Smaller Default Larger
Filtr
 • Akcje HDK w Mechaniku

  AkcjeHDK2

 • Maraton Omnibusa - 300 punktów w 9 minut

  maratonMaraton Omnibusa to możliwość zdobycia 300 punktów w trzech testach w zaledwie 9 minut. W zestawach znajduje się łącznie 45 pytań jednokrotnego wyboru. W zależności od trudności pytania za każdą poprawną odpowiedź można uzyskać od 4 do 10 punktów. Za każdą błędną odpowiedź można stracić połowę punktów z wartości pytania. Zaznaczając odpowiedź "nie wiem" nie dostaniecie żadnych punktów - nic nie zarobicie, nic nie stracicie. Maraton trwa do 19 lutego 2017 do godziny 23:59. Pytania są dostępne tu -> http://zsp1.pila.pl/moodle4/course/view.php?id=91 

  Dobrej zabawy i powodzenia

  Marcin Molak

 • Ferie na sportowo w Mechaniku

  Ferie na sportowo

 • Omnibus - w połowie drogi...

  omnibus5Dotarliśmy na półmetka konkursu. W piątej rundzie wzięło udział zaledwie dwunastu uczniów, a połowa z nich uzyskała bardzo wysoki wynik - 85 punktów. Pierwszy raz w historii konkursu wszyscy biorący udział w rundzie bezbłędnie rozprawili się z pytaniem udzielając w 100% poprawnych odpowiedzi na pytanie pani Anity Ziółkowskiej. Generalnie zarówno nauczyciele układający pytania jak i uczniowie mogą się cieszyć, ponieważ coraz mniej trudności sprawiają pytania związane z przedmiotami maturalnymi (matematyka, angielski, polski...).

 • „Veni, vidi, vici” - turniej oczami 4M.

  4m part 2   Ostatni bój klasa maturalna 4M rozegrała z ambitnymi informatykami z klasy 2I. Stawką meczu był prestiż obrony tytułu Mistrza Szkoły w Piłce Siatkowej i godne pożegnanie z murami szkoły. Mecz od początku był ciekawy, bo w składzie 2I było pięciu zawodników, więc „szóstka” maturzystów nie mogła pozwolić sobie na zlekceważenie. Pierwszy set przebiegał pod dyktando starszych kolegów, którzy rzetelnie i profesjonalnie weszli w mecz, wygrywając 25:13. W drugim secie widać było, że 2I się rozgrzała i prowadziła przez pierwsze 13 punktów, następnie zwycięzcy pierwszego seta wrócili na dobre tory i rozegrali wyrównaną walkę, tak że wygrali minimalnie, bo tylko 26:24.

 • REPUBLIKA EDUKACJI 5

   joomplu:14379   W ostatnią sobotę nasza szkoła była jednym z partnerów Republiki Edukacji 5 – cyklu konferencji poświęconych szeroko rozumianej edukacji. Nie mogło być inaczej skoro tematem spotkania były „Nowe technologie edukacyjne i programowanie w szkole”. Głównym organizatorem było Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile, Jednostka Edukacyjna Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Pile UAM w Poznaniu. Do wygłoszenia referatów organizatorzy zaprosili prelegentów związanych z nowoczesnymi technologiami w edukacji: nauczycieli akademickich, nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych, uczniów i absolwentów i twórców nowych technologii – przedstawicieli firm informatycznych pracujących w naszym regionie, w oparciu o światowe standardy.

 • Udział naszej szkoły w projekcie „Apki++”

  Jedz Śpij KodujMiło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do ogólnopolskiego projektu pn. „Apki++”. Jest to program realizowany przez Fundację Media 3.0 i współfinansowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. W ramach projektu w naszej szkole powstanie Lab 3.0 (klub programistyczny), który zrzeszał będzie chętnych do poszerzania swojej wiedzy z zakresu programowania, uczniów klas II-gich technikum informatycznego.
  Nasza szkoła zostanie dodana do interaktywnej mapy szkół projektu i otrzyma następujące formy wsparcia:
  •    Wsparcie mentorskie dla nauczycieli oraz uczniów online;
  •    Dostęp do indywidualnego panelu platformy apki.org pozwalającego na indywidualną pracę z uczniem lub grupą uczniów (tworzenie indywidualnych interaktywnych zadań, etc.) ;
  •    Możliwość wzięcia udziału w hackathonach online dla uczniów szkół z możliwością otrzymania nagrody rzeczowej;
  •    Możliwość wzięcia udziału w webinariach online ze specjalistami.
  Zajęcia w ramach projektu rozpoczynają się już w lutym, a zakończą we wrześniu.
  Więcej informacji pod adresem www.apki.org
   

    Lidia Popielarz-Kozłowska

 • "Uwaga! Zimowa zbiórka dla schroniska"

  Zimowa zbiórka dla schroniska

 • Turniej Triobasket

  TRIO BASKETWszystkich chętnych zapraszamy na Noworoczny Turniej Triobasket, który odbędzie się 19.01.2017r. (czwartek). Informacje i zgłoszenia u prof. Kuczmyły i Bobrowskiego.

 • 20.01.2017r. HDK

  2017hdk

 • Sezonowa praca w Niemczech dla uczniów w okresie wakacyjnym. "PILNE"

  Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu dysponuje ofertą pracy sezonowej dla polskich uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Niemczech na okres wakacji - lato 2017r. Nabór trwa do 17.01.2017r. W załącznikach warunki uczestnictwa w programie. Wzory wymaganych dokumentów u dyrektora szkoły.

 • Wyniki dwóch meczów 2i-1m, 3i-1m

  siatka04.01.2017 Mecz 3I-1M
  Po przerwie świątecznej zawody siatkarskie wróciły na halę naszej szkoły, by uczniowie kontynuowali walkę o mistrzostwo „Mechanika”. Tym razem 1M zmierzyła się z bardziej doświadczoną drużyną z 3I. Naprzeciwko siebie stanęli pierwszoklasiści: Igor Sądej, Marcin Żabiński, Dawid Mandelke, Wojciech Kleszcz, Hubert Ziętowski, Krzysztof Grot i Kacper Banasik; oraz trzecioklasiści: Krzysztof Mściszewski, Paweł Martenka, Jakub Bartkowiak, Dawid Bronszkiewicz, Dominik Prokop, Szymon Chudziak oraz Jacek Ratajewski.
  Poziom zgrania i umiejętności był widoczny w obu drużynach już po kilku punktach. Informatycy wypracowali ogromną przewagę i szybko zakończyli pierwszego seta wynikiem 25:7. Drugi set jakby trochę przez nich przespany, pozwolili na oddalenie się mechatroników i nie zdołali odrobić strat. Drugi set dla 1M 25:16. Krótka przerwa, dopracowanie taktyki, uzupełnienie płynów i odbijamy dalej. 3I pokazała, że jak się skoncentruje, to nie ma sobie równych. Szybkie dwa sety 25:8 i 25:14 i trzecioklasiści już mogli się cieszyć ze zdobytego punktu w klasyfikacji ogólnej. Można by powiedzieć: „Blitzkrieg”, bo cały mecz rozegrany został w przeciągu godziny, ale było widać wolę walki u pierwszoklasistów, za co należą im się słowa uznania i gratulacje.
  Powoli turniej wkracza w decydującą fazę. Już na początku marca będzie wiadomo, kto otrzyma tytuł Mistrza „Mechanika” w piłce siatkowej. Bardzo gorąco zachęcam do śledzenia rozgrywek!


  Dawid Bronszkiewicz

 • Omnibus - zestaw V

  omnibus5Po trudniejszych zadaniach czas na łatwiejsze punkty w konkursie. Przed wami zestaw piąty do którego pytania ułożyli panie Anna Szóstakowska, Anna Zelenet-Serówka i Anita Ziółkowska oraz panowie Aleksander Głombiowski, Maciej Reinke i Marcin Molak. Pytania jak zwykle różnorodne a wśród nich angielskie idiomy, sztorm, papież, cytaty, ekonomia i magiczny trójkąt. Zostań bohaterem tej rundy i przyłącz się do konkursu rozwiązując Zestaw V dostępny pod adresem http://zsp1.pila.pl/moodle4/course/view.php?id=91.

  Życzę powodzenia i trzymam kciuki za dobre wyniki
  Marcin Molak

 • Sebastian Wasik najlepszy w IV etapie Omnibusa, Liderem niezmiennie Łukasz Kociołek

  Za nami czwarta runda Omnibusa z baaaaardzo trudnymi pytaniami, o czym może świadczyć chociażby wynik (72,5/100) zwycięzcy etapu - Sebastiana Wasika. Sebastian dzięki dobremu wynikowi w tej trudnej rundzie awansował w klasyfikacji generalnej aż o 18 miejsc.
  Zestaw składał się dość nietypowo z 6 pytań, ale jak się okazało nie była to wcale łatwiejsza droga do puli 100 punktów. Dwa pytania - pana Macieja Reinke oraz pana Marcina Orzechowskiego okazały się arcytrudne i na każde z nich odpowiedziała poprawnie tylko jedna osoba.