Smaller Default Larger
Filtr
 • III edycji warsztatów informatycznych dla gimnazjalistów - pierwsze spotkanie za nami

  joomplu:14534W sobotę 25 lutego 2017 odbyło się pierwsze spotkanie III edycji warsztatów informatycznych dla gimnazjalistów.  Warsztaty to cykl spotkań, prowadzonych przez nauczycieli technikum informatycznego naszej szkoły, mający poszerzyć wiedzę i zainteresować młodych ludzi różnymi gałęziami informatyki.
  I część warsztatów prowadził p. Jacek Demczar i dotyczyła ona tworzenia aplikacji na urządzenia mobline.  Została do tego wykorzystana platforma APP Inventor. Jest to narzędzie, które pozwala tworzyć aplikacje na ekranie komputera i następnie przenosić je na telefony komórkowe lub tablety. Uczestnicy warsztatów stworzyli dwie aplikacje.

 • Pierwsze zajęcia z projektu „Apki++”

  joomplu:14522W sobotę, 25 lutego, odbyły się pierwsze zajęcia z programowania w ramach ogólnopolskiego projektu „Apki++”, do którego przystąpiła również nasza szkoła. Pomimo tego, iż był to weekend w szkole zjawiło się kilkunastu żądnych wiedzy uczniów klas drugich, entuzjastów wytwarzania oprogramowania. Część z nich rozpoczęła swoją przygodę z programowaniem już jakiś czas temu, a pozostali dopiero w klasie drugiej technikum, dlatego też zostali podzieleni na dwie grupy, mniej i bardziej zaawansowaną. Pierwsza z nich podczas zajęć utrwalała wiedzę zdobytą podczas lekcji informatyki związaną z programowaniem w języku C++. Natomiast druga grupa zrealizowała kurs podstawowych elementów języka C# a następnie przystąpiła do tworzenia pierwszej aplikacji na platformie .NET. Miejmy nadzieję, że udało się „zarazić” fascynacją do programowania kolejne pokolenia uczniów Mechanika. W sobotę 11 marca kolejne spotkanie.

  Lidia Popielarz-Kozłowska

  Więcej zdjęć w galerii

 • Podziękowanie

  schronisko podziekowanie

 • III edycja warsztatów informatycznych dla uczniów gimnazjum

  plakat-warsztaty2017 2Gimnazjalisto!
  Z myślą o Tobie, już po raz trzeci, organizujemy warsztaty informatyczne, podczas których będziesz mógł zgłębić swoją wiedzę w różnych dziedzinach szeroko pojętej informatyki. W trakcie spotkań zdobędziesz wiedzę i umiejętności związane z projektowaniem i programowaniem gier w środowisku Unity 3D, programowaniem wizualnym z elementami animacji w języku Processing, tworzeniem aplikacji na urządzenia mobilne.  Planujemy również zapoznać Cię z tematyką związaną z testowaniem wydajności kart graficznych, a także wprowadzimy Cię w świat grafiki komputerowej. Poznasz również tajniki budowy i sposoby zabezpieczania sieci komputerowych.
  Wybierz interesujące Cię zagadnienia, zarejestruj się na spotkania i zdobądź nowe umiejętności.
  Zajęcia odbędą się w trzy wybrane soboty w godzinach od 9:00 do 13:00. Pamiętaj, że na każde zajęcia rejestrujesz się oddzielnie poprzez formularz rejestracyjny zamieszczony na stronie www.zsp1.pila.pl.
  Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
  Szczegółowe informacje w regulaminie.


  Organizatorzy

 • Mecz 2i - 1k

  siatkaPo feriach, 15 lutego klasy informatyczne: 2I oraz 1K, spróbowały swoich sił w walce o wygraną w piłce siatkowej. W skład pierwszoklasistów wchodzili: Cezary Bilicki, Hubert Pluchrat, Agnieszka Narożyńska, Adrian Przybylski, Maciej Czapla, Dawid Janik, Patryk Łuczak oraz Weronika Grochowicka. W skład drugoklasistów natomiast: Piotr Grzybowski, Kacper Jarysz, Radosław Bięk, Michał Zawadzki i Krystian Jabłonka. Pierwszy set przegrała niestety klasa 1K – 13:25, gdyż grała z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Drugi set również nie przyniósł szczęścia pierwszoklasistom- przegrali z dużo gorszym wynikiem 9:25. O trzecim secie nie ma co mówić, klasa 2I jest po prostu lepsza, co nie oznacza, że w następnym rozgrywkach młodsi z nimi nie wygrają. Spór między informatykami dobiegł końca po prawie godzinnej rozgrywce. Pierwszoklasistom uśmiech z twarzy nie zniknął. Po zakończonym meczu dzielnie przybili sobie piątki ze starszą klasą i powoli zaczynają ćwiczyć do następnej rozgrywki za tydzień. Mecz przyniósł wiele uśmiechu i śmiesznych sytuacji. Nie chodziło o wygraną, ale o dobrą zabawę, wspólnie i aktywnie spędzony czas po lekcjach. 2I gratulujemy wygranej!

  Agnieszka Narożyńska

 • Złotówka dla Pawła

  1zlDlaPawlaA

 • 14.02.2017r. Walentynki w Mechaniku

  {joomplucat:384 limit=3|columns=3|ordering=random}

  Więcej zdjęć w galerii

 • Akcja Krwiodawstwa

  joomplu:14431Dzień 20tego stycznia 2017 roku jest dniem śnieżnym i niezaprzeczalnie mroźnym. Słońce całkiem niedawno otworzyło swoje zaspane oczy, przez co świeci strasznie leniwie, ale stara się jak tylko może - pomyślałem wyglądając przez okno w świetlicy Mechanika. Nic w taki dzień nie rozgrzewa jak poranna herbata i gorące chęci dzielenia się z innymi. Dziś Krwiodawstwo! Podczas akcji jak zwykle towarzyszyła nam ciepła atmosfera. Mały rozgardiasz, przygrywająca muzyka w tle i flesz aparatu. Taki klimat zachęca mnie już od pierwszej klasy do czynnego udziału w akcjach. Cieszy mnie mobilizacja mojej szkoły i zapał, z jakim ochotnicy cierpliwie czekają na swoją kolei.
   NASZE STYCZNIOWE OSIĄGNIĘCIE TO 13,5 LITRÓw KRWI!
   Wszystkim, którzy czekali w kolejce dziękuję i zachęcam do następnym akcji, bo naprawdę warto pomagać.

    Sergiusz Seyda

  Więcej zdjęć w galerii

 • Drugie życie

  joomplu:14413W piątek 20 stycznia 2017r. odbyła się trzecia akcja krwiodawstwa. Nasi uczniowie od samego rana czekali z zapałem na zbliżający sie ambulans. Mimo jego spóźnienia nikt się nie zniechęcił. "Mechanik" po raz kolejny nie zawiódł i pokazał piękny gest wielu potrzebującym.
  Oprócz akcji HDK, ponownie ruszyła kampania "Drugie życie". Garstka osób, ubranych w takie same koszulki, dzielnie pomagała pielęgniarkom przygotować cały sprzęt oraz salę. Inni prowadzili na przerwie pokaz prawidłowej reanimacji i rozdawali naklejki - Oświadczenia Woli, oraz chętnie odpowiadali na zadawane im pytania dotyczące transplantacji. Myślę, że każdy w Mechaniku usłyszał o tej akcji. Wszystkich zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach!

  Dominika Siutkowska

  Więcej zdjęć w galerii

 • „Lider Sukcesu”

  lider 15    W piątek 10 lutego 2017 w pilskim hotelu „Gromada” miała miejsce niezwykła uroczystość – po raz 13 odbyła się gala wręczenia „Liderów Sukcesu 2016”, przyznawanych przez Szanowną Kapitułę – Zarząd Powiatu w Pile. Z niekłamaną radością spieszę poinformować, że honorowy tytuł „Lidera Sukcesu 2016” w kategorii „Edukacja i nauka” otrzymała nasza szkoła! Dziękujemy serdecznie za dostrzeżenie naszej wieloletniej pracy na pilskim polu oświatowym. Traktujemy to wyróżnienie jako dowód, że obrany w przeszłości kierunek rozwoju szkoły (praca i wizja dyrektorów Krzysztofa Michałka i Anny Krzemińskiej) – przyniosła obecnie efekty i jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy być jeszcze lepsi.
     lider 16 Podziękowania dla Was drodzy uczniowie, dla Waszych rodziców i oczywiście dla wszystkich nauczycieli „Mechanika” – to Wasza codzienna praca, opieka i stworzenie odpowiednich warunków do nauki oraz zawodowa pasja – znalazły oddźwięk w postaci przyznanej Statuetki. Będzie nam teraz przypominała o tym co minęło, a jednocześnie stanie się – mam nadzieję – drogowskazem do dalszego rozwoju szkoły.


                                  Jacek Sikorski, dyrektor szkoły

 • Zadbaj o swoje zdrowie. Dołącz do akcji „Rakowi mówimy NIE. Profilaktyka=Zdrowie”

  RAKOWI MÓWIMY NIE PLAKAT KASZTANOWARusza kampania Powiatu Pilskiego, mająca na celu propagowanie postaw prozdrowotnych i zdrowego trybu życia. W ramach kampanii odbywać się będą spotkania informacyjno-konsultacyjne w pilskich galeriach handlowych, a jej zwieńczeniem będzie event w Galerii VIVO z udziałem gwiazdy - Ani Wyszkoni. Więcej informacji na http://zdrowie.powiat.pila.pl/aktualnosci/75-zadbaj-o-swoje-zdrowie-dolacz-do-akcji-rakowi-mowimy-nie-profilaktyka-zdrowie#