Smaller Default Larger
Filtr
 • Jednorazowe stypendia naukowe przyznawane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

  Samorząd Województwa Wielkopolskiego od 2007 roku przyznaje uczniom szkół ponadgimnazjalnych oraz studentom szkół wyższych jednorazowe stypendia naukowe za szczególne osiągnięcia związane z edukacją. Stypendium stanowi zachętę i motywację dla młodzieży do dalszego rozwoju naukowego.

  Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu stypendialnego. Jednocześnie informujemy, iż Sejmik Województwa Wielkopolskiego Uchwałą Nr XVIII/490/16 z dnia 25 kwietnia 2016 roku dokonał zmian w "Regulaminie przyznawania jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Wielkopolskiego" (Dz. Urz. Woj. Wiel. z 2016r. poz. 3069).

  Wnioski wypełnione komputerowo należy składać w Departamencie Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań, w terminie do 15 lipca każdego roku. Dodatkowo wersję elektroniczną dokumentu należy przesłać na adres mailowy Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego   edukacja@umww.pl Do wniosku należy załączyć oświadczenie kandydata do stypendium o zamieszkaniu na
  terenie województwa wielkopolskiego.

  Rozpatrzenie złożonych wniosków przez Komisję Stypendialną i zatwierdzenie przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego nastąpi na przełomie listopada i grudnia br. Lista stypendystów zostanie podana do publicznej wiadomości.

 • EML (Esport Mechan Lan) fotorelacja z III edycji ogólnopolskiego turnieju lanowego.

  {joomplucat:416 limit=6|columns=3|ordering=random}

  Więcej zdjęć w galerii

 • SIATKÓWKA PLAŻOWA

  joomplu:15354Przy pięknej słonecznej pogodzie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Pilskiego szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej. Zawody rozegrane zostały 19 maja 2017 roku na plaży nad Jeziorem Płocie. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów dwuosobowych w kategorii chłopców. Naszą szkołę w tym roku reprezentowali zwycięzcy „dwójek siatkarskich” z kwietniowych Mistrzostw Szkoły – Piotrek Grzybowski i Kacper Jarysz. W wyniku losowania  trafiliśmy do grupy wraz z drużynami ZSE , ZSP 3 i ZS im. Staszica. W meczu otwarcia nasi zawodnicy pokonali rywali z „Ekonomika”    2-1. Kolejnym przeciwnikiem byli mistrzowie z przed roku , czyli ekipa „budowlanki”.

 • SPOTKANIE Z DELEGACJĄ AMERYKAŃSKO – KANADYJSKĄ W MDK

  20170522 10591522 maja 2017 uczniowie klas 2k i 1m,  pod opieką p. Joanny Markiewicz i p. Anny Szóstakowskiej, udali się do pilskiego MDK na spotkanie z gośćmi ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, którzy przybyli do Piły na zaproszenie CSKS, aby przybliżyć młodym obywatelom działalność instytucji służących resocjalizacji i prewencji kryminalnej w ich krajach.  Wydarzenie to objął swoim patronatem starosta pilski p. Eligiusz Komarowski, który również pojawił się na nim.
      Konferencja przebiegała w bardzo miłej atmosferze, goście opowiadali o swoich krajach, swojej pracy, zwyczajach, szczególnie jednakże o systemie probacji w Stanach i Kanadzie. Odpowiadali też na pytania z widowni, które w dużej mierze padały z ust uczniów klasy 1m naszej szkoły. Wydarzenie to poza walorami poznawczymi, dało uczestnikom  możliwość obcowania z naturalnym językiem angielskim używanym przez rodowitych mieszkańców USA i Kanady.

  Anna Szóstakowska

 • Esport Mechan Lan pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego

  plakat smallJuż w piątek 26 maja kolejne (już trzecie) wielkie granie na lanie w Mechaniku, zorganizowane przez uczniów technikum informatycznego. 16 pięcioosoobowych drużyn z całej Polski przez około 12 godzin walczyć będzie o zwycięstwo, piękny puchar i cenne nagrody w grze Counter Strike Global Offensive. Dla publiczności przewidujemy podgląd rozgrywek i konkursy z nagrodami z zakresu e-sportu. Zapraszamy wszystkich wielbicieli CS-a z Piły i nie tylko, na salę gimnastyczną Mechanika w godzinach 8-20. Rozgrywki będą też na bieżąco streamigowane.
  Patronem medialnym turnieju są TV ASTA i portal asta24.pl.

  Renata Nagiewicz
  Małgorzata Pieczora

 • SUKCES UCZNIÓW „MECHANIKA”

  18359174 1225771947549064 2096371815395908154 o (1)Dnia 9 maja 2017 roku odbył się konkurs powiatowy „Stad jesteśmy! Moja Mała Ojczyzna w naszych marzeniach”, w ramach projektu edukacyjnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Zadaniem uczestników było przedstawić w prezentacji multimedialnej, jak będzie wyglądał nasz region w roku 2050 i co ewentualnie można zmienić, żeby osiągnąć wymarzony stan. W konkursie wzięło udział 26 zespołów dwuosobowych reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne powiatu pilskiego. Uczniowie Mechanika godnie reprezentowali naszą szkołę! Pierwsze miejsce zajęła wizja naszego regionu przedstawiona przez Patryka Zygmunta i Marcina Ciesielskiego z klasy 2I, działających pod czujnym okiem i duchowym przewodnictwem Pana Marcina Orzechowskiego.  W nagrodę uczniowie, razem z uczennicami „Gastronomika”, które zajęły drugie miejsce, będą reprezentować powiat pilski na Sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego, który odbędzie się 7 czerwca w Poznaniu.  Uwieńczeniem konkursu było zaproszenie na kawę, które otrzymała zwycięska drużyna wraz z opiekunem od Pana Starosty Eligiusza Komarowskiego.
  SU

 • „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska” – zajęcia laboratoryjne

  joomplu:15347W dniach 24-28 kwietnia 2017 roku klasa 3I odbyła zajęcia laboratoryjne w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”. Projekt ten zainicjowała Politechnika Poznańska, a prowadzącym zajęcia był pan Dominik Narewski. Przez 5 dni po 8 godzin grupa uczniów zdobywała wiedzę z zakresu sieci komputerowych oraz tworzenia stron internetowych, a także miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz zdobycia nowych w zadaniach praktycznych.
  Pierwszy dzień był poświęcony planowaniu i konfiguracji sieci lokalnej tak, aby każdy komputer w sali miał dostęp do Internetu, przy użyciu takich urządzeń jak switch, routery, access-pointy oraz patch-panele. Naszym zadaniem było także zainstalowanie systemu operacyjnego i oprogramowania potrzebnego do dalszego prowadzenia zajęć.

 • Wyniki konkursu matematycznego SUPERMATEMATYK

  Z małym opóźnieniem chciałabym poinformować, że uczeń naszej szkoły Adrian Przybylski został laureatem trzeciego miejsca w konkursie SUPERMATEMATYK.
  Przypominam, że w finale konkursu 8 kwietnia, ZSP nr 1 reprezentowali: Krzysztof Grot, Adrian Przybylski i Kacper Musiał.
  Niestety, mimo podziału na klasy:
  1 technikum i liceum,
  2 i 3 technikum i liceum,
  zestawy zadań dla danych kategorii wiekowych były identyczne.
  Uczniowie klas drugich technikum w swoim teście mieli wiele zadań na poziomie klasy trzeciej.

  Opiekun konkursu
  Anna Zelent - Serówka

 • Sprawdzenie stanowisk komputerowych przed maturą z informatyki - 9 maja

  inf

 • Zakończenie roku klas maturalnych

  joomplu:15167     joomplu:15171     joomplu:15153

  Więcej zdjęć w galerii 

 • Spotkanie Autorskie z Krzysztofem Barcińskim – malarzem i kolekcjonerem muszli morskich

  joomplu:153096 kwietnia 2017 roku odbył się w galerii „Labirynt” PSM-LW w Pile wernisaż twórczości malarskiej i pasji kolekcjonerskiej Krzysztofa Barcińskiego, w którym udział wziął Bartosz Bornikowski z klasy 2I. Uczeń naszej szkoły miał wyjątkową okazję poznać i posłuchać autora wystawy, prezentującego swoje malarstwo oraz kolekcję muszli morskich, gromadzoną wiele lat i zawierającą ciekawe okazy z różnych miejsc naszego globu.  Z dorobkiem twórczym oraz z samym autorem spotkała się również w dniu 26 kwietnia 2017 roku klasa 1K. Uczniowie tej klasy w bezpośrednim kontakcie z artystą dowiedzieli się mnóstwa rzeczy o życiu i twórczości artysty. Spotkanie zakończyło się wieloma pytaniami do twórcy.


  Danuta Rosa

  Więcej zdjęć w galerii

 • „Narracje” Macieja Przybylskiego w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych

  joomplu:15280Dnia 25 kwietnia 2017 roku klasa 2K odbyła lekcję wiedzy o kulturze w BWA i UP w Pile, gdzie wystawione zostały prace Macieja Przybylskiego – doktora habilitowanego i profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Obrazy abstrakcyjne, rysunki oraz instalacje, ukazujące proces tworzenia dźwięku, wzbudziły w uczniach wiele emocji, prowokując ich do spontanicznego ich interpretowania. Sam artysta uważa swoje malarstwo za obraz subiektywnych przeżyć wewnętrznych. Malowanie jest dla niego permanentnym prowokowaniem. Stwarzając swoje obrazy, malarz otwiera je na czytanie. Uczniowie rozszyfrowali intencje autora, a cele edukacyjne lekcji sztuki w galerii zostały osiągnięte.


  Danuta Rosa

  Więcej zdjęć w galerii

 • Mistrzostwa Wielkopolski LZS w lekkiej atletyce juniorów i juniorów młodszych.

  joomplu:1525926.04.17 na stadionie LA w Pile odbyły się Indywidualne Mistrzostwa LZS w LA Reprezentacja naszej szkoły niezbyt liczne - ponieważ wystartowało tylko pięcioro naszych uczniów - ale za to mocna i z apetytami na medale.
      Szkołę naszą reprezentowali B. Pytliński z 1S w biegu na 100 metrów, D. Jackowiak również w 1S w biegu na 200 metrów. Dwaj uczniowie z klasy 2I - nasi techniczni zawodnicy - P. Grzybowski skok wzwyż i J. Lewandowski skok w dal. Orasz nasz ,,średniak'' z 1I K. Piechowski który biegał na dystansie 1500 metrów. Swój start jako pierwszy rozpoczął sprinter B. Pytliński, który z ósmym czasem wszedł do ścisłego finału w biegu na 100 metrów i po znakomitym finiszu ukończył swój start w zawodach na 7 miejscu z czasem 12,69. Starty chłopaków z 2I toczyły się niemal równocześnie ,,Grzybek'' swój start rozpoczął od wysokości 1,40m, szedł jak burza zaliczając kolejne wysokości.

 • Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych.

  joomplu:15221W dniu 24.04.2017 na terenach biegowych za halą Mosiru odbyły się indywidualne Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Biegach Przełajowych.  Nasza reprezentacja w składzie: Adam Sorgowicki, Jakub Czyż, Krzysztof Piechowski, Fabian Nadskakuła, Oskar Morzyc, Michał Tymiński  miała do pokonania dystans 6x1300m. Warunki biegowe były sprzyjające, trasa znana naszym biegaczom od zawsze więc można było się „pościgać”. Najszybciej trasę pokonał Michał Tymiński z klasy 1M który można powiedzieć że otarł się o „pudło” ponieważ zajął 5 miejsce. Nie ma mocnych na trenujących biegaczy którzy zawsze zgarniają najlepsze miejsca. Reszta drużyn wpadła niemal jeden za drugim na linię mety. Za Michałem metę „zaliczył”  Krzysztof Piechowski z klasy 1I zresztą mój etatowy biegacz, następnie niemal równocześnie do celu dobiegł Czyż Jakub, Adam Sorgowicki i Fabian Nadskakuła. Stawkę zamkną Oskar Morzyc, co nie oznacza, że był najsłabszy w drużynie, miał gorszy dzień ale i tak powalczył do końca. Dziękuję biegaczom , za start, za chęci i za profesjonalne podejście do tematu.


  Trenerka Anna Skrzypczak

  Więcej zdjęć w galerii