Smaller Default Larger
Filtr
 • Spotkanie z lekarzem i osobą po przeszczepie

  IMG 1970W piątek 24 marca w naszej szkole miało miejsce spotkanie z panią doktor Martą Sękowską oraz z panem Marcinem Kaczmarowskim, który wałczył z chorobą nerek. Pani doktor opowiedziała nam o przeszczepach, o tym jak wyglądają takie zabiegi, jak wiele czasu zajmuje znalezienie dawcy oraz jak to wygląda ze strony lekarza, natomiast pan Marcin podzielił się z nami swoją historią walki z chorobą. Dowiedzieliśmy się ile trudu kosztowało go kilkumiesięczne leczenie, opowiadał o wielogodzinnych zabiegach i przeszczepie, który finalnie dał mu szansę na normalne, zdrowe życie.

 • Szkolenie „Microsoft”

  joomplu:1495427 marca w naszej szkole odbył się dzień szkoleń technologicznych. Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć Pana Wojciecha Agacińskiego - Microsoft Junior .NET Leader’a z grupy .NET Politechniki Poznańskiej. Pan Agaciński przeprowadził dla chętnych uczniów z naszej szkoły szkolenie z następujących zagadnień:  „Podstawy programowania w języku C#”, „Tworzenie aplikacji internetowych w ASP.NET” oraz „Tworzenie responsywnych stron internetowych z wykorzystaniem HTML5, CSS3 oraz Bootstrap”. Zdajemy sobie sprawę, że w tak krótkim czasie powyższe zagadnienia przedstawione zostały „w pigułce”. Teraz tylko od młodzieży będzie zależało czy będą chcieli wykorzystać i poszerzyć zdobytą wiedzę.

 • Omnibus - dwa ostatnie kroki

  omnibus9-10Przed wami ostatnie dwa etapy eliminacji szkolnego Omnibusa. Do zdobycia 200 punktów w formule jaka podczas maratonu bardzo przypadła wam do gustu.
  Dwa zestawy zadań już czekają na was na moodle'u - http://zsp1.pila.pl/moodle4/course/view.php?id=91. Zestaw 9 jest bardzo prosty, a czas do jego rozwiązania to dwie minuty. Zestaw 10 natomiast, jest bardzo trudny, a czasu na jego rozwiązanie jest (aż) 5 minut
  Eliminacje zakończą się 9 kwietnia o godzinie 23:59 i wkrótce po nim na stronie ukażą się informacje o finalistach i formule finału.
  Dobrej zabawy i powodzenia.

  Marcin Molak

 • Warsztaty dla uczniów gimnazjów – trzecie spotkanie

  joomplu:1487425 marca, sobotnie przedpołudnie, „Mechanik” i grupa młodych ludzi chcących poszerzyć swoją wiedzę z programowania oraz sieci komputerowych. Wszystko to możliwe było dzięki organizacji w naszej szkole, ostatniego już w tej edycji, spotkania w ramach cyklu „Warsztaty dla gimnazjalistów”. Podczas zajęć, młodzież miała okazję zapoznać się z językiem programowania Processing, dedykowanym dla osób rozpoczynających swoją przygodę z wytwarzaniem oprogramowania. Środowisko to zostało celowo ujęte w treści warsztatów, ponieważ tworząc proste aplikacje efekty wizualne pracy błyskawicznie widać na ekranie. Uczestnicy spotkania zapoznali się z podstawowymi pojęciami oraz instrukcjami związanymi z programowaniem. Następnie stworzyli aplikację symulującą działanie popularnego w systemie operacyjnym MS Windows Paint’a, a także zaimplementowali symulator miasta, w którym zmieniały się pory dnia, a zegar odliczał kolejne godziny doby.

 • Turniej LoLa podczas Drzwi Otwartych w Mechaniku

  Zapraszamy gimnazjalistów na II edycję turnieju LoLa na Drzwi Otwarte w Mechaniku. Turniej odbędzie się w sobotę 1 kwietnia od godziny 9 w sali 69 naszej szkoły.
  Czekają na was niesamowite wrażenia i nagrody.
  Zapisy na:
  https://www.facebook.com/groups/1745736775679763/?fref=ts

  Renata Nagiewicz

 • SUKCES „MECHANIKA” W PILSKIM WORD

  Uczeń klasy 2 M Jakub Zywert osiągnął prawdziwy sukces na konkursie organizowanym przez pilski WORD „Z prawem jazdy w dorosłość”. Jest to konkurs, który promuje wśród młodzieży znajomość przepisów ruchu drogowego.  Pierwszy etap odbył się w naszej szkole, tutaj Jakub pokonał 15 kolegów, gdzie osiągnął najlepszy wynik punktowy, jak i czasowy. Prawdziwe wyzwanie było już w  Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, gdzie do konkursu zgłosiło się 31 uczniów z  całego byłego województwa pilskiego, a nawet w tym roku przybyli uczniowie z ościennych regionów na przykład Wałcza.

 • 21.03.2017r. Dzień Samorządności

  {joomplucat:398 limit=3|columns=3|ordering=random}

  Więcej zdjęć w galerii

 • Klasowy turniej LOLa w Dniu Samorządności

  joomplu:14735Kolejny raz jedną z atrakcji Dnia Samorządności w Mechaniku był międzyklasowy turniej LOLa. W tym roku zwycięzcami zostali reprezentanci klasy 3K: Przemek Michalski i Patryk Kamiński, drugie miejsce zajęli Maciej Krauze i Jakub Perek z 1I a trzecie Michał Zawadzki i Paweł Mrowiński z 2I. Gratulujemy.
  Organizatorem turnieju była klasa 2K, szczególnie dziękujemy Jakubowi Błażejowi, Michałowi Ciechanowskiemu i Szymonowi Małeckiemu za wzorową organizację turnieju.

  Renata Nagiewicz

  Więcej zdjęć w galerii

 • VI Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

  kraje anglojęzyczne konkurs 201616 marca 2017 r. w PWSZ w Pile odbyła się VI edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, którego tematem był sport. Pytania konkursowe obejmowały zarówno dyscypliny sportowe, jak i słynne obiekty, sportowców, wydarzenia oraz ciekawostki i aktualności. Do konkursu przystąpiło 45 uczniów z  Piły, Trzcianki oraz Wałcza. Po napisaniu 50-minutowego testu, młodzież wzięła udział w spotkaniu ze studentami z programu ERASMUS+.

  Naszą szkołę rezprezentowało 3 uczniów: Adam Martenka i Piotr Twardowski z kl. 4I Technikum Informatycznego oraz Gerard Kaszczuk z kl. 3K Technikum Informatycznego. W czołowej trójce znalazło się dwóch: Piotr Twardowski, który zajął 3 miejsce i Adam Martenka, laureat 2 miejsca! Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

 • V edycja konkursu matematycznego „Przez rozrywkę do wiedzy”

  joomplu:1472321 marca 2017 roku podczas DNIA SAMORZĄDNOŚCI odbyła się 5 edycja konkursu matematycznego „Przez rozrywkę do wiedzy”. Duety nauczycielskie i uczniowskie zmierzyły się z dziesięcioma zadaniami. Trzeba było między innymi podzielić 19 owiec między trzech braci lub dysponując pojemnikiem 3 i 5 litrowym odmierzyć 4 litry wody. Na szczęście woda „lała się” tylko na papierze. Dodatkowy punkt można było otrzymać za przedmiot kojarzący się z wiosną. Niektórzy o tym zapomnieli, byli i tacy którzy „pożyczyli” roślinę  z sali. „Energii” konkursowiczom „zapewnić” miały otrzymane lizaki.

 • WYNIKI ELIMINACJI DO POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO.

  20170315 084430Dnia 15 i 16 marca 2017 odbyły się szkolne eliminacje do  XVII Powiatowego Konkursu  Matematycznego dla uczniów klas pierwszych. W konkursie udział wzięło 9 uczniów: Adrian Przybylski, Konrad Wargin, Tomasz Osesek, Dawid Gruszka, Konrad Kłaptocz, Krzysztof Grot, Marcin Żabiński, Radek Sokół, Hubert Ziętowski.
  Po ciężkim boju na placu pozostało czterech najlepszych:
  Tomasz Osesek, Dawid Gruszka, Adrian Przybylski i Krzysztof Grot. Uczniowie ci będą 3 kwietnia 2017 roku o godzinie 10:35, reprezentować naszą w szkole w Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Wincentego Pola w Pile. Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję, a czwórce finalistów życzę powodzenia.


  Opiekun konkursu:
  Anna Zelent - Serówka

 • Szkolenie Microsoft dla uczniów Mechanika

  SzkolenieMS

  Więcej informacji oraz zapisy na szkolenie u Pani Lidii Popielarz-Kozłowskiej. Liczy się kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona.

 • 18.03.2017r. Pilskie Targi Edukacyjne Szkół Ponadgimnazjalnych

  {joomplucat:395 limit=3|columns=3|ordering=random}

  Więcej zdjęć w galerii

 • Kurs montażu, programowania i sterowania inteligentnym domem

  joomplu:1468417 marca 2017r. uczniowie klas 4m i 4n uczestniczyli w kursie, który odbywał się w pracowniach PCE. Podczas całodziennego kursu uczyli się praktycznie, jak montować, programować i sterować INTELIGENTNYM DOMEM. Młodzież poznała systemy inteligentnych budynków firmy F&Home, dzięki którym można konfigurować temperaturę, oświetlenie, rolety i inne odbiorniki na jednym panelu dotykowym lub zdalnie przez Internet.

  Więcej zdjęć w galerii

 • Konkurs Wiedzy o Sporcie

  konkurs wiedzy o sporcie

 • IX edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy Konsumenckiej

  17354682 1391849150871781 268055913 nW dniu 15 marca obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta, w związku, z którym w Starostwie Powiatowym w Pile odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy Konsumenckiej, w którym udział wzięło czterech uczniów „Mechanika”: Daniel Malinowski, Tomasz Tyrlicz, Bartłomiej Bonikowski oraz Kacper Michalski pod opieką prof. Macieja Reinke. Konkurs składał się z 50 pytań wyboru, które stawiały nacisk na znajomość ustaw dotyczących praw i obowiązków konsumenta. Znajomość tego typu zagadnień pozwala wygrać spór z nieuczciwym sprzedawcą bądź uniknąć podpisania umowy działającej na naszą niekorzyść, na co zwrócił uwagę starosta pilski, p. Eligiusz Komarowski podczas powitania uczestników oraz opiekunów. Po napisaniu, w oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy wzięli udział w prezentacji na temat cyberzagrożeń przygotowanej przez przedstawiciela pilskiej Komendy Policji. Konkurs stanowił kwalifikacje do XIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej, która co roku odbywa się w Poznaniu.

   

  Bartłomiej Bonikowski

 • ,,CICHY ŚWIAT W SZTUCE”

  joomplu:146419 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wernisażu pt. „Cichy świat w sztuce”, który odbył się w galerii „Labirynt” PSM – LW w Pile.
  Na wystawie można było obejrzeć najnowsze obrazy i grafikę głuchoniemych twórców: Joanny Wieczorek i Łukasza Czupernego.
  Uczniowie klasy 2M: Daniel Malinowski, Kacper Grabski, Marcin Wapniarz oraz uczeń z klasy 2I Bartosz Bornikowski z zainteresowaniem obserwowali przebieg spotkania: krótki rys życia i charakterystykę malarzy, program artystyczny, „rozmowę z twórcami” oraz wystąpienie członka  Rady Powiatu w Pile.
  Po wernisażu uczniowie w dobrych humorach rozeszli się do domów, a na lekcji polecili swoim kolegom obejrzenie wystawy, która czynna będzie do 30 marca 2017 roku.

  Danuta Rosa

  Więcej zdjęć w galerii

 • 31.03.2017r. oraz 01.04.2017r. Drzwi Otwarte w Mechaniku

  3

   

 • 21.03.2017r. Dzień Samorządności w Mechaniku

  samorzadnosc

 • SUPERMATEMATYK WYNIKI ELIMINACJI DO FINAŁU

  Dnia 13 marca 2017 roku dotarły do naszej szkoły wyniki eliminacji do finału konkursu SUPERMATEMATYK, tym razem do ścisłego finału dostać się mogło tylko 40 najlepszych uczniów klas I i 40 klas II i III technikum (ze wszystkich biorących udział szkół wtej kategorii). Naszą szkołę reprezentować będą: Kacper Musiał, Krzysztof Grot i Adrian Przybylski. Natomiast Martyna Janicka i Jakub Bielecki znaleźli się zaraz za listą uczniów ścisłego finału.
  Wojewódzki etap konkursu odbędzie się 8 kwietnia w III Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu mieszczącym się przy ulicy Strzeleckiej 10.
  Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję, a trójce finalistów życzę powodzenia.

  Opiekun konkursu:
  Anna Zelent - Serówka

 • ROZGRYWKI NSZS W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

  joomplu:14614Pierwsza runda rozgrywek w piłce siatkowej chłopców odbyła się 21 lutego 2017 roku. Do tegorocznych rozgrywek o Mistrzostwo Powiatu Pilskiego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zgłosiło się 11 drużyn z całego powiatu , których uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy eliminacyjne. W wyniku losowania trafiliśmy do grupy wraz z gospodarzami czyli ZS im.Staszica , oraz zespołami z poza Piły tj. Brzostowa i Łobżenicy. W dniu rywalizacji okazało się , że ekipa z Łobżenicy nie dojechała na zawody. W związku z tym odbyły się 3 spotkania zamiast sześciu w systemie „każdy z każdym”. Mecz otwarcia odbył się pomiędzy zespołami „Mechanika” i ekipy z Brzostowa. W pierwszym secie nasz zespół grał nieco chaotycznie , próbując odnaleźć właściwy rytm gry. Na szczęście to my zachowaliśmy zimne głowy w końcówce seta i zwyciężyliśmy 25-22.

 • Dzień Kobiet – „Świat bez kobiety byłby jak ogród bez kwiatów”

  joomplu:146028 Marca uczniowie klasy 1I oraz 1P zaprosili Panie na część artystyczną z okazji „Dnia Kobiet”. Dyrektor szkoły Pan Jacek Sikorski wraz z Przewodniczącym Rady Rodziców złożyli najserdeczniejsze życzenia. Przy nastrojowej muzyce uczniowie wręczyli bukiety z kwiatami. Dominik Dobski oraz Oskar Ciesak z klasy 1I podziękowali wszystkim Kobietom za ich serce, za to, że są z nami w każdym dniu naszego życia. Uroczystość uświetnił humorystyczny występ Jakuba Czyża oraz Maciej Podgórskiego z klasy 1I. Prawdziwą „wisienką na torcie” był występ zespołu w składzie: Piotr Twardowski 4I – gitara, Arkadiusz Żołędziewski 2M – wokal, Jakub Zywert 2M – bas, Szymon Zduniak 2M – bębny.  Akustycznie i nastrojowo „Czerwony jak cegła” „Dżemu” rozbrzmiewał w auli. Nad przebiegiem technicznym czuwał Piotr Skuza z klasy 3K, a Jakub Bartkowiak z klasy 3I uwiecznił na zdjęciach przebieg święta. Kaczmarek Adrian z klasy 2K sfilmował wydarzenie.

 • Pilskie Targi Edukacyjne

  Pilskie Targi Edukacyjne

 • Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

  konang2Serdecznie zapraszamy na szkolny konkurs wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego.
  Konkurs będzie się składał z dwóch etapów:
  I etap – przygotowanie prezentacji multimedialnej w języku angielskim o jednym z krajów anglojęzycznych  (do końca marca 2017r. do p.  Anny Szóstakowskiej)
  II etap – test wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego, planowany termin połowa kwietnia 2017r.
  Chętnych prosimy o zgłoszenia do nauczycieli j. angielskiego, szczegółowych informacji dotyczących prezentacji udziela p. A. Szóstakowska.

 • Wycieczka do Philips Lighting Poland

  20170302 095039Jak ciekawe może być  zastosowanie informatyki w procesach produkcyjnych, miała okazję przekonać się klasa druga technikum informatycznego, podczas wycieczki do Philips Lighting Poland. Wyjścia uczniów miały miejsce w dniach 23 lutego oraz 2 marca. Chyba każdy mieszkaniec Piły i okolic wie, że firma ta jest globalnym liderem na rynku producentów oświetlenia i jedną z największych firm funkcjonujących na rynku pilskim. Dwie grupy uczniów, pod nadzorem Pana Krzysztofa Wroniszewskiego – Inżyniera Procesu – zwiedziły najnowocześniejszą linię do produkcji świetlówek HOR A2, a także zobaczyły zastosowanie systemów wizyjnych oraz bardzo specjalistycznego oprogramowania do monitorowania wyników produkcyjnych.
  Dodatkowo uczniowie Mechanika zapoznali się z nowoczesnymi systemami do zarządzania personelem i poznali aktualne światowe trendy w zakresie oświetlenia.

 • Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska

  „Czas zawodowców BIS– zawodowa Wielkopolska”

  Nasza szkoła bierze udział w projekcie pt. „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”, który został uruchomiony w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ i będzie realizowany do końca 2022 roku przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego reprezentowany przez Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Politechnikę Poznańską. Jednostką współpracującą w ramach projektu jest Powiat Pilski, który wnosi do projektu wkład w postaci przygotowania i udostępnienia sal laboratoryjnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 oraz w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile. W projekcie będą rozwijane działania, które zostały zainicjowane w latach 2012-2015 w projekcie „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”. Przyczynkiem do kontynuacji tych działań jest sukces poprzedniej inicjatywy, wyróżnionej przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju tytułem „Najlepsza inwestycja w człowieka” w ramach konkursu „Dobre praktyki EFS 2014”.

 • II Mistrzostwa Piły w jedzeniu pączków na czas

  joomplu:1459221 lutego 2017 r. w  Cechu Rzemiosł Różnych odbyły się II Mistrzostwa Piły w jedzeniu pączków na czas. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wojciech Krycia, Denis Odolczyk, Sebastian Warnke, Jakub Trzaskalski, Kamil Grela, Michaski Przemysław, Mateusz Zieliński, Iwo Sapun oraz Klaudia Ostrowska, w świetnych humorach i z uśmiechem na twarzy stanęła w szranki o miano najlepszego w mieście „zjadacza pączków”. Rywalizacja odbywała się na zasadzie kto w najkrótszym czasie zje 10 pączków, bez popijania ;). Zmagania były bardzo zacięte (zwycięzca osiągnął czas 6:40sek!), naszym najlepszym zawodnikom udało się zmieścić w żołądku 7 pączków.   


  Michał Bobrowski

  Więcej zdjęć w galerii

 • Młodzież „Mechanika” upomniała się o pamięć Żołnierzy Wyklętych.

   joomplu:14557   Marcowe święto Dni Żołnierzy Niezłomnych w Mechaniku jak zawsze, obchodziliśmy w kilku wymiarach: narodowym, kościelnym, sportowym i jak na szkołę przystało edukacyjnym.
      Uczniowie licznie uczestniczyli w V Pilskich Dniach Żołnierzy Wyklętych, które w tym roku odbyły się pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Była msza  święta, marsz ulicami Piły, tutaj byliśmy szczególnie liczni - około 70 osób oraz „Bieg Tropem Wilczym”, gdzie biegł również dyrektor Jacek Sikorski, uczniowie i absolwenci naszej szkoły.
      W samej placówce od kilku dni funkcjonuje wystawa Żołnierzy Niezłomnych, gdzie młodzież może poznawać podstawowe zagadnienia z okresu historiilat 1944-1963, która nadal jest tylko częściowo odkryta.Warto zaznaczyć, że głównymi bohaterami wystawy są postaci naszej małej Ojczyzny, czyli Piły i okolic, takie jak: ks. Adam Mazurkiewicz, Czesław Mackiewicz,Szczepan Piszczek, czy Leon Meller. Młodzież z zainteresowaniem w przerwach oraz przy okazji lekcji historii poznaje, wręcz sensacyjne życiowe losy naszych regionalnych Żołnierzy Wyklętych.

  Samorząd Uczniowski

  Więcej zdjęć w galerii

 • Podsumowanie maratonu Omnibusa

  maraton2W maratonie Omnibusa można było uzyskać 300 punktów w 9 minut. W przypadku gdyby jednak ktoś przystąpił do zadań mało skupiony mógłby aż 150 punktów stracić. Z zadaniowym maratonem zmierzyło się 16 osób, a z presją czasu w dość wymagających zadaniach najlepiej poradził sobie Sebastian Warnke zdobywając 237 punktów awansując w klasyfikacji generalnej na piątą lokatę. Pozycję lidera obronił Łukasz Kociołek, choć przyznać trzeba, że Gerard Kaszczuk i Dominik Prokop, czyli rywale z tymczasowego podium, zadbali o to, by zmniejszyć dzielącą ich różnicę punktów.

  Marcin Molak

 • SUPERMATEMATYK

  20170225 091728Dnia 25 lutego 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Salezjańskiego w Pile odbył się finał powiatowego etapu konkursu SUPERMATEMATYK, w których po raz trzeci udział wzięli uczniowie NASZEJ szkoły w osobach Martyny Janickiej, Kacpra Musiała, Jakuba Bieleckiego, Krzysztofa Grota i Adriana Przybylskiego.
  Uczestnicy rozpoczęli rywalizację po godzinie 10:00 losując wcześniej kod (numer sali i miejsca),  mieli 120 minut na rozwiązanie zestawu złożonego z 10 pytań zamkniętych jednokrotnego, 15 wielokrotnego wyboru i 2 otwarte. Każdy mógł otrzymać maksymalnie 35 punktów.

  Po godzinie 12:00 zakończyły się zmagania uczestników, a rozpoczęła praca szacownej komisji pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Boruckiej. Indywidualne wyniki uczestników konkursu zostały już przekazane, jednak musimy poczekać jeszcze na kryterium kwalifikacyjne do FINAŁU Wojewódzkiego, które  przesłane będą  opiekunom szkolnym w późniejszym terminie. Trzymam kciuki za przedstawicieli naszej szkoły.

  Opiekun konkursu:
  Anna Zelent - Serówka