Smaller Default Larger
Filtr
 • Wystawa „Ślad” w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile

  joomplu:1201326.02.2016 roku klasa 2D obejrzała w BWA i UP w Pile wystawę poplenerową malarstwa, grafiki i fotografii pt. „Ślad”. Autorzy prac powstałych w plenerze Człopy w Puszczy Drawskiej dość swobodnie podeszli do tematu przewodniego.
  Ślad to coś, co zostawiamy, będąc gdziekolwiek i kiedykolwiek, to coś, co pozostaje po bliskich, po życiu, po przejściach, po zdarzeniu, po chwili wielkiej i małej, po obecności kogoś lub czegoś. Zostawiamy ślady – znaki naszej wędrówki przez życie, przez świat, przez bycie wśród innych. Trafiając na ślady, odczytujemy je po swojemu, nie zawsze do końca.

 • LAN #2

  W środę 2.03 o godz 10:35 odbędzie się spotkanie osób chętnych do pomocy w organizacji Piła LAN #2. Zapraszamy wszystkie chętne osoby :) sala nr 71

 • Uwaga uczniowie klas pierwszych !!!

  Dnia 2 marca (środa) 2016 roku  o godzinie 9 : 45 na świetlicy  szkolnej odbędą się eliminacje szkolne do konkursu matematycznego dla uczniów klas pierwszych. Piątka najlepszych będzie reprezentowała szkołę na etapie powiatowym tego konkursu, który odbędzie się 18 marca 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Wincentego Pola w Pile.
  Osoby chętne zgłaszają się do  uczącego w danej klasie nauczyciela matematyki.

   Organizator
                                  Anna Zelent-Serówka

 • Kwalifikacje do konkursu SUPERMATEMATYK

  gratulacjeDo finału Konkursu Supermatematyk zakwalifikowali się uczniowie, którzy w poprzednich dwóch etapach uzyskali łącznie:
  - w klasach 1:    25 punktów
  - w klasach 2:    24 punkty.
  Gratuluję reprezentantom Naszej szkoły Martynie Janickiej, Kacprowi Musiałowi, Robertowi Piotrowskiemu wszyscy przeszli do kolejnego etapu, niestety Dawidowi Bronszkiewiczowi zabrakło 1 punktu. Czekamy na wyznaczenie terminu kolejnego etapu, który odbędzie się w Poznaniu.


  Opiekun konkursu
  AnnaZelent-Serówka

 • Warsztaty informatyczne dla gimnazjalistów

  joomplu:11958W sobotę, 20 lutego, w przemiłej atmosferze, rozpoczęliśmy tegoroczną edycję warsztatów informatycznych skierowanych dla uczniów szkół gimnazjalnych. Tego dnia gościliśmy w naszej szkole siedemnastu uczestników. Tematyka zajęć dotyczyła tworzenia historyjek, gier
  i animacje w Scratchu , a także konfiguracji domowej sieci bezprzewodowej WiFi.
  Pierwsza część spotkania miała za zadanie zapoznać uczestników z łatwym tworzeniem programów w edukacyjnym języku programowania Scratch. Tutaj programowanie odbywa się w sposób wizualny - elementy języka mają kształt puzzli, a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. W ten sposób tworzy się kod przypisany określonemu obiektowi, a obiekty mogą reagować na zdarzenia zewnętrzne. 

 • Studniówka

  joomplu:11952W piątek 12.02.2016 r. maturzyści z pilskiego Mechanika bawili się na swojej studniówce. Bal rozpoczął się od przemówienia dyrektora, pana Jacka Sikorskiego. Życzył on wszystkim dobrej zabawy. Dyrektor przypomniał maturzystom, że po studniówce czeka ich czas wytężonej pracy i matura. Pan Sikorski korzystając z okazji, zaprosił uczniów na zjazd absolwentów Mechanika, który odbędzie się we wrześniu. Po przemówieniu nadszedł czas na jeden z najważniejszych momentów tego wieczoru, czyli poloneza. Po próbach, które odbywały się w minionych tygodniach, uczniowie byli gotowi, aby wykonać choreografię opracowaną przez panią Skrzypczak. Dwanaście par weszło na parkiet i, pomimo kilku zabawnych pomyłem, zachwycili wszystkim swoim tańcem. Kolejnym ważnym punktem programu były oczywiście koniczynki. Wychowawcy z dumą spełnili swój obowiązek i uczniom swoich klas przypięli szczęśliwe koniczynki.

 • Walentynki

  joomplu:11926W piątek 12 lutego 2016 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Walentynek. W tym dniu mogliśmy przenieść się do starożytności i zobaczyć walkę przepięknych bogiń o jabłko. Został nam przypomniany wątek miłosny Romea i Julii przedstawiony w teraźniejszości. Romek dzięki brawurowemu wykonaniu serenady miłosnej zdobył Julię. W przedstawieniu nie zabrakło również motywu fantastycznego - została pokazana miłość Ginny i Harrego, niestety po incydencie z patelnię, kojarzy nam się ona raczej z cierpieniem. Humoru i śmiechu było wiele. Przedstawienie zakończyliśmy rozdaniem walentynek.
  Widowisko przygotowała klasa 1 K z panią profesor Renatą Nagiewicz na czele. Dziękujemy również koleżankom i kolegom z klas 2K, 3K i 3I za ciężką pracę na rzecz występu oraz pani Katarzynie Szmiłyk za pomoc przy przygotowaniach. Mamy nadzieję, że po przedstawieniu każdy odczuł magię walnetynek.

 • Konkurs Matematyczny dla klas I i II SUPERMATEMATYK

  joomplu:11908Dnia 6 lutego 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Salezjańskiego w Pile odbył się finał powiatowego etapu konkursu SUPERMATEMATYK, w którym naszą szkołę reprezentowali Martyna Janicka, Dawid Bronszkiewicz, Kacper Musiał, Robert Piotrowski. Uczestnicy rozpoczęli rywalizację po godzinie 10:00 losując wcześniej kod (numer sali i miejsca),  mieli 120 minut na rozwiązanie zestawu złożonego
  z 10 pytań zamkniętych jednokrotnego, 10 wielokrotnego wyboru oraz 5 zadań otwartych. Każdy mógł otrzymać maksymalnie 40 punktów.

 • „Balladyna” w Regionalnym Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile

  DSCF0803W dniu 9.02.2016 roku uczniowie dwóch klas: 2K i 3I w Regionalnym Centrum Kultury w Pile obejrzeli spektakl muzyczny „Balladyna” na podstawie tragedii Juliusza Słowackiego.
  Literacki tekst romantyczny wystawiony został w konwencji musicalu.
  Wrocławski Teatr Muzyczny uczynił wiele, aby z dramatu polskiego romantyka przygotować widowisko pełne śpiewu, tańca, światła, kolorowych kostiumów, ciekawych efektów scenograficznych i żywiołowej gry aktorskiej. Adaptacji i reżyserii tragedii dokonali: Agata Woubishet – Obłąkowska i Mikołaj Woubishet.

 • Projekt „RUSH”

  DSC 0065W tym roku szkolnym pięcioro naszych uczniów z klasy trzeciej Technikum Informatycznego tj. Jakub Maślanka, Patryk Młynarek, Dominik Otulak, Kamil Sokołowski oraz Kamil Springer przy współpracy z firmą STX Next tworzą portal internetowy umożliwiający kompleksową obsługę zawodów sportowych. Pierwszy z modułów, który tworzony jest  w języku Python z wykorzystaniem Frameworka Django dedykowany jest obsłudze zawodów pływackich.  Cały projekt realizowany jest metodyką Scrum, która należy do zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania i jest obecnie bardzo popularnym sposobem realizacji projektów. 

 • Wampiriada

  2 lutego w Mechaniku odbyła się pierwsza w tym roku Wampiriada. Mimo że zespół medyczny przyjechał po godzinie 9, już od samego rana ustawiła się kolejka chętnych. Uczniowie wypełnili odpowiednie dokumenty i poddali się badaniu lekarskiemu. Osobom, które niedawno ukończyły osiemnasty rok życia i debiutowały na akcji krwiodawstwa, pierwsza próbka była pobierana z żyły. Reszta została uraczona tylko lekkim ukłuciem w zdezynfekowany palec. Ci, którzy pomyślnie przeszli weryfikację lekarską, otrzymywali ochraniacze na buty i woreczek na krew. Po tym mogli spokojnie położyć się na kozetce i oddać w ręce miłych i wykwalifikowanych pielęgniarek.
      W tej akcji Honorowego Dawstwa Krwi udział wzięło tylko 35 chłopaków i dwie dziewczyny. Łącznie oddali 25879 mililitrów tego życiodajnego płynu. Miejmy nadzieję, że następnym razem będzie nas więcej! Kolejna edycja HDK już w kwietniu.