Smaller Default Larger
Filtr
 • Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Lekkoatletyce

  joomplu:1347916 września 2016 r. odbyły się coroczne Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Lekkoatletyce.  Tym razem w Pile, na stadionie MOSIR-u, przy ul. Żeromskiego. Tradycyjnie Mistrzostwom patronował Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy.
  Tego dnia pogoda była idealna dla sportowców, sprzyjająca uzyskaniu znakomitych wyników. Naszym opiekunem była Pani Anna Skrzypczak. Szkolną reprezentację stanowiło aż piętnastu zawodników, w tym ośmiu pierwszaków, trzech drugoklasistów, jeden trzecioklasista i trzech maturzystów. Po takim zespole można było spodziewać się kilku medali dla Mechanika!
  Jak co roku, lekkoatletyczne zmagania rozpoczęły się chodem sportowym na 3 km mężczyzn i 2 km dziewcząt. Równo o godzinie 11:00 wystartowali chodziarze. Na pierwszy medal „czekaliśmy” zaledwie 14 minut. Wszystko za sprawą Michała Kamińskiego z klasy 4K, który z wynikiem 14:09.96s zdobył srebrny medal.

 • 16.09.2016r. Sprzątanie Świata

  {joomplucat:360 limit=3|columns=3|ordering=random}

  Więcej zdjęć w galerii

 • Światowy Dzień Sybiraków

  W sobotę obchodziliśmy 77. rocznicę Międzynarodowego Dnia Sybiraka. Za datę tego wydarzenia przyjęto 17 września, czyli datę ataku ZSRR na Polskę, który rozpoczął tzw. pierwszą sowiecką okupację, która trwała w latach 1939 - 1941. Szacuję się,że w okresie tym zesłano na Syberię nawet do miliona polskich obywateli, z których 80% stanowili rodzimi Polacy. Wywózki takie były jednym z podstawowych instrumentów polityki okupacyjnej władz sowieckich. Miały one dwa podstawowe cele: eksterminację polskich elit politycznych, intelektualnych i gospodarczych oraz czystki etniczne. Pierwsza masowa deportacja Polaków odbyła się z 9 na 10 lutego 1940 roku, zaś ostatnia z nich miała miejsce z 19 na 20 czerwca 1941 r., a więc na dwie doby przed atakiem Niemiec na ZSRR. Władze sowieckie traktowały zsyłki nie tylko jako instrument na neutralizację przeciwników politycznych, ale również jako formę czerpania zysków z niewolniczej pracy więźniów.

 • Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Pilskiego

  joomplu:13447Dziesiątego września 2016 roku na terenie Centrum strzelectwa sportowego „Tarcza” odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Pilskiego. W zawodach uczestniczyło siedem reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Pilskiego. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kamil Suchomski 3M, Hubert Ślaski 1I, Radosław Kowalewski 2P podjęła rywalizacje w strzelaniu z karabinka sportowego na dystańsie 50m bardzo zmotywowana. Pięć strzałów próbnych i dziesięć „liczonych” miało wyłonić najlepszą drużynę jak i najlepszego strzelca indywidualnie. Po kilku problemach technicznych wszystkim drużyną udało się oddać zaplanowanie serie strzeleń. Gdy podliczono wszystke punkty okazało się że najlepszym strzelcem zawodów został Kamil Suchomski (84pkt), reszta drużyny także spisała się na medal i to złoty zdobywając drużynowo pierwsze miejsce. Pan starosta wręczając nam puchar już zapraszał wszystkich na kolejną edycję zawodów, na którą czekać będziemy z niecierpliwością by móc obronić tytuł mistrzów strzelectwa.

  Więcej zdjęć w galerii

 • Pierwsza akcja HDK

  joomplu:13443Siódmego września odbyła się pierwsza z pięciu zaplanowanych na ten rok szkolny akcji krwiodawstwa. Po wakacjach wypoczęci i chętni stawiliście się by móc oddać krew, pomagając w ten sposób innym. Do akcji przystąpiły 52 osoby , z których krew oddało 37 w łącznej ilości 1530 ml. Szczególnie cieszy liczna grupa osób, które pierwszy raz przystąpiły do naszych akcji. Dziękuje wszystkim za zaangażowanie i już zapraszam na następną zbiórkę, która odbędzie się 10.11.2016.

  Więcej zdjęć w galerii

 • Akcja HDK

  hdk 11

 • Bardzo dobre wyniki egzaminów zawodowych w Mechaniku!

  W sesji letniej maj - lipiec 2016 uczniowie Mechaniki osiągnęli bardzo dobre wyniki egzaminów zawodowych. We wszystkich zawodach i kwalifikacjach, wyniki naszej szkoły znacznie przewyższyły wyniki w Pile, Okręgu i województwie. GRATULUJEMY!ez wyniki2016

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.

      joomplu:13419Pierwszy dzień września, piękna bezchmurna pogoda....a my już w szkole. Najważniejsze, że wszyscy zdrowi i wypoczęci, spotkaliśmy się na placu apelowym przed szkołą. Na uroczystości zawitał również, oprócz uczniów, rodziców i nauczycieli,  najwyższy przedstawiciel władzy samorządowej powiatu  Starosta Pilski Eligiusz Komarowski. Były powitania, przemówienia, życzenia dalszego rozwoju, chociaż akurat w tym temacie jesteśmy „mocni”, gdyż  do naszego „Mechana” w tym roku szkolnym zawitało aż siedem pierwszych klas.  Pierwszoklasiści mieli swoją chwilę, gdy ślubowali odpowiednią postawę i zachowanie na Sztandar szkoły. Na zakończenie, chyba aby nas pocieszyć na duchu przed ciężką pracą intelektualną, kolega Dawid Bronszkiewicz zagrał i zaśpiewał hymn „Mechana”.
      Jeszcze raz życzenia wytrwałości dla dyrekcji, nauczycieli i sukcesów w nauce dla naszych koleżanek i kolegów.

  Przewodnicząca SU
  Dominika Siutkowska

  {joomplucat:357 limit=3|columns=3|ordering=random}

  Więcej zdjęć w galerii