Smaller Default Larger
Filtr
 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie roku szkolnego - godz. 9:00 w ZSP nr 1
  Klasy 1i, 1k, 1m - Powiatowe zakończenie roku szkolnego w MDK Iskra - godz. 12:00

  zakonczenie

 • Sekretariat czynny również w sobotę

  sobota

 • Mechanik w Berlinie

  joomplu:15656Już w listopadzie zebrała się grupa uczniów, którzy wiosną chcieli zwiedzić stolicę Niemiec. Chęci były, ale z 97 hosteli i schronisk młodzieżowych otrzymaliśmy informację o braku wolnych miejsc. Na nasze szczęście jakaś grupa anulowała rezerwację a my wskoczyliśmy na jej miejsce. W Berlinie spędziliśmy 3 dni, mając okazję zwiedzić miasto oraz poczuć jego klimat.
  Poniedziałek, 22.05. – po odśpiewaniu „Roty” (miny pozostałych podróżnych na pilskim dworcu- bezcenne) o godz. 5:19 ruszyliśmy w kierunku Berlina, gdzie zwiedziliśmy pod kątem technicznym Stadion Olimpijski. Byliśmy w szatni zawodników oraz w boksach dla VIP-ów.

 • Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

  joomplu:15605 Dnia 7 czerwca 2017 roku zwycięzcy konkursu „Stąd jesteśmy! Nasza mała ojczyzna w naszych marzeniach”: Patryk Zygmunt, Marcin Ciesielski oraz uczennice pilskiego „Gastronomika” mieli okazję uczestniczyć w obradach Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Na sesji obecni byli również opiekunowie młodzieży: pani Bożena Pachana i pan Marcin Orzechowski, a z ramienia Powiatu – pan Roman Sobieszczyk, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile. Zadaniem młodzieży było opracowanie postulatów dotyczących Wielkopolski, nad czym pracowano w wyłonionych komisjach (Przedsiębiorczości, Środowiska, Kultury, Edukacji i Rodziny). W każdej grupie został wybrany kandydat na przewodniczącego obrad Sejmiku, przewodniczący danej komisji oraz sekretarz. Patryk został wybrany sekretarzem w Komisji Edukacji i Rodziny. Marcin natomiast wygłosił na forum mowę na temat problemów wielkopolskich szkół oraz sposobów ich zażegnania. Marszałek Sejmiku - Marek Woźniak swoim przemówieniem wywołał dyskusję na temat współczesnych problemów młodzieży i naszej małej Ojczyzny.  Na zakończenie obrad każdy z uczestników dostał zaświadczenie uczestnictwa w obradach Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Dla uczniów było to niesamowite przeżycie, ponieważ mogli decydować, w jakim kierunku będzie podążać nasze województwo. Była to  także doskonała lekcja WOS-u w praktyce, obrazująca, jak funkcjonuje Sejmik.

                                                                                                                         SU, sprawozdawca - uczestnik
                                                   Patryk Zygmunt

  Więcej zdjęć w galerii

 • SUPERMATEMATYK

  joomplu:15594Dnia 6 czerwca 2017 roku w Zamku Górków w Szamotułach przy ulicy Wronieckiej 30 odbyło się wręczenie nagród z konkursu matematycznego SUPERMATEMATYK.
  Uczeń naszej szkoły, Adrian Przybylski otrzymał nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca w kategorii: klasy pierwsze technikum.

  Anna Zelent-Serówka

  Więcej zdjęć w galerii

 • OGO-16 Budowa parkingu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 - ul. Ceglana

  wesprzyj naszą inicjatywę i zagłosuj

  Zaczynamy akcję "Budżet Obywatelski 2018". Cel główny - budowa parkingu przy naszej szkole - "Mechaniku". Głosować można pod linkiem - http://konsultacjespoleczne.pila.pl/bo-glosowanie .

  Głosować może każda osoba, która jest zameldowana w Pile i w roku 2017 skończy 16 lat. Oczywiście starsi również... Głosujemy na 5 zadań "małych" i 5 zadań "dużych" - osiedlowych. Nasz CEL - nosi oznaczenie OGO-16. Ale mam prośbę do wszystkich, którzy chcą nas wesprzeć. Zawiązaliśmy małą koalicję i w jej ramach zachęcam do głosowania na projekty OGO-07, OGO-10 i OGO-18. Możemy liczyć na wdzięczność... W takiej opcji macie jeszcze jeden projekt do wyboru - według własnego uznania. Serdecznie wszystkich zapraszam i zachęcam.

  Jacek Sikorski

 • Film o szkole

  Montaż: Jakub Bartkowiak
  Operatorzy: Marcin Chmielowiec, Mateusz Kowalewski, Jakub Bartowiak
 • „Szkoła zawodowa najwyższej jakości 2017”

  joomplu:15591      „Usus magister est optimus” w tłumaczeniu - praktyka jest najlepszym nauczycielem, a my kolejny raz udowodniliśmy, że praktyki oferowane uczniom w naszej szkole należą do najlepszych. Wszystko to dzięki udziale naszej placówki w drugiej edycji  ogólnopolskiego konkursu na najlepsze praktyki szkół zawodowych w zakresie zapewnienia jakości kształcenia. Zmagania odbywały się pod nazwą „Szkoła zawodowa najwyższej jakości 2017”, a organizatorami byli: Fundacja Fundusz Współpracy, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Mazowieckie Kuratorium  Oświaty oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Honorowy patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.  Uroczysta gala wręczenia nagród w tym prestiżowym konkursie, na którą udała się reprezentacja z naszej szkoły, odbyła się 8 czerwca w Warszawie w siedzibie Wyższej Szkoły Menedżerskiej.

 • WYNIKI ELIMINACJI DO POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

  joomplu:15581Dnia 2 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego, przy ulicy Chodzieskiej 29 w Czarnkowie odbył się finał
  XV Regionalnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas pierwszych. Naszą szkołę reprezentowali Adrian Przybylski i Krzysztof Grot.
  Konkurs podzielony był na dwie kategorie liceum i technikum. Oto wyniki naszych uczniów: Krzysztof Grot IX miejsce, Adrian Przybylski XII miejsce na 23 uczestników.
  Ze swojej strony chciałabym podziękować Krzysztofowi i Adrianowi za godne reprezentowanie szkoły jak i pogratulować wyników.

  Opiekun konkursu:
  Anna Zelant - Serówka

  Więcej zdjęć w galerii

 • Policja - konkurs filmowy

  policjaKomenda Główna Policji ogłasza konkurs na przygotowanie spotu promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „Filmowy przeWODNIK”. W konkursie udział wziąć mogą zespoły liczące do 5 osób w wieku do 18 lat.

  Więcej informacji na plakacie i w regulaminie.

  Zgłoszenie chętnych uczniów ZSP nr 1 w Pile pod linkiem.

 • 01.06.2017r. Szkolny Dzień Sportu

  {joomplucat:418 limit=3|columns=3|ordering=random}

  Więcej zdjęć w galerii

 • Pomaluj dziecięcy świat!

  wariatkiPilskie Stowarzyszenie " Matki Wariatki Piła i okolice " zbiera pieniądze na odnowienie sal na oddziałach dziecięcych naszego szpitala. Chcemy choć troszkę umilić pobyt dzieciom w szpitalu.
  Macie wielkie serducha, liczymy na Was http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1317,pomaluj-dzieciecy-swiat.html

 • Mistrzostwa Polski LZS w Lekkoatletyce, Piła 3-4.06.2017r.

  joomplu:15466Na początku czerwca, w dniach 3-4.06, na stadionie pilskiego MOSIR-u przy ul. Żeromskiego, odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkoatletyce. Nasze miasto po raz pierwszy zorganizowało tę wielką imprezę. W zawodach wzięło udział ponad 700 zawodników z całej Polski, a wśród nich uczeń naszej szkoły, Jakub Lewandowski (kl.2I), który na co dzień jest reprezentantem klubu PLKS Gwda Piła i startował w konkurencji skoku w dal.

  O godzinie 17:25 rozpoczął się konkurs skoku w dal z jego udziałem. Przed startem wynik uzyskany przez Jakuba w sezonie 2017 klasyfikował go wśród rywali na trzecim miejscu (6,49cm). Konkurs był niezwykle silnie obsadzony, ponieważ wyniki rywali przed zawodami oscylowały w granicach 6,50cm, zatem kandydatów do medalu było co najmniej pięciu. Do samego końca nikt nie był przekonany, kto stanie na podium.

 • EsportMechanLan – EML 2017

  joomplu:15398 Piła Mechan Lan#1 (edycja 2015) – to był jeden wielki warsztat. Zaplanowany w szczegółach, rozpisany na zadania i wykonany na 200 %, przy nadludzkim zaangażowaniu uczniów naszej szkoły i nauczycieli, którzy otoczyli ich opieką. Ale jednak warsztat… Nie do końca byliśmy technicznie gotowi na zbyt ambitne przedsięwzięcie, które rozgrywało się w sumie w 3 miejscach w szkole. I wiele osób pamięta finał – zakończony o godz. 2:30 w nocy…
      Druga odsłona lepiej wpisała się w ramy imprezy możliwej do zrealizowania w szkolnych warunkach. W zasadzie ta sama ekipa, nauczona doświadczeniami poradziła sobie z wyzwaniem znacznie lepiej. Zamówiliśmy lepszy sprzęt, dzięki sponsorom udało się zapewnić stabilne łącze internetowe o wyższej przepustowości i impreza potoczyła się dużo sprawniej. Pod każdym względem było lepiej i profesjonalniej.