Szczęśliwe numerki dzisiaj to:

stypendia

 

biblioteka

Kącik Przedsiębiorcy

mikroporady

Smaller Default Larger
Filtr
 • II edycja PyPiły zakończona

  cert17 uczniów technikum informatycznego (głównie z klas 3) oraz p. Lidia Popielarz-Kozłowska i p. Renata Nagiewicz otrzymali certyfikaty ukończenia kursu Pypiła II.
  Pypiła to intensywny kurs języka Python, prowadzony przez specjalistów z firmy STXNext. STXNext jest jedną z największych firm typu Software House w Europie, zatrudniająca ponad  100 programistów języka Python. Siedzibę główną ma w Poznaniu oraz oddziały we Wrocławiu i w Pile.
  Zajęcia II edycji Pypiła odbywały się cotygodniowo w laboratoriach PWSZ w Pile, w okresie od 2 listopada 2015 do 22 marca 2016. Jego uczestnikami, oprócz uczniów naszej szkoły byli studenci oraz programiści, pragnący poszerzyć swoją wiedzę z zakresu programowania o język Python.  

 • Turniej LOL'a dla gimnazjalistów podczas Drzwi Otwartych w Mechaniku

  PLAKATLOLZapraszamy gimnazjalistów do udziału w turnieju LOL'a, który odbędzie się w Mechaniku podczas Drzwi Otwartych w sobotę 9 kwietnia o godzinie 10 w sali 69. W turnieju może brać udział 16 2-osobowych zespołów, decyduje kolejność zgłoszeń. Można przynieść własne słuchawki, myszki i klawiatury. Zapisy na stronie:

  https://www.facebook.com/Turniej-w-LOLa-na-drzwi-otwarte-w-Mechaniku-1519611995013050/
  lub poprzez przesłanie bezpośrednio na adres  lol.mechan@gmail.com następujących informacji:
  Imię i nazwisko, miejscowość,  szkoła, nazwa przywoływaczy, nazwa drużyny

  oraz, jeśli będą wolne miejsca, w dniu turnieju u organizatorów.
  Serdecznie zapraszamy, dla zwycięzców przewidujemy drobne nagrody.
  >>> Regulamin <<<

  Organizatorzy: klasa 1K

 • Spotkania ze sztuką w galerii „Labirynt”

  joomplu:12353W miesiącu marcu 2016 roku w galerii „Labirynt” Pilskiej Spółdzielni Lokatorsko – Własnościowej prezentowana była wystawa twórczości Teresy Loos – malarki pilskiej. Od wernisażu w dniu 3 marca, młodzież i dzieci Piły i okolicy mieli jedyną w swym rodzaju okazję do bezpośrednich spotkań z autorką prac. Po spotkaniu klasy 2M z malarką – samoukiem pozostałe klasy drugie naszej szkoły w ramach wiedzy o kulturze: 2D – 11 marca, 2K – 22 marca, 2I – 23 marca odbyły wycieczki do galerii, aby w  obecności autorki wystawionych prac poobcować ze współczesnymi wytworami kultury, porozmawiać z malarką o jej warsztacie twórczym, przyjrzeć się bliżej metodom i formom funkcjonowania instytucji upowszechniania kultury, jaką jest galeria sztuki.

 • WYNIKI 8 EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O SPORCIE

  joomplu:12339Sport – towarzyszy nam niemal każdego dnia. W każdej dyscyplinie odbywają się Mistrzostwa Świata, Puchary Świata, skupiające wielu zawodników. Nie sposób wymienić tych wszystkich zawodów. W sporcie zawsze towarzyszy nam rywalizacja. O zwycięstwie decydują sekundy, setne, centymetry, liczba oddechów czy też punkty.

  Ten ostatni czynnik zadecydował o zwycięstwie naszej szkoły podczas Powiatowego Konkursu Wiedzy o Sporcie. Zanim ten nastąpił chętnym uczniom „Mechanika” przyszło się mierzyć w zmaganiach szkolnych.
  Dnia  15 marca, we wtorek, bieżącego roku w konkursie wzięło udział 22 uczniów. W konkursie trzeba było wykazać się wiedzą historyczną, zasadami konkurencji, znajomością postaci oraz tym, co aktualnie dzieje się w sporcie. Konkurs niespodziewanie wygrał pierwszoklasista Jakub Lewandowski (1I), który nieznacznie pokonał Marcina Gila (3M).

 • Dzień Samorządności 2016

  joomplu:12245 W poniedziałek 21 marca uczniowie „Mechanika” nie musieli tradycyjnie iść na wagary w tzw. „pierwszy dzień wiosny”, ponieważ w szkole władzę przejęli przedstawiciele samorządu właśnie uczniowskiego. Nowa Rada SU zadbała o moc atrakcji, tak aby zachęcić do pozostania w murach szkoły. Uczniowie przekonali się, że również poważni na co dzień profesorowie potrafią pokazać bardziej wyluzowane oblicze, szczególnie sportowe. Cały dzień szkolny przedstawia foto- relacja w galerii, zapraszamy do oglądania.

   Szczególne podziękowania dla wszystkich uczniów, nauczycieli i Dyrekcji, którzy bezpośrednio włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia.

  Samorząd Uczniowski

  „Mechanik”

   Więcej zdjęć w galerii

 • VI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego zakończony

  20160323 122315W środę 23 marca 2016r. w Zespole Szkół im.Stanisława Staszica w Pile odbył się finał powiatowy konkursu językowego. Etap finałowy polegał na rozwiązaniu testu na poziomie CAE za 30 punktów. Pięciu najlepszych uczestników z najwyższą liczbą punktów zakwalifikowało się do etapu ustnego polegającego na 5 minutowej ustnej prezentacji z wybranego z listy tematów, a następnie odpowiadali na pytania komisji z wybranej tematyki. Zwycięzcą konkursu zostawał uczeń, który łącznie ze wszystkich części zdobył najwięcej punktów. W finale konkursu wzięli udział:

   Paweł Januzik 4I
  Piotr Twardowski 3I
  Jakub Lipiński 1K

   

 • Wyboru Rady Samorządu Uczniowskiego

  joomplu:12310Dnia 18 marca 2016 roku odbyły się wybory do Rady SU, w wyniku których przewodniczącą Rady została Dominika Siutkowska z klasy 2 K, zastępcą Iwo Sapun z klasy 3K, skarbnikiem Gerard Kaszczuk z 2I. O prawidłowość wyborów zadbali w komisji uczniowie pod przewodnictwem Radosława Nitka, pełne wyniki w protokole wyborczym (patrz fotka).Natomiast frekwencja była w wysokości  nieosiągalnej dla polskiej demokracji - 73%. Brawa dla uczniów „Mechanika” za zaangażowanie i poważne podejście do sprawy.
   Gratuluję  zwycięzcom i życzę owocnej pracy w samorządzie.


  Opiekun SU
  Marcin Orzechowski

  Więcej zdjęć w galerii

 • 30 Międzynarodowy Bieg Zaślubin

  I Rzeczpospolita  dbała o dostęp do Morza Bałtyckiego, ponieważ było to podstawą gospodarki, ważnym kontaktem z Zachodem, możliwością ciągłego rozwoju. Z chwilą drugiego rozbioru w 1793 roku straciliśmy dostęp do tego morza na 125 lat. Pierwsze zaślubiny Polaków z Bałtykiem  nastąpiło 10 lutego 1920 roku w Pucku, natomiast kolejne po II wojnie światowej 18 marca 1945 roku w Kołobrzegu. Mieszkańcy tego miasta postanowili uczcić co roku, to tak ważne wydarzenie dla wszystkich Polaków biegiem na odcinku 15 km. Również nauczyciele „Mechana” zadecydowali się zastosować nowoczesny patriotyzm i udali się 20 marca właśnie do Kołobrzegu.

 • Dzień Języków Obcych Mechanik 2016 za nami

  joomplu:1219918 marca 2016 odbył się szkolny dzień poświęcony językom obcych. Na 3 i 5 godz.lekcyjnej można było obejrzeć prezentacje dotyczące krajów anglojęzycznych przygotowane przez uczniów klas pierwszych, oraz obejrzeć lekcję, która odbyła się gdzieś na odległej planecie (w wykonaniu uczniów klasy 2k,3k oraz 3m), wziąć udział w konkursie uczniowie kontra nauczycieie (przygotowanym przez K.Musiała, P.Zygmunta, M.Ciesielskiego, G.Kaszczuka oraz P.Twardowskiego) oraz posłuchać występów naszej Mechanicznej kapeli (Natali Kubiak i Arka  Żołędziowskiego - wokal, Filipa Adamskiego, Jakuba Zywerta, Arka Żołędziowskiego - gitary oraz Szymona Zduniaka - perkusja).

 • Konkurs matematyczny „ Przez rozrywkę do wiedzy”

  joomplu:12183Dnia 21 marca 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile, odbyła się IV edycja konkursu matematycznego „ Przez rozrywkę do wiedzy”, w której udział brały duety uczniowskie i nauczycielskie.
  Uczestnicy przywitani zostali przez Panią Dyrektor Donatę Orzełek i moją skromną osobę Annę Zelent - Serówkę.
  Wśród 10 zadań pojawiły się dotyczące: mrówki ściganej przez mrówkojada (od razu dementuję, żadne zwierzę nie ucierpiało), opłat za doświetlenie mieszkania, zakupu przez Adasia czekolad (Adaś był na diecie, więc ich nie zjadł).

 • Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas I

  joomplu:12178Dnia 18 marca 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile, odbył się Powiatowy konkurs matematyczny dla klas pierwszych, w którym udział wzięli również uczniowie naszej szkoły Bartosz Bornikowski, Jakub Gryka, Martyna Janicka, Kacper Musiał i Maciej Sikora.
  Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 9:00.  Uczestnicy konkursu mieli 120 minut na rozwiązanie testu złożonego z 30 pytań wielokrotnego wyboru. Każdy mógł otrzymać maksymalnie 90 punktów, ale udzielając błędnych odpowiedzi można było stracić 90 punktów.
  Kacper Musiał zajął I miejsce , a Martyna Janicka miejsce II.

 • Wyniki turnieju LOL-a

  joomplu:12148Jedną z licznych atrakcji Dnia Wiosny w Mechaniku był zorganizowany przez klasę 1K turniej LOL-a.
  W turnieju wzięło udział 16 2-osobowych zespołów. Przegrana drużyna odpadała z dalszych rozgrywek. Po 3 godzinach emocjonujących gier najlepsi okazali się informatycy z klasy 2I Amadeusz Nosek i Patryk Dudek, którzy w finale pokonali przedstawicieli klasy 1P  Jakuba Jerzakowskiego i Szymona Zboińskiego.

  Renata Nagiewicz

  Więcej zdjęć w galerii

 • Warsztaty dla gimnazjalistów

  Dnia 19 marca bieżącego roku odbyły się zajęcia praktyczne z uczniami gimnazjum i nie tylko! Laboratoria związane były z tematyka ogólnie pojętych kart graficznych. Na spotkaniu zgromadziło się 18 fascynatów szeroko pojętej informatyki, a najmłodsi z nich mieli 10 i 12 lat. Tak młody wiek uczestników świadczy o głębokim zainteresowaniu tym zawodem i być może o decyzji rozpoczęcia ścieżki edukacji zakończonej pracą w branży IT.
  Uczestnicy dowiedzieli się czym jest karta graficzna, jakie są jej zadania i w jaki sposób można dokonać jej klasyfikacji pod kątem wydajności. Zajęcia nie polegały tylko na ogólnie pojętym „klikaniu” myszką i stukaniem w klawiaturę, ale przede wszystkim na przeprowadzeniu testów wydajnościowych prac kart graficznych, analizie wyników jak i samodzielnym montażu dedykowanej karty graficznej w trzewiach jednostki PC.

 • Mechanik na Targach Edukacyjnych

  joomplu:12127W sobotę 19 marca w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” odbyły się kolejne Targi Edukacyjne Szkół Ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez Powiat Pilski. Organizowane co roku Targi mają pomóc gimnazjalistom dokonać wyboru dalszej drogi edukacyjnej. Młodzi ludzie i ich rodzice mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół, porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami.

  W tym roku stoisko naszej szkoły cieszyło się sporym zainteresowaniem, odbyliśmy wiele rozmów z gimnazjalistami i ich rodzicami; zaprosiliśmy ich też na Drzwi Otwarte Szkoły w dniu 9 kwietnia.

  Renata Nagiewicz

  Więcej zdjęć w galerii

 • Konkursy językowe w Mechaniku

  VI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

  W dniu 11.03.2016 odbyły się szkolne eliminacje do VI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego, organizowane przez Zespół Szkól im.Stanisława Staszica w Pile, pod honorowym patronatem Starosty Piilskiego.
  W konkursie wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły. Konkurs miał formę pisemną i polegał na rozwiązaniu testu leksykalno-gramatycznego z elementami wiedzy o krajach anglojęzycznych. W teście znalazły się zadania zamknięte i otwarte o naprawdę wysokim stopniu trudności. Najlepiej poradzili sobie z testem:

  Paweł Januzik 4I
  Jakub Lipiński 1K
  Piotr Twardowski 3I
  Kamil Grela 3I
  Gerard Kaszczuk 2I


  Kolejny etap konkursu, w którym weźmie udział 3 najlepszych uczniów odbędzie się 23 marca w ZS im. St. Staszica w Pile.

   

  Pokaż nam język

  W dniach od 8 do 16 marca uczniowie brali udział w konkursie zorganizowanym, jak co roku, przez WSB w Poznaniu. Konkurs ma formę elektroniczną i składa się z samych zadań zamkniętych. Uczniowie rozwiązywali na etapie szkolnym 40 zadań sprawdzających wiedzę gramatyczno-leksykalną. Konkurs ma formę ogólnopolską. Z naszej szkoły napisało go 37 uczniów z j.angieskiego i 3 uczniów z j.niemieckiego. Do 2 etapu kwalifikuje się 1000 najlepszych z całego kraju. Szczegółowe wyniki zostaną podane przez WSB Poznań napóżniej 28 marca. Najlepszymi wynikami mogą pochwalić się:

  fb wall 851x315.male

  Daniel Bąk - 38pkt
  Radosław Michałek - 37pkt
  Paweł Januzik - 36pkt
  Norbert Zimny - 35pkt
  Piotr Twardowski - 35pkt
  Bartosz Skobel - 35pkt
  Dominik Prokop - 35pkt

  Wszystkim, którzy wzięli udział w zmaganiach konkursowych bardzo serdecznie dziękuję, szczególne gratulacje składam najlepszym i życzę kolejnych sukcesów. Wszystkich zachęcam do dalszej zabawy z j.angielskim i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach.


  Katarzyna Szmiłyk

 • MECHANIK zaprasza na „Warsztaty informatyczne dla Gimnazjalistów”.

  warsztaty2016Drogi Gimnazjalisto!
  Z myślą o Tobie postanowiliśmy zorganizować warsztaty informatyczne, na których będziesz mógł zgłębić swoją wiedzę związaną z dziedziną informatyki. W trakcie pierwszych zajęć  zdobędziesz wiedzę i umiejętności związane z budową domowej sieci bezprzewodowej Wi-Fi i sposobami jej zabezpieczania, a także stworzysz swój pierwszy program komputerowy w postaci historyjki, animacji lub gry. Drugie spotkanie pozwoli Ci zgłębić tematykę związaną z kartami graficznymi i sposobem ich testowania, a także wprowadzi Cię w świat grafiki komputerowej.  Podczas ostatniego spotkania zapoznasz się z systemem zarządzania treścią CMS (ang. Content Management System), który pozwoli Ci na łatwe stworzenie nowoczesnego  i funkcjonalnego serwisu WWW oraz  jego późniejszą aktualizację i rozbudowę.  
  Wybierz interesujące Cię zagadnienia, zarejestruj się na spotkania i zdobądź nowe umiejętności.
  Dla  osób uczestniczących we wszystkich spotkaniach przewidziane są drobne upominki!
  Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

   ZGŁOSZENIA na trzecie spotkanie "Budowa serwisu WWW" do 30.03.2016r

  Szczegółowe informacje w regulaminie.

  Organizatorzy

 • Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

  img 530216 marca 2016 na PWSZ w Pile odbył się kolejny konkurs z serii wiedzy o krajach anglojęzycznych, jak co roku organizowany przez PWSZ w Pile. Informację o konkursie otrzymaliśmy last minute bo 15 marca, ale udało nam się wystawić zespół reprezentujący naszą szkołę. Konkurs miał formę  pisemną i praktyczną. Obie części opierały się na znajomości świata muzyki. Nasza drużyna złożona z Gerarda Kaszczuka 2I, Piotra Twardowskiego 3I i Adama Martenki 3I spisała się na medal, ponieważ na 5 pierwszych nagrodzonych miejsc, aż 3 zdobył Mechanik.
  Piotr Twardowski III miejsce
  Adam Martenka IV miejsce
  Gerard Kaszczuk V miejsce
  Panowie brawo, pięknie się spisaliście (last but not least - to tak nawiązując do tego terminu).
  Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

  Katarzyna Szmiłyk

  Dziękuję p. H.Ciesielskiej oraz p. dyrektorowi J.Sikorskiemu  za pomoc, bez której nie dotarlibyśmy na miejsce konkursowych zmagań.

 • Turniej LOL'a z okazji Dnia Wiosny

  league-legendsKlasa I K zaprasza przedstawicieli klas (dwuosobowe drużyny) do udziału w konkursie LOL-a.  Zapisy prowadzą Martyna Pałaszewska i p. Renata Nagiewicz.
  Szczegóły w regulaminie

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  wiosna2

 • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.

  wybory3Wszyscy uczniowie powinni wiedzieć, że podstawową formą demokracji jest samorząd, w tym przypadku samorząd uczniowski. W dniach 14 – 17 marca 201 6 r. odbędzie się kampania wyborcza w naszej szkole, gdzie o stanowisko przewodniczącego Rady SU będzie walczyć 10 uczniów.

  Pamiętajcie, że to zwycięzca będzie reprezentował Wasze interesy w kontaktach z  Dyrektorem, Radą Rodziców i Radą Pedagogiczną. Apeluje o mądry, odpowiedzialny wybór i oczywiście o pełne zaangażowanie, czyli wysoką frekwencję.

  Forma kampanii jest dowolna, także zobaczymy  co wymyślą nasi kandydaci, aby przekonać Was do zagłosowanie akurat na tą konkretną osobę. Same wybory odbędą się w piątek tj. 18 marca według zasad ustalonych na zebraniu wszystkich przewodniczących klas.

  Osoby które kandydują, w kolejności alfabetycznej:

  • Kaszczuk Gerard 2I
  • Kolman Adrian 2D
  • Matecki Jędrzej 1 S
  • Pałaszewska Martyna 1K
  • Sapun Iwo 3K
  • Sikora Maciej 1K
  • Siutkowska Dominika 2K
  • Stróżyna Filip 1P
  • Tyrlicz Tomasz 1M
  • Winiszewski Patryk 2M

  Życzę powodzenia
  opiekun SU „Mechanik”
  Marcin Orzechowski

   

 • „Przez rozrywkę do wiedzy”

  kon matUWAGA
  Zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w IV EDYCJI OGÓLNOSZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO: „Przez rozrywkę do wiedzy”. Konkurs odbędzie się 21 MARCA (poniedziałek) w świetlicy szkolnej. Na zwycięzców, oprócz honorowego tytułu Matematycznego Mistrza ZSP nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile, czeka nagroda - niespodzianka. Warunki przystąpienia do konkursu:
  W konkursie biorą udział zespoły dwuosobowe. Pary uczniowskie zgłaszają się do uczącego w danej klasie nauczyciela matematyki, pary nauczycielskie do p. Anny Zelent – Serówki. Liczba miejsc ograniczona, więc należy szybko znaleźć swojego „matematycznego bliźniaka”
   Za przedmiot kojarzony z wiosną zespół otrzyma dodatkowy 1 punkt

  „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.”
  Seneka Młodszy

   Wszelkie pytania i uwagi proszę kierować do p. Anny Zelent – Serówki.

 • Dzień Kobiet

  joomplu:12117Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy 1I i 1P zaprosili wszystkie Panie na przygotowany przez nich program artystyczny.
  Impreza rozpoczęła się od finału konkursu "Mechanerki". Kolejnym punktem programu był pokaz mody Rafaello Balceriniego. Nasze urocze "modelki" zaprezentowały 5 nietuzinkowych kreacji. Moment wręczania kwiatów uprzyjemnił występ Bartka Skobel, ucznia klasy 4I. Spotkanie zakończyło się przemówieniem Dyrektora szkoły, który złożył Paniom życzenia z okazji ich święta.

  A. Michałek
  R. Balcer

 • „Z prawem jazdy w dorosłość”

  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile oraz firma S.P.H. Credo są organizatorami konkursu, gdzie nagrody mogą pobudzić do działania niejednego młodego człowieka. Tak też było u nas w „Mechaniku”, jak co roku chętnych nie brakowało. Jednak ta edycja,  nas organizatora imprezy  Samorząd Uczniowski szczególnie  zaskoczyła ilością chętnych, dlatego też konkurs trzeba było podzielić na dwie tury.  Dziewiętnastu uczniów spotkało się 24 lutego i walczyło z testami, które obfitowały w różne podchwytliwe pytania z przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedlekarskiej i podstawy budowy auta.  Liczyła się ilość punktów ale również i czas.
  Zwycięsko wybrnął z rywalizacji Aleksander Tchorek z klasy 2 K, drugie i trzecie miejsce zajęli Daniel Szaradowski i Patryk Obara z klasy 2 D.

 • SPOTKANIE AUTORSKIE I WYSTAWA TWÓRCZOŚCI TERESY LOOS W GALERII „LABIRYNT” PSM-LW W PILE

  joomplu:120949.03.2016 roku klasa 2M udała się na lekcję wiedzy o kulturze do galerii „Labirynt”, gdzie spotkała się z malarką Teresą Loos. Wystawę swojej twórczości opatrzyła artystka tytułem „...proza życia...”, a ideą przewodnią zaprezentowanych prac stała się sentencja Seneki: „Życie bez celu jest błądzeniem”.
  Teresa Loos jest z zawodu geodetą. W branży artystycznej jest – jak sama mawia – od zawsze. Malarstwa nauczyła się sama. Będąc na emeryturze, „uwolniła swoją duszę” i znalazła wreszcie czas na realizowanie swojego hobby.
  Artystka z sześćdziesięciu namalowanych przez siebie prac aż 47 zaprezentowała na wystawie. Inspirację czerpie twórczyni z codziennego życia. Uważa jednak, że w procesie tworzenia najważniejsza jest intuicja. Dzięki „wewnętrznemu głosowi” forma każdej pracy jest inna i zawsze ma indywidualny przekaz.

 • Konkursy językowe

  Serdecznie zapraszam do udziału w konkursach z j.angielskiego: Pokaż nam język oraz Powiatowym konkursie z j.angielskiego.  Konkursy  na  etapie szkolnym mają formę pisemną i odbywają sie na terenie naszej szkoły. Jeden jest w formie elektronicznej, drugi to tradycyjna forma pisemna. Obydwa konkursy są testami gramatyczno-leksykalnymi. Pierwszy to same zadania zamknięte, a drugi zawiera zadania otwarte i zamknięte. Chętnych proszę o pilne zgłaszanie  się do mnie (Katarzyna Szmiłyk sala 9) lub pań uczących języka obcego. Pierwszy konkurs można pisać również w wersji z j niemieckiego.
  Zapraszam


  Katarzyna Szmiłyk

 • Szkolny Konkurs Wiedzy o Sporcie

  wiedza o sporcie15 marca 2016r o godzinie 9:50 w świetlicy odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy o Sporcie. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę. Zgłoszenia do 14 marca u prof. Kondeji.

 • Uwaga zmiana terminu warsztatów dla gimnazjalistów

  warsztaty2016Planowane na 12 marca, drugie spotkanie dotyczące "Testowania kart graficznych" oraz "Projektowania grafiki komputerowej" zostało przełożone na 19 marca. Rejestracja trwa do 9 marca.

 • LICEALIADA W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

  joomplu:12038W poniedziałek 22 lutego odbyła się I runda rozgrywek NSZS w piłce siatkowej chłopców. Wszystkie zespoły uczestniczące w tegorocznych rozgrywkach w wyniku losowania zostały rozdzielone w trzech grupach. Nasza drużyna trafiła do grupy razem z LO , „Naftą” i „Ekonomem”. Gospodarzem turnieju był ZS im.Staszica. Mecze rozgrywane były równolegle na dwóch boiskach , dzięki czemu organizatorzy nie mieli problemu ze sprawnym przeprowadzeniem całego turnieju. Trzeba powiedzieć wyraźnie że nasi rywale to uznane firmy w „szkolnym światku siatkarskim” i na pewno nie byliśmy faworytem tych zmagań. Z perspektywy rozegranego turnieju okazało się że układ sił w poszczególnych drużynach jest zbliżony i o zwycięstwach w poszczególnych spotkaniach decydowały dosłownie dwa , trzy małe punkty w setach.

 • Wyniki Konkursu Matematycznego

  20160302 095759Dnia 2 marca 2016 roku w ZSP nr 1 w Pile im. Hipolita Cegielskiego odbyły się szkolne eliminacje do XVI Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I szkół Ponadgimnazjalnych powiatu pilskiego. Pięć osób z najlepszymi wynikami weźmie udział w kolejnym etapie, który zostanie przeprowadzony 18 marca 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Wincentego Pola o godzinie 9:00.
  Konkurs był przygotowany w formie testu wielokrotnego wyboru, składającego się z 19 zadań i trwał 45 minut. W każdym z zadań podane były trzy odpowiedzi: A, B lub C. Każda z nich mogła być zdaniem prawdziwym lub fałszywym (mogło się zdążyć, że więcej niż jedna odpowiedź była prawdziwa lub, że wszystkie były zdaniami fałszywymi).  Za każde zadanie można było uzyskać maksymalnie 3 punkty. W przypadku braku odpowiedzi
  0 punktów, a za każdą niewłaściwą – 1 punkt.

 • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

  wykleci1 marca decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obchodzimy w całym kraju, również w „Mechaniku”  Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Żołnierze  tzw. drugiej konspiracją są dla nas dzisiaj niedościgłym przykładem męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowej.
      Młodzież dzisiaj chce identyfikować się z takimi niezłomnymi żołnierzami jak kpt. Zdzisław Broński „Uskok” i żyć według jego słów:

  „Życie poświęcić  warto jest tylko dla jednej idei, idei wolności!
   Jeśli walczymy i ponosimy ofiary to dlatego,
  że chcemy właśnie  żyć, ale żyć jako ludzie wolni,
  w wolnej Ojczyźnie.”

  Cześć i chwała Bohaterom!
  Samorząd Uczniowski
  „Mechanika”