Smaller Default Larger

Microsoft IT Academy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego jako jedyna szkoła w Pile i jedna z nielicznych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce uczestniczy w programie Microsoft IT Academy, który ma na celu przeszkolenie uczniów w zakresie najnowocześniejszych technologii Microsoft®. Szkolenia realizowane przez Akademie w ramach Programu IT Academy przygotowują uczniów do trudnych egzaminów, prowadzących do zdobycia certyfikatów zawodowych firmy Microsoft oraz rozpoczęcia kariery na stanowiskach administratorów sieciowych, specjalistów ds. wsparcia technicznego, projektantów oprogramowania, inżynierów projektowych ale także specjalistów w zakresie pakietów biurowych MS Office. Program IT Academy skoncentrowany jest głównie na następujących produktach firmy Microsoft:

Visual Studio, Visual Studio.NET Professional, Visual Basic, Visual C++

Serwery Microsoft.NET Enterprise, Windows Server, SQL Server, Exchange Server, pCommerce Server, BizTalk Server, Host Integration Server, Application Center Server, Systems Management Server, Mobile Information 2001 Server oraz Content Management Servers

Systemy operacyjne Microsoft: Windows Professional, Windows Server, Windows Server Enterprise, Windows Small Business Server oraz Windows XP.

Microsoft Office 2003, Microsoft Office XP Professional

Ukończenie kursu może zostać potwierdzone certyfikatem