egzaminy poprawkowe

Szczęśliwe numerki dzisiaj to:

stypendia

 

biblioteka

Kącik Przedsiębiorcy

mikroporady

Smaller Default Larger

SIATKÓWKA PLAŻOWA

plażowa-7Przy pięknej słonecznej pogodzie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Pilskiego szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej. Zawody rozegrane zostały 19 maja 2017 roku na plaży nad Jeziorem Płocie. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów dwuosobowych w kategorii chłopców. Naszą szkołę w tym roku reprezentowali zwycięzcy „dwójek siatkarskich” z kwietniowych Mistrzostw Szkoły – Piotrek Grzybowski i Kacper Jarysz. W wyniku losowania  trafiliśmy do grupy wraz z drużynami ZSE , ZSP 3 i ZS im. Staszica. W meczu otwarcia nasi zawodnicy pokonali rywali z „Ekonomika”    2-1. Kolejnym przeciwnikiem byli mistrzowie z przed roku , czyli ekipa „budowlanki”.

Nasz zespół rozpoczął mecz z ogromnym animuszem i determinacją. Przy prowadzeniu 10-5 , rywale wzięli czas po którym nasza przewaga zaczęła topnieć. Ostatecznie przegrywamy tego seta 15-17. W drugiej partii dominacja mistrzów była widoczna od samego początku , w efekcie porażka w secie 8-15 a w całym meczu 0-2. Ostatnie spotkanie w grupie ma ogromny ciężar gatunkowy , bowiem zarówno nasz zespół jak i siatkarze z „Nafty” mają po jednym zwycięstwie i porażce. Zwycięzca tej konfrontacji uzyska awans do półfinału. Układ gier w grupie był taki , że nasi chłopcy musieli grać mecz po meczu , podczas gdy rywale odpoczywali w tym czasie. Przy ogromnym upale ma to niebanalne znaczenie. Same chęci odniesienia zwycięstwa niestety nie wystarczą. W grze chłopaków z 2 I brakowało świeżości , dokładności i zwyczajnie szczęścia. Ta porażka spowodowała , iż zakończyliśmy rozgrywki na piątej pozycji. Zawody wygrali chłopcy z Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Wincentego Pola. Brawa dla naszego zespołu za ambitną walkę i sportową złość do samego końca rywalizacji , a okazja do rewanżu już za rok.  

                            Kondeja Grzegorz

Więcej zdjęć w galerii