tamtejszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Okazją ku temu były zawody sportowe w mieszanej piłce siatkowej , które po raz trzynasty zorganizowali dyrekcja i nauczyciele  tamtejszej szkoły. Tym razem do rywalizacji przystąpiło pięć szkół , których zaszczytnym patronem jest Hipolit Cegielski. Choć na zewnątrz temperatura powietrza spadała poniżej zera , w chodzieskiej hali fani siatkówki rozgrzani byli do czerwoności.

 • ERGOWIOSŁA 2016

  joomplu:14220Już po raz piąty PWSZ w Pile zorganizowała zawody sportowe o Puchar Starosty Pilskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w zmaganiach na ergometrze wioślarskim typu Concept II. W czwartek 8 grudnia 2016 roku punktualnie o godzinie 11.00 dwanaście zawodniczek i trzydziestu sześciu zawodników rozpoczęło sportową rywalizację. Start wyścigu jest sygnalizowany akustycznie i wzrokowo na dużym ekranie. Zawodniczki miały do pokonania dystans 500m , natomiast zawodnicy 700m. Zwycięzcą zostaje zawodnik , który uzyska najlepszy czas zmierzony przez komputer spośród wszystkich uczestników danej kategorii.

 • Finał konkursu BAGS

  joomplu:14195W piątek 9 grudnia 2016 r., na zakończenie Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych, odbył się finał 3 edycji konkursu BAGS. Konkurs  dotyczy umiejętności w zakresie kwalifikacji E.14 w zawodzie technik informatyk (Bazy danych, Aplikacje internetowe, Grafika i Strony internetowe).

  Patronem konkursu, jak co roku, była firma programistyczna STX Next, a honorowymi gośćmi imprezy, oprócz p. Dyrektora Jacka Sikorskiego i p. Pauliny Garczarczyk z STX Next, była Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile p. Łucja Zielińska.

 • Rozstrzygnięcie konkursu „JAUZ”

  20161209 115248   20161209 1153269 grudnia br. z okazji Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych w naszej Szkole odbył się konkurs sprawdzający znajomość języka

  angielskiego zawodowego z branży mechanicznej, mechatronicznej i informatycznej. Test, który uczestnicy dostali do wypełnienia  składał się z 40 pytań zamkniętych oraz 10 zdań do których należało dopasować poprawne wyrażenie lub słowo.  Do konkursu przystąpiło 13 uczniów z różnych klas. Pierwsze miejsce zajął Sebastian Warnke z klasy 4M zdobywając 42 punkty, tuż za nim z liczbą 41 punktów był Radosław Walko z klasy 4I, a miejsce trzecie przypadło Jakubowi Stalka, ponownie z klasy 4M, który otrzymał 38 punktów. Wszystkim uczestnikom dziękuję za zmierzenie się ze słownictwem zawodowym i gratuluję dobrych wyników.


  Anna Szóstakowska

 • Programowanie na wesoło w Mechaniku :)

  joomplu:14148W środę 7 grudnia 2016 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z programowania dla gimnazjalistów. Zajęcia świetnie wpisały się w formułę Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. "Odkryj swój talent" - to tegoroczne hasło tej imprezy; nam również podczas warsztatów zależało, aby gimnazjaliści odkryli swój talent i sprawdzili, czy jest nim programowanie.
  I chyba się udało :)
  Agenda warsztatów składała się z trzech bloków, podczas których pokazałyśmy uczniom programowanie na trzy różne sposoby.

 • Mikołaje 2016

  {joomplucat:376 limit=3|columns=3|ordering=random}

  Więcej zdjęć w galerii

 • Zespołowy Konkurs Informatyczny dla Uczniów Gimnazjów

  joomplu:14107Kolejny raz udowodniliśmy, że w „Mechaniku” jest ciekawie i dużo się dzieje.  
  A wszystko to za sprawą zorganizowanego dla uczniów gimnazjów Zespołowego Konkursu Informatycznego, którego pierwsza edycja miała miejsce 5 grudnia.  Na zaproszenie do udziału w zmaganiach odpowiedziało wiele gimnazjów z Piły, a także okolicznych miejscowości m. in. Wysokiej, Trzcianki, Szydłowa i Ujścia. Opiekunowie szybko zorganizowali drużyny dwuosobowe i zgłosili je do konkursu.  

  Swoją obecnością w trakcie konkursu zaszczycił nas również Starosta Powiatu Pilskiego Eligiusz Komarowski, a także wielu innych gości takich jak Dyrektor Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile Pan doc. dr inż. Jan Polcyn, przewodniczący Rady Rodziców Pan Andrzej Wolny oraz przedstawiciele firm, które sponsorowały konkurs.

 • Omnibus IV

  omnibus4W zestawie czwartym czeka na was tylko 6 zadań wartych łącznie 100 punktów. Mniej pytań nie oznacza wcale, że będzie łatwiej. Nie będzie. Zadania są duuuużo trudniejsze,a dostępu do nich strzeże chyba najtrudniejsze ze wszystkich haseł* do tej pory. Tym razem poszukamy jednej z żon Jagiełły, odbędziemy wycieczkę do UK i na Półwysep Indyjski, złożymy parasolkę oraz odszukamy retro gwiazdy. Nad pytaniami dla was pomyśleli tym razem Anna Szóstakowska, Anna Zelent-Serówka, Marcin Orzechowski, Maciej Reinke oraz Marcin Molak.

  Zapraszam wszystkich do udziału w zabawie. W drodze do wielkiego finału do zdobycia pozostaje wciąż 700 punktów, więc każdy ma szansę na końcowy sukces. Zestaw IV  tu -> http://zsp1.pila.pl/moodle4/mod/quiz/view.php?id=7142

  *Jeżeli chodzi o hasła przypominamy, że bezwzględnie należy uważać na małe i wielkie litery - choć w tym wypadku uważajcie bardziej na te wielkie.

  Marcin Molak

 • Komiks z Patronem w roli głównej

  20161130341 Zgodnie z 10 letnią już tradycją, w ostatni dzień listopada, delegacja naszej szkoły udała się do poznańskiego Zespołu Szkół Komunikacji na uroczyste zebranie Klubu Szkół im. Hipolita Cegielskiego. Gospodarzem spotkania był opiekun Klubu pan Marek Nowak, który jak zwykle zadbał o poczęstunek (ciepły napój i pączki) i dobrą atmosferę, natomiast uroczystego otwarcia spotkania dokonał pan Ryszard Pyssa – dyrektor szkoły.
     Pierwszym akcentem było wystąpienie delegacji z CKZiU w Złotowie, która po raz pierwszy miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu. Zdradzono nam wszystkim jak to się właściwie stało i komu zawdzięczamy fakt, że do naszego szacownego grona – 1 września 2016 - dołączył 14 uczestnik.

 • BAGS - 1 etap konkursu już za nami.

  bagsv1W tym tygodniu uczniowie klas 3 i 4 Technikum Informatycznego, rozwiązywali indywidualnie, (ale pracując na jak najwyższy średni wynik grupy), test składający się z 40 pytań na platformie Moodle. Test dotyczył podstawowych technologii webowych: HTML, CSS, JavaScript, PHP, SQL oraz grafiki i multimediów. Mamy już tabelę z wynikami poszczególnych grup, ale tą informację zostawiamy na finał konkursu, który odbędzie się już 9 grudnia (piątek) na trzeciej i czwartek lekcji w świetlicy szkolnej. Wtedy reprezentanci poszczególnych grup dowiedzą się ile punktów wywalczyła dla nich grupa. W finale zawodnicy zmierzą się z czterema zadaniami otwartymi i dwiema rundami pytań. Sprawdzą się z języka SQL w MS SQL Server, odwzorują grafikę w edytorze grafiki wektorowej Inkskape, sprawdzą swoją znajomość HTML i CSS z wykorzystaniem Notepad++, przełożą specyfikację zadania na algorytm oraz zaimplementują go w języku JavaScript (również w Notepad++).

 • „IMPREZA ANDRZEJKOWA” W SKANSENIE W OSIEKU n / Notecią

  joomplu:1394728.11.2016 roku uczniowie klas: 1K, 1R, 2I, 2K, 2M i 2P w ramach przedmiotu wiedza o kulturze udali się pociągiem do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku na corocznie organizowaną imprezę dla dzieci i młodzieży z okazji „Andrzejek”.
  „Andrzejki” – to wieczór wróżb odprawianych w wigilię świętego Andrzeja z 29 na 30 listopada. Jest okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed adwentem.
  W Szkocji dzień świętego Andrzeja obchodzony 30 listopada jest świętem narodowym. Andrzejki do  polskiej kultury przywędrowały w XVI wieku i  na trwałe wpisały się w kalendarz jesiennych obrzędów i zwyczajów ludowych.