Szczęśliwe numerki dzisiaj to:

świąteczna zbiórka żywności v3

stypendia

 

 

 

biblioteka

Kącik Przedsiębiorcy

mikroporady

Smaller Default Larger
Filtr
 • Spotkanie z lekarzem i osobą po przeszczepie

  IMG 1970W piątek 24 marca w naszej szkole miało miejsce spotkanie z panią doktor Martą Sękowską oraz z panem Marcinem Kaczmarowskim, który wałczył z chorobą nerek. Pani doktor opowiedziała nam o przeszczepach, o tym jak wyglądają takie zabiegi, jak wiele czasu zajmuje znalezienie dawcy oraz jak to wygląda ze strony lekarza, natomiast pan Marcin podzielił się z nami swoją historią walki z chorobą. Dowiedzieliśmy się ile trudu kosztowało go kilkumiesięczne leczenie, opowiadał o wielogodzinnych zabiegach i przeszczepie, który finalnie dał mu szansę na normalne, zdrowe życie.

 • Szkolenie „Microsoft”

  joomplu:1495427 marca w naszej szkole odbył się dzień szkoleń technologicznych. Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć Pana Wojciecha Agacińskiego - Microsoft Junior .NET Leader’a z grupy .NET Politechniki Poznańskiej. Pan Agaciński przeprowadził dla chętnych uczniów z naszej szkoły szkolenie z następujących zagadnień:  „Podstawy programowania w języku C#”, „Tworzenie aplikacji internetowych w ASP.NET” oraz „Tworzenie responsywnych stron internetowych z wykorzystaniem HTML5, CSS3 oraz Bootstrap”. Zdajemy sobie sprawę, że w tak krótkim czasie powyższe zagadnienia przedstawione zostały „w pigułce”. Teraz tylko od młodzieży będzie zależało czy będą chcieli wykorzystać i poszerzyć zdobytą wiedzę.

 • Omnibus - dwa ostatnie kroki

  omnibus9-10Przed wami ostatnie dwa etapy eliminacji szkolnego Omnibusa. Do zdobycia 200 punktów w formule jaka podczas maratonu bardzo przypadła wam do gustu.
  Dwa zestawy zadań już czekają na was na moodle'u - http://zsp1.pila.pl/moodle4/course/view.php?id=91. Zestaw 9 jest bardzo prosty, a czas do jego rozwiązania to dwie minuty. Zestaw 10 natomiast, jest bardzo trudny, a czasu na jego rozwiązanie jest (aż) 5 minut
  Eliminacje zakończą się 9 kwietnia o godzinie 23:59 i wkrótce po nim na stronie ukażą się informacje o finalistach i formule finału.
  Dobrej zabawy i powodzenia.

  Marcin Molak

 • Warsztaty dla uczniów gimnazjów – trzecie spotkanie

  joomplu:1487425 marca, sobotnie przedpołudnie, „Mechanik” i grupa młodych ludzi chcących poszerzyć swoją wiedzę z programowania oraz sieci komputerowych. Wszystko to możliwe było dzięki organizacji w naszej szkole, ostatniego już w tej edycji, spotkania w ramach cyklu „Warsztaty dla gimnazjalistów”. Podczas zajęć, młodzież miała okazję zapoznać się z językiem programowania Processing, dedykowanym dla osób rozpoczynających swoją przygodę z wytwarzaniem oprogramowania. Środowisko to zostało celowo ujęte w treści warsztatów, ponieważ tworząc proste aplikacje efekty wizualne pracy błyskawicznie widać na ekranie. Uczestnicy spotkania zapoznali się z podstawowymi pojęciami oraz instrukcjami związanymi z programowaniem. Następnie stworzyli aplikację symulującą działanie popularnego w systemie operacyjnym MS Windows Paint’a, a także zaimplementowali symulator miasta, w którym zmieniały się pory dnia, a zegar odliczał kolejne godziny doby.

 • Turniej LoLa podczas Drzwi Otwartych w Mechaniku

  Zapraszamy gimnazjalistów na II edycję turnieju LoLa na Drzwi Otwarte w Mechaniku. Turniej odbędzie się w sobotę 1 kwietnia od godziny 9 w sali 69 naszej szkoły.
  Czekają na was niesamowite wrażenia i nagrody.
  Zapisy na:
  https://www.facebook.com/groups/1745736775679763/?fref=ts

  Renata Nagiewicz

 • SUKCES „MECHANIKA” W PILSKIM WORD

  Uczeń klasy 2 M Jakub Zywert osiągnął prawdziwy sukces na konkursie organizowanym przez pilski WORD „Z prawem jazdy w dorosłość”. Jest to konkurs, który promuje wśród młodzieży znajomość przepisów ruchu drogowego.  Pierwszy etap odbył się w naszej szkole, tutaj Jakub pokonał 15 kolegów, gdzie osiągnął najlepszy wynik punktowy, jak i czasowy. Prawdziwe wyzwanie było już w  Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, gdzie do konkursu zgłosiło się 31 uczniów z  całego byłego województwa pilskiego, a nawet w tym roku przybyli uczniowie z ościennych regionów na przykład Wałcza.

 • 21.03.2017r. Dzień Samorządności

  {joomplucat:398 limit=3|columns=3|ordering=random}

  Więcej zdjęć w galerii

 • Klasowy turniej LOLa w Dniu Samorządności

  joomplu:14735Kolejny raz jedną z atrakcji Dnia Samorządności w Mechaniku był międzyklasowy turniej LOLa. W tym roku zwycięzcami zostali reprezentanci klasy 3K: Przemek Michalski i Patryk Kamiński, drugie miejsce zajęli Maciej Krauze i Jakub Perek z 1I a trzecie Michał Zawadzki i Paweł Mrowiński z 2I. Gratulujemy.
  Organizatorem turnieju była klasa 2K, szczególnie dziękujemy Jakubowi Błażejowi, Michałowi Ciechanowskiemu i Szymonowi Małeckiemu za wzorową organizację turnieju.

  Renata Nagiewicz

  Więcej zdjęć w galerii

 • VI Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

  kraje anglojęzyczne konkurs 201616 marca 2017 r. w PWSZ w Pile odbyła się VI edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, którego tematem był sport. Pytania konkursowe obejmowały zarówno dyscypliny sportowe, jak i słynne obiekty, sportowców, wydarzenia oraz ciekawostki i aktualności. Do konkursu przystąpiło 45 uczniów z  Piły, Trzcianki oraz Wałcza. Po napisaniu 50-minutowego testu, młodzież wzięła udział w spotkaniu ze studentami z programu ERASMUS+.

  Naszą szkołę rezprezentowało 3 uczniów: Adam Martenka i Piotr Twardowski z kl. 4I Technikum Informatycznego oraz Gerard Kaszczuk z kl. 3K Technikum Informatycznego. W czołowej trójce znalazło się dwóch: Piotr Twardowski, który zajął 3 miejsce i Adam Martenka, laureat 2 miejsca! Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2017/2018

  lidersukcesu

   

  Technikum 4 – letnie w zawodach:

    TECHNIK MECHANIK

   Symbol oddziału  1D

   3mech

  Kwalifikacje

  M.17.
  nauczysz się montażu i obsługi maszyn i urządzeń

  lub *

  M.19 nauczysz się użytkowania konwencjonalnych obrabiarek skrawających oraz obrabiarek sterowanych komputerem

  oraz

  M.44 zdobędziesz wiedzę z zakresu organizacji i nadzorowania procesów produkcji maszyn i urządzeń

   

   

   

  * uczniowie mają możliwość wyboru kwalifikacji M.17 lub M.19, obowiązkowo realizują kwalifikację M.44

   Języki obce
  • angielski i niemiecki
  Przedmioty nauczane w zakresie roszerzonym
  • matematyka, fizyka

   

  ico1Technik mechanik jest zawodem kształconym w naszej szkole od wielu lat. Program szkoły uwzględnia współczesne tendencje na rynku pracy i trendy w nowoczesnej technice. Swym zakresem obejmuje takie zagadnienia jak: budowa, eksploatacja i naprawa maszyn i urządzeń.

  ico1Szkolenie techniczne i ogólnokształcące realizujemy w pracowniach szkolnych oraz pracowniach praktycznych Powiatowego Centrum Edukacji, a także w renomowanych zakładach pracy. Masz szansę rozszerzać swoje kwalifikacje poprzez program form doskonalenia zawodowego prowadzony przez PCE.

  ico1Technicy mechanicy mogą znaleźć zatrudnienie zarówno na stanowiskach produkcyjnych, jak i stanowiskach nadzoru technicznego procesów wytwarzania maszyn i urządzeń. Technicy mechanicy pracują przeważnie w przemyśle, lecz także w budownictwie, górnictwie, komunikacji i transporcie, rolnictwie, usługach i w różnych innych dziedzinach gospodarki. Ukończenie szkoły w zawodzie technik mechanik stanowi solidną podbudowę do rozpoczęcia studiów politechnicznych.

   

  Absolwent po ukończeniu w zawodzie technik mechanik:

  • będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych związanych z projektowaniem, programowaniem, obsługiwaniem, montażem, demontażem, użytkowaniem, diagnozowaniem i naprawą maszyn i urządzeń,
  • zdobędzie wiedzę na temat programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC,
  • nabędzie umiejętności z dziedziny mechaniki, elektryki, automatyki, robotyki i technik komputerowych.

  ico3Jeżeli interesujesz się współczesną techniką, chcesz uczyć się budowy, eksploatacji i naprawy maszyn i urządzeń, lubisz  prace montażowe i remontowe, to jest to kierunek właśnie dla Ciebie!

   

  ico3Przemysł maszynowy to dynamicznie rozwijająca się gałąź gospodarki w naszym kraju, a mechanicy należą do grupy poszukiwanych pracowników!

   

  {joomplucat:159 limit=8|columns=4|ordering=random}

  Więcej zdjęć w galerii

   

    TECHNIK INFORMATYK

   Symbol oddziału 1I, 1K

   1

  Kwalifikacje

  e12 będziesz serwisował, diagnozował i usuwał usterki sprzętu komputerowego i systemów operacyjnych

   

  e13nauczysz się projektować i tworzyć sieci komputerowe oraz administrować sieciowymi serwerami

   

  e14staniesz się projektantem stron i aplikacji internetowych z wykorzystaniem baz danych, grafiki i multimediów

   

   

   

   Języki
  •  angielski i niemiecki
  Przedmioty nauczane w zakresie roszerzonym
  • matematyka, informatyka

   

  ico1Technik informatyk jest zawodem kształconym w naszej szkole z dużymi sukcesami edukacyjnymi, m.in. z bardzo dobrą zdawalnością egzaminu zawodowego (znacznie powyżej średniej krajowej) oraz matury z informatyki. Matura ta jest co roku wybierana przez wielu naszych uczniów, a bardzo dobre wyniki, które na niej uzyskują, są przepustką do studiowania na wielu uczelniach. Ukończenie szkoły w zawodzie technik informatyk stanowi solidną podbudowę do rozpoczęcia studiów politechnicznych, uniwersyteckich, ekonomicznych.

  ico1Program szkoły wychodzi naprzeciw współczesnym tendencjom na rynku pracy i trendom w dynamicznie rozwijającej się informatyce. Z uwagi na szeroki wachlarz umiejętności nabywanych w trakcie nauki zawodu, technik informatyk jest pracownikiem potrzebnym nie tylko w branży informatycznej, ale w różnych przedsiębiorstwach, firmach i instytucjach.

  ico1Należymy  do Microsoft IT Academy oraz akademii sieci CISCO, dzięki czemu  nasi uczniowie mają możliwość zdobycia autoryzowanych certyfikatów informatycznych, które są dużym atutem na rynku pracy. Uczymy modułowo, łącząc teorię z praktyką. Wykorzystujemy platformę e-learningową Moodle.

  ico1Realizujemy projekt „Czas Zawodowców – BIS” (we współpracy z Politechniką Poznańską i Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu), mający na celu podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego poprzez praktyki, staże, nowatorskie programy nauczania oraz kształcenie modułowe. Nasi uczniowie realizują projekt RUSH - przy współpracy z jedną z największych  firm typu Software House w Europie -  STX Next (tworzą aplikacje w języku Python).

  ico1Z rosnącą renomą szkoły wiąże się coraz ściślejsza współpraca ze znanymi w regionie firmami związanymi z branżą IT (np. Philips Lighting Poland, Quad Graphics, STX Next). Organizujemy konkursy,  imprezy i warsztaty informatyczne,  przy współudziale i pod patronatem firm informatycznych.


  Absolwent będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

  • montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych
  • serwisowania, diagnozowania i usuwania usterek komputerów, urządzeń peryferyjnych i systemów operacyjnych
  • projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych
  • administrowania lokalnymi sieciami komputerowymi
  • projektowania i wykonywania stron i aplikacji internetowych, sklepów internetowych i systemów zarządzania treścią
  • budowania dynamicznych witryny wykorzystujących internetowe bazy danych, projektowania baz danych i administrowania bazami danych
  • tworzenia i obrabiania grafiki, dźwięku i filmów na potrzeby stron internetowych.

   

  ico3Jeżeli interesuje Cię świat komputerów, chciałbyś nauczyć się programować, tworzyć aplikacje, strony internetowe, serwisować, diagnozować sprzęt komputerowy, administrować sieciami i zdobyć najbardziej poszukiwany na rynku pracy zawód, to jest to kierunek właśnie dla Ciebie! 

   

  ico3Informatyk – to zawód z przyszłością. Według rankingu magazynu Forbes z 2017 roku jest to najbardziej perspektywiczny zawód w Polsce!

   

  {joomplucat:157 limit=8|columns=4|ordering=random}

  Więcej zdjęć w galerii

   

    TECHNIK MECHATRONIK

   Symbol oddzialu 1M

   2mechatr

  Kwalifikacje

  e3nauczysz się montażu urządzeń i systemów mechatronicznych

   

  e18zdobędziesz umiejętność eksploatacji urządzeń i systemów mechatronicznych

   

  e19będziesz projektował i programował urządzenia i systemy mechatroniczne

   

   

   Języki
  • angielski i niemiecki
  Przedmioty nauczane w zakresie roszerzonym
  • matematyka, informatyka

   

  ico1To jeden z młodszych zawodów o charakterze interdyscyplinarnym. Mechatronika jest połączeniem wiedzy i umiejętności z zakresu mechaniki, informatyki, elektroniki, pneumatyki i hydrauliki.

  ico1Szkolenie techniczne i ogólnokształcące realizujemy w szkolnych pracowniach informatycznych i pracowni mobilnej, w laboratoriach Powiatowego Centrum Edukacji w Pile oraz w renomowanych zakładach pracy.

  ico1Możesz rozszerzać swoje kwalifikacje poprzez program form doskonalenia zawodowego prowadzony przez PCE (np. kurs montażu i programowania sterowania inteligentnym domem).

  ico1Technik mechatronik to zawód poszukiwany na rynku pracy! Absolwent posiada podstawową wiedzę z zakresu mechaniki, budowy i eksploatacji maszyn, elektroniki, informatyki, automatyki i robotyki oraz sterowania, co umożliwia znalezienie zatrudnienia w ogólnie pojętym przemyśle elektromaszynowym, elektronicznym, zakładach przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego.

  ico1Ukończenie szkoły w zawodzie technik mechatronik stanowi solidną podbudowę do rozpoczęcia studiów politechnicznych kształcących inżynierów z zakresu mechaniki i budowy maszyn, mechatroniki, elektrotechniki, elektroniki, technik informatycznych oraz automatyki i robotyki.

   

  Absolwent będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

  • montowania urządzeń i systemów mechatronicznych
  • eksploatowania urządzeń i systemów mechatronicznych
  • projektowania urządzeń i systemów mechatronicznych
  • programowania urządzeń i systemów mechatronicznych

  ico3Jeżeli interesujesz się robotyką, sztuczną inteligencją, mikrourządzeniami, chcesz je projektować i budować, unowocześniając świat wokół nas, to jest to kierunek właśnie dla Ciebie!

   

  ico3Mechatronika to obszar techniki, który zawładnął światem!

   

  {joomplucat:158 limit=8|columns=4|ordering=random}

  Więcej zdjęć w galerii

   

    TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

   Symbol oddziału 1P

  tech pojsam2

  Kwalifikacje

  m18 – nauczysz się diagnozować i naprawiać podzespoły i zespoły pojazdów samochodowych

   

  m12 –będziesz diagnozował oraz naprawiał elektryczne i elektroniczne układy pojazdów samochodowych

   

  m42 - zdobędziesz wiedzę z zakresu organizacji i prowadzenia procesu obsługi pojazdów samochodowych

   Języki
  • angielski i niemiecki
  Przedmioty nauczane w zakresie roszerzonym
  • matematyka, fizyka

   

  ico1Zawód z przyszłością, związany z diagnostyką, naprawą i obsługą współczesnych pojazdów samochodowych. Program szkoły uwzględnia współczesne tendencje na rynku pracy i trendy w nowoczesnej technice.

  ico1Szkolenie techniczne i ogólnokształcące realizujemy w pracowniach szkolnych oraz pracowniach praktycznych Powiatowego Centrum Edukacji, a także w renomowanych zakładach pracy. Masz szansę rozszerzać swoje kwalifikacje poprzez program form doskonalenia zawodowego prowadzony przez PCE (np. kurs spawania).

  ico1Zdobywając zawód technika pojazdów samochodowych, możesz podjąć pracę w stacjach obsługi pojazdów samochodowych, zakładach produkcyjnych i naprawczych pojazdów samochodowych, stacjach kontroli pojazdów, przedsiębiorstwach transportu samochodowego, instytucjach zajmujących się obrotem pojazdami samochodowymi i ich częściami, instytucjach zajmujących się ewidencją pojazdów samochodowych oraz ubezpieczeniem komunikacyjnym czy przedsiębiorstwach doradztwa technicznego dotyczącego motoryzacji.


  Absolwent będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

  • organizowania obsługi i naprawy pojazdów samochodowych
  • oceny stanu technicznego pojazdów, ustalania przyczyn niesprawności oraz sposobów napraw
  • wykonywania napraw pojazdów samochodowych
  • kontrolowania jakości wykonanych napraw
  • prowadzenia usług motoryzacyjnych
  • sprzedaży pojazdów samochodowych oraz artykułów motoryzacyjnych
  • prowadzenia dokumentacji związanej z obsługą i naprawą pojazdów samochodowych
  • kierowania pojazdami samochodowymi na poziomie umożliwiającym uzyskanie prawa jazdy kategorii B

  ico3Jeżeli interesujesz się motoryzacją i nowoczesnymi technologiami, chcesz uczyć się naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych oraz diagnostyki samochodowej, to jest to kierunek właśnie dla Ciebie!

   

  ico3Wraz z rozwojem motoryzacji wzrasta zapotrzebowanie na techników pojazdów samochodowych - fachowców z zakresu naprawy i eksploatacji współczesnych pojazdów samochodowych, które są wyposażone w elektronikę i nowoczesne technologie.

   

  {joomplucat:260 limit=8|columns=4|ordering=random}

  Więcej zdjęć w galerii

   

   

   

  3 - letnia Branżowa Szkoła I Stopnia

   

  ico5Od 1 września 2017r. dotychczasowa 3-letnia zasadnicza szkoła zawodowa przekształca się w 3-letnią branżową szkołę I stopnia!
  Naukę w zawodzie w szkole branżowej możesz realizować jako:


  ico4uczeń szkoły
  – kształcenie zawodowe praktyczne będziesz odbywał w Powiatowym Centrum Edukacji w Pile

  ico4młodociany pracownik – zajęcia praktyczne będziesz realizował w zakładach i serwisach samochodowych, na podstawie umowy o pracę

   

  ico5Po ukończeniu szkoły będziesz mógł przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w danym zawodzie lub egzaminu czeladniczego.
  Będziesz miał możliwość kontynuowania nauki w 2-letniej branżowej szkole II stopnia! Oznacza to, że będziesz mógł uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie nauczanym na poziomie technika oraz będziesz mógł otrzymać świadectwa dojrzałości i kontynuować naukę na studiach wyższych.


  ico5Masz szansę rozszerzać swoje kwalifikacje poprzez program form doskonalenia zawodowego prowadzony przez PCE (np. kurs spawania).

   

  ico5Zdobędziesz umiejętności poszukiwane w kraju i za granicą!

   

   

  Nauka w zawodach:

    MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH
  Symbol oddziału 1S
  mechpojsam2 Kwalifikacja
  • nauczysz się diagnozować i naprawiać podzespoły i zespoły pojazdów samochodowych
  • język niemiecki
  MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH - zawód związany z obsługą pojazdów samochodowych. Kształcący się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej. Absolwenci znajdują zatrudnienie we wszystkich warsztatach obsługowo – naprawczych zaplecza motoryzacyjnego. Mogą też prowadzić samodzielną działalność gospodarczą.

   

    MECHANIK - MONTER MASZYN I URZĄDZEŃ
   
  Klasa dwuzawodowa: Symbol oddziału 1G
  zawmechmonter

  Kwalifikacja

  • zdobędziesz umiejętności z zakresu montażu i obsługi maszyn i urządzeń
  • język niemiecki
  MECHANIK - MONTER MASZYN I URZĄDZEŃ - dominującym układem czynności w zawodzie są prace montażowe i remontowe, które wykonuje pracownik zajmujący się wytwarzaniem, konserwacją, naprawą i eksploatacją maszyn i urządzeń mechanicznych. Absolwenci znajdują zatrudnienie we wszystkich gałęziach przemysłu w zakładach produkcji maszyn oraz na stanowiskach eksploatacji maszyn, a także w warsztatach naprawczych.

   

    ELEKTROMECHANIK
  Klasa dwuzawodowa: Symbol oddziału 1G
  elektromech2 Kwalifikacja
  • zdobędziesz umiejętności z zakresu montażu i konserwacji maszyn i urządzeń elektrycznych
  • język niemiecki
  ELEKTROMECHANIK - zawód przyszłości, gdyż przemysł elektryczny należy do intensywnie rozwijającej się gałęzi gospodarki w naszym kraju. Elektromechanicy należą do grupy poszukiwanych pracowników. Absolwenci znajdują zatrudnienie przede wszystkim w przedsiębiorstwach przemysłowych, obsługowo-naprawczych, a także w innych działach gospodarki, zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn i urządzeń elektrycznych.

   

   

   OPERATOR OBRABIAREK SKRAWAJĄCYCH
  Klasa dwuzawodowa: Symbol oddziału 1F
  zawoperatorobrabskraw Kwalifikacja
  • nauczysz się użytkować obrabiarki skrawające
  • język niemiecki
  OPERATOR OBRABIAREK SKRAWAJĄCYCH - dominującym układem czynności w zawodzie jest obróbka na obrabiarkach skrawających oraz nadzorowanie procesu wytwarzania produktów na tokarkach lub frezarkach sterowanych komputerowo. Absolwenci znajdują zatrudnienie we wszystkich przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystujących obróbkę skrawaniem, zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn i urządzeń mechanicznych, maszyn budowlanych, samochodów i ciągników, ponadto – w zakładach budowy i eksploatacji taboru kolejowego, budowy silników parowych, spalinowych i turbinowych, napędów hydraulicznych, wyposażenia samolotów i śmigłowców.

   

   

  ŚLUSARZ
  Klasa dwuzawodowa: Symbol oddziału 1F
  zawslusarz Kwalifikacja
  • będziesz wykonywał i naprawiał elementy maszyn, urządzeń i narzędzi
  • język niemiecki
  ŚLUSARZ - to jeden z podstawowych i najstarszych zawodów w przemyśle metalowym i maszynowym, mający szerokie zastosowanie w gospodarce, głównie w usługach oraz wytwarzaniu i eksploatacji wyrobów technicznych branży metalowej. Absolwent potrafi wykonać, naprawiać i konserwować elementy maszyn, urządzeń oraz sprzętu powszechnego użytku metodami obróbki ręcznej i maszynowej, np. toczeniem, frezowaniem, szlifowaniem, wykonać połączenia metodami nitowania, spawania, lutowania, zgrzewania a także wykonać i naprawiać ozdobną galanterię metalową.

   

   

 • V edycja konkursu matematycznego „Przez rozrywkę do wiedzy”

  joomplu:1472321 marca 2017 roku podczas DNIA SAMORZĄDNOŚCI odbyła się 5 edycja konkursu matematycznego „Przez rozrywkę do wiedzy”. Duety nauczycielskie i uczniowskie zmierzyły się z dziesięcioma zadaniami. Trzeba było między innymi podzielić 19 owiec między trzech braci lub dysponując pojemnikiem 3 i 5 litrowym odmierzyć 4 litry wody. Na szczęście woda „lała się” tylko na papierze. Dodatkowy punkt można było otrzymać za przedmiot kojarzący się z wiosną. Niektórzy o tym zapomnieli, byli i tacy którzy „pożyczyli” roślinę  z sali. „Energii” konkursowiczom „zapewnić” miały otrzymane lizaki.

 • WYNIKI ELIMINACJI DO POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO.

  20170315 084430Dnia 15 i 16 marca 2017 odbyły się szkolne eliminacje do  XVII Powiatowego Konkursu  Matematycznego dla uczniów klas pierwszych. W konkursie udział wzięło 9 uczniów: Adrian Przybylski, Konrad Wargin, Tomasz Osesek, Dawid Gruszka, Konrad Kłaptocz, Krzysztof Grot, Marcin Żabiński, Radek Sokół, Hubert Ziętowski.
  Po ciężkim boju na placu pozostało czterech najlepszych:
  Tomasz Osesek, Dawid Gruszka, Adrian Przybylski i Krzysztof Grot. Uczniowie ci będą 3 kwietnia 2017 roku o godzinie 10:35, reprezentować naszą w szkole w Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Wincentego Pola w Pile. Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję, a czwórce finalistów życzę powodzenia.


  Opiekun konkursu:
  Anna Zelent - Serówka

 • Szkolenie Microsoft dla uczniów Mechanika

  SzkolenieMS

  Więcej informacji oraz zapisy na szkolenie u Pani Lidii Popielarz-Kozłowskiej. Liczy się kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona.

 • 18.03.2017r. Pilskie Targi Edukacyjne Szkół Ponadgimnazjalnych

  {joomplucat:395 limit=3|columns=3|ordering=random}

  Więcej zdjęć w galerii

 • Kurs montażu, programowania i sterowania inteligentnym domem

  joomplu:1468417 marca 2017r. uczniowie klas 4m i 4n uczestniczyli w kursie, który odbywał się w pracowniach PCE. Podczas całodziennego kursu uczyli się praktycznie, jak montować, programować i sterować INTELIGENTNYM DOMEM. Młodzież poznała systemy inteligentnych budynków firmy F&Home, dzięki którym można konfigurować temperaturę, oświetlenie, rolety i inne odbiorniki na jednym panelu dotykowym lub zdalnie przez Internet.

  Więcej zdjęć w galerii

 • Konkurs Wiedzy o Sporcie

  konkurs wiedzy o sporcie

 • IX edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy Konsumenckiej

  17354682 1391849150871781 268055913 nW dniu 15 marca obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta, w związku, z którym w Starostwie Powiatowym w Pile odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy Konsumenckiej, w którym udział wzięło czterech uczniów „Mechanika”: Daniel Malinowski, Tomasz Tyrlicz, Bartłomiej Bonikowski oraz Kacper Michalski pod opieką prof. Macieja Reinke. Konkurs składał się z 50 pytań wyboru, które stawiały nacisk na znajomość ustaw dotyczących praw i obowiązków konsumenta. Znajomość tego typu zagadnień pozwala wygrać spór z nieuczciwym sprzedawcą bądź uniknąć podpisania umowy działającej na naszą niekorzyść, na co zwrócił uwagę starosta pilski, p. Eligiusz Komarowski podczas powitania uczestników oraz opiekunów. Po napisaniu, w oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy wzięli udział w prezentacji na temat cyberzagrożeń przygotowanej przez przedstawiciela pilskiej Komendy Policji. Konkurs stanowił kwalifikacje do XIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej, która co roku odbywa się w Poznaniu.

   

  Bartłomiej Bonikowski

 • ,,CICHY ŚWIAT W SZTUCE”

  joomplu:146419 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wernisażu pt. „Cichy świat w sztuce”, który odbył się w galerii „Labirynt” PSM – LW w Pile.
  Na wystawie można było obejrzeć najnowsze obrazy i grafikę głuchoniemych twórców: Joanny Wieczorek i Łukasza Czupernego.
  Uczniowie klasy 2M: Daniel Malinowski, Kacper Grabski, Marcin Wapniarz oraz uczeń z klasy 2I Bartosz Bornikowski z zainteresowaniem obserwowali przebieg spotkania: krótki rys życia i charakterystykę malarzy, program artystyczny, „rozmowę z twórcami” oraz wystąpienie członka  Rady Powiatu w Pile.
  Po wernisażu uczniowie w dobrych humorach rozeszli się do domów, a na lekcji polecili swoim kolegom obejrzenie wystawy, która czynna będzie do 30 marca 2017 roku.

  Danuta Rosa

  Więcej zdjęć w galerii

 • 31.03.2017r. oraz 01.04.2017r. Drzwi Otwarte w Mechaniku

  3

   

 • 21.03.2017r. Dzień Samorządności w Mechaniku

  samorzadnosc

 • SUPERMATEMATYK WYNIKI ELIMINACJI DO FINAŁU

  Dnia 13 marca 2017 roku dotarły do naszej szkoły wyniki eliminacji do finału konkursu SUPERMATEMATYK, tym razem do ścisłego finału dostać się mogło tylko 40 najlepszych uczniów klas I i 40 klas II i III technikum (ze wszystkich biorących udział szkół wtej kategorii). Naszą szkołę reprezentować będą: Kacper Musiał, Krzysztof Grot i Adrian Przybylski. Natomiast Martyna Janicka i Jakub Bielecki znaleźli się zaraz za listą uczniów ścisłego finału.
  Wojewódzki etap konkursu odbędzie się 8 kwietnia w III Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu mieszczącym się przy ulicy Strzeleckiej 10.
  Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję, a trójce finalistów życzę powodzenia.

  Opiekun konkursu:
  Anna Zelent - Serówka

 • ROZGRYWKI NSZS W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

  joomplu:14614Pierwsza runda rozgrywek w piłce siatkowej chłopców odbyła się 21 lutego 2017 roku. Do tegorocznych rozgrywek o Mistrzostwo Powiatu Pilskiego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zgłosiło się 11 drużyn z całego powiatu , których uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy eliminacyjne. W wyniku losowania trafiliśmy do grupy wraz z gospodarzami czyli ZS im.Staszica , oraz zespołami z poza Piły tj. Brzostowa i Łobżenicy. W dniu rywalizacji okazało się , że ekipa z Łobżenicy nie dojechała na zawody. W związku z tym odbyły się 3 spotkania zamiast sześciu w systemie „każdy z każdym”. Mecz otwarcia odbył się pomiędzy zespołami „Mechanika” i ekipy z Brzostowa. W pierwszym secie nasz zespół grał nieco chaotycznie , próbując odnaleźć właściwy rytm gry. Na szczęście to my zachowaliśmy zimne głowy w końcówce seta i zwyciężyliśmy 25-22.

 • Dzień Kobiet – „Świat bez kobiety byłby jak ogród bez kwiatów”

  joomplu:146028 Marca uczniowie klasy 1I oraz 1P zaprosili Panie na część artystyczną z okazji „Dnia Kobiet”. Dyrektor szkoły Pan Jacek Sikorski wraz z Przewodniczącym Rady Rodziców złożyli najserdeczniejsze życzenia. Przy nastrojowej muzyce uczniowie wręczyli bukiety z kwiatami. Dominik Dobski oraz Oskar Ciesak z klasy 1I podziękowali wszystkim Kobietom za ich serce, za to, że są z nami w każdym dniu naszego życia. Uroczystość uświetnił humorystyczny występ Jakuba Czyża oraz Maciej Podgórskiego z klasy 1I. Prawdziwą „wisienką na torcie” był występ zespołu w składzie: Piotr Twardowski 4I – gitara, Arkadiusz Żołędziewski 2M – wokal, Jakub Zywert 2M – bas, Szymon Zduniak 2M – bębny.  Akustycznie i nastrojowo „Czerwony jak cegła” „Dżemu” rozbrzmiewał w auli. Nad przebiegiem technicznym czuwał Piotr Skuza z klasy 3K, a Jakub Bartkowiak z klasy 3I uwiecznił na zdjęciach przebieg święta. Kaczmarek Adrian z klasy 2K sfilmował wydarzenie.

 • Pilskie Targi Edukacyjne

  Pilskie Targi Edukacyjne

 • Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

  konang2Serdecznie zapraszamy na szkolny konkurs wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego.
  Konkurs będzie się składał z dwóch etapów:
  I etap – przygotowanie prezentacji multimedialnej w języku angielskim o jednym z krajów anglojęzycznych  (do końca marca 2017r. do p.  Anny Szóstakowskiej)
  II etap – test wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego, planowany termin połowa kwietnia 2017r.
  Chętnych prosimy o zgłoszenia do nauczycieli j. angielskiego, szczegółowych informacji dotyczących prezentacji udziela p. A. Szóstakowska.

 • Wycieczka do Philips Lighting Poland

  20170302 095039Jak ciekawe może być  zastosowanie informatyki w procesach produkcyjnych, miała okazję przekonać się klasa druga technikum informatycznego, podczas wycieczki do Philips Lighting Poland. Wyjścia uczniów miały miejsce w dniach 23 lutego oraz 2 marca. Chyba każdy mieszkaniec Piły i okolic wie, że firma ta jest globalnym liderem na rynku producentów oświetlenia i jedną z największych firm funkcjonujących na rynku pilskim. Dwie grupy uczniów, pod nadzorem Pana Krzysztofa Wroniszewskiego – Inżyniera Procesu – zwiedziły najnowocześniejszą linię do produkcji świetlówek HOR A2, a także zobaczyły zastosowanie systemów wizyjnych oraz bardzo specjalistycznego oprogramowania do monitorowania wyników produkcyjnych.
  Dodatkowo uczniowie Mechanika zapoznali się z nowoczesnymi systemami do zarządzania personelem i poznali aktualne światowe trendy w zakresie oświetlenia.

 • Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska

  „Czas zawodowców BIS– zawodowa Wielkopolska”

  Nasza szkoła bierze udział w projekcie pt. „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”, który został uruchomiony w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ i będzie realizowany do końca 2022 roku przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego reprezentowany przez Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Politechnikę Poznańską. Jednostką współpracującą w ramach projektu jest Powiat Pilski, który wnosi do projektu wkład w postaci przygotowania i udostępnienia sal laboratoryjnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 oraz w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile. W projekcie będą rozwijane działania, które zostały zainicjowane w latach 2012-2015 w projekcie „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”. Przyczynkiem do kontynuacji tych działań jest sukces poprzedniej inicjatywy, wyróżnionej przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju tytułem „Najlepsza inwestycja w człowieka” w ramach konkursu „Dobre praktyki EFS 2014”.

 • II Mistrzostwa Piły w jedzeniu pączków na czas

  joomplu:1459221 lutego 2017 r. w  Cechu Rzemiosł Różnych odbyły się II Mistrzostwa Piły w jedzeniu pączków na czas. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wojciech Krycia, Denis Odolczyk, Sebastian Warnke, Jakub Trzaskalski, Kamil Grela, Michaski Przemysław, Mateusz Zieliński, Iwo Sapun oraz Klaudia Ostrowska, w świetnych humorach i z uśmiechem na twarzy stanęła w szranki o miano najlepszego w mieście „zjadacza pączków”. Rywalizacja odbywała się na zasadzie kto w najkrótszym czasie zje 10 pączków, bez popijania ;). Zmagania były bardzo zacięte (zwycięzca osiągnął czas 6:40sek!), naszym najlepszym zawodnikom udało się zmieścić w żołądku 7 pączków.   


  Michał Bobrowski

  Więcej zdjęć w galerii

 • Młodzież „Mechanika” upomniała się o pamięć Żołnierzy Wyklętych.

   joomplu:14557   Marcowe święto Dni Żołnierzy Niezłomnych w Mechaniku jak zawsze, obchodziliśmy w kilku wymiarach: narodowym, kościelnym, sportowym i jak na szkołę przystało edukacyjnym.
      Uczniowie licznie uczestniczyli w V Pilskich Dniach Żołnierzy Wyklętych, które w tym roku odbyły się pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Była msza  święta, marsz ulicami Piły, tutaj byliśmy szczególnie liczni - około 70 osób oraz „Bieg Tropem Wilczym”, gdzie biegł również dyrektor Jacek Sikorski, uczniowie i absolwenci naszej szkoły.
      W samej placówce od kilku dni funkcjonuje wystawa Żołnierzy Niezłomnych, gdzie młodzież może poznawać podstawowe zagadnienia z okresu historiilat 1944-1963, która nadal jest tylko częściowo odkryta.Warto zaznaczyć, że głównymi bohaterami wystawy są postaci naszej małej Ojczyzny, czyli Piły i okolic, takie jak: ks. Adam Mazurkiewicz, Czesław Mackiewicz,Szczepan Piszczek, czy Leon Meller. Młodzież z zainteresowaniem w przerwach oraz przy okazji lekcji historii poznaje, wręcz sensacyjne życiowe losy naszych regionalnych Żołnierzy Wyklętych.

  Samorząd Uczniowski

  Więcej zdjęć w galerii

 • Podsumowanie maratonu Omnibusa

  maraton2W maratonie Omnibusa można było uzyskać 300 punktów w 9 minut. W przypadku gdyby jednak ktoś przystąpił do zadań mało skupiony mógłby aż 150 punktów stracić. Z zadaniowym maratonem zmierzyło się 16 osób, a z presją czasu w dość wymagających zadaniach najlepiej poradził sobie Sebastian Warnke zdobywając 237 punktów awansując w klasyfikacji generalnej na piątą lokatę. Pozycję lidera obronił Łukasz Kociołek, choć przyznać trzeba, że Gerard Kaszczuk i Dominik Prokop, czyli rywale z tymczasowego podium, zadbali o to, by zmniejszyć dzielącą ich różnicę punktów.

  Marcin Molak

 • SUPERMATEMATYK

  20170225 091728Dnia 25 lutego 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Salezjańskiego w Pile odbył się finał powiatowego etapu konkursu SUPERMATEMATYK, w których po raz trzeci udział wzięli uczniowie NASZEJ szkoły w osobach Martyny Janickiej, Kacpra Musiała, Jakuba Bieleckiego, Krzysztofa Grota i Adriana Przybylskiego.
  Uczestnicy rozpoczęli rywalizację po godzinie 10:00 losując wcześniej kod (numer sali i miejsca),  mieli 120 minut na rozwiązanie zestawu złożonego z 10 pytań zamkniętych jednokrotnego, 15 wielokrotnego wyboru i 2 otwarte. Każdy mógł otrzymać maksymalnie 35 punktów.

  Po godzinie 12:00 zakończyły się zmagania uczestników, a rozpoczęła praca szacownej komisji pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Boruckiej. Indywidualne wyniki uczestników konkursu zostały już przekazane, jednak musimy poczekać jeszcze na kryterium kwalifikacyjne do FINAŁU Wojewódzkiego, które  przesłane będą  opiekunom szkolnym w późniejszym terminie. Trzymam kciuki za przedstawicieli naszej szkoły.

  Opiekun konkursu:
  Anna Zelent - Serówka