Szczęśliwe numerki dzisiaj to:

biblioteka

Kącik Przedsiębiorcy

mikroporady

Smaller Default Larger

EsportMechanLan – EML 2017

EML (Esport Mechan Lan)-23 Piła Mechan Lan#1 (edycja 2015) – to był jeden wielki warsztat. Zaplanowany w szczegółach, rozpisany na zadania i wykonany na 200 %, przy nadludzkim zaangażowaniu uczniów naszej szkoły i nauczycieli, którzy otoczyli ich opieką. Ale jednak warsztat… Nie do końca byliśmy technicznie gotowi na zbyt ambitne przedsięwzięcie, które rozgrywało się w sumie w 3 miejscach w szkole. I wiele osób pamięta finał – zakończony o godz. 2:30 w nocy…
    Druga odsłona lepiej wpisała się w ramy imprezy możliwej do zrealizowania w szkolnych warunkach. W zasadzie ta sama ekipa, nauczona doświadczeniami poradziła sobie z wyzwaniem znacznie lepiej. Zamówiliśmy lepszy sprzęt, dzięki sponsorom udało się zapewnić stabilne łącze internetowe o wyższej przepustowości i impreza potoczyła się dużo sprawniej. Pod każdym względem było lepiej i profesjonalniej.

    Przed trzecią edycją pojawiły się niespodziewane problemy i to ze strony, z której byśmy się takowych nie spodziewali. Oto nasi absolwenci wystąpili z roszczeniami odnośnie nazwy, pomysłu itd. – pomijając zupełnie udział pozostałych organizatorów – na czele z naszymi nauczycielkami, paniami Renatą Nagiewicz i Małgorzatą Pieczora. A poświęciły one kawał życia prywatnego, wiele wieczorów i nocek – spędzonych na organizowaniu kolejnych punktów imprezy. Nie mówiąc o godzinach w trakcie imprezy i odpowiedzialności, która na nich ciążyła. Rozterki pedagogów pomogła nam rozwiać nasza obecna ekipa – uczniów z „Mechanika”, którzy przez aklamację podjęli się zorganizowania III edycji, pod zmienioną – na wszelki wypadek – nazwą: EsportMechanLan – EML 2017.

    Ponownie otrzymaliśmy Patronat Starosty Pilskiego, pana Eligiusza Komarowskiego i już nie było odwrotu. Wspomogli nas ASTA-NET oraz STX Next, jak zawsze mogliśmy liczyć na Radę Rodziców z niezastąpionym w takich chwilach Andrzejem Wolnym na czele oraz przyjaciela naszej placówki, byłego nauczyciela, pana Feliksa Brzezińskiego.
    W momencie kiedy ruszyły zapisy oczywistym okazało się, że o frekwencją nie musimy się martwić. Formularz ruszył o godzinie 0:00, a około godziny 9:30 zostały wyczerpane wszystkie miejsca. A wśród uczestników mieliśmy ekipę DeviousFoxes (z zawodnikiem drużyny PACT Paweł "mill" Nosewicz) oraz zawodników z całej Polski (Białystok, Łódź, Poznań, Rybnik itp.). W trakcie potyczek okazało się, że również w Pile mamy wielu utalentowanych i młodych graczy, co pokazał team Over Game, który znalazł się w finale.
    W tym miejscu – gorące podziękowania dla wszystkich uczestników za udział oraz wielkie emocje, których nam dostarczali oraz za bardzo dobrą atmosferę i wyrozumiałość, która obdarzali zarówno organizatorów jak i drużyny przeciwne. I oczywiście gratulujemy najlepszym - zwycięzcom z KASZTANKIback, którzy przez cały turniej nie oddali nawet jednej mapy udowadniając, że zasługują na zwycięstwo.
    Osobne podziękowania dla wszystkich, bez których trzeci LAN by się nie odbył.
Przede wszystkim naszym wspaniałym paniom: Renacie Nagiewicz i Małgorzacie Pieczora za opiekę, energię i reputację, która pozwoliła pozyskać sponsorów.
    I nie zapominamy o uczniach „Mechanika” – oni „nie uczyli się grać” – jak wyczytałem w jednym z komentarzy do naszej imprezy – tylko współorganizowali duże i skomplikowane technicznie przedsięwzięcie, przy okazji którego nauczyli się więcej niż przy niejednym projekcie „typowo” szkolnym. Oto oni: Adrian Puciński, Marcin Ciesielski, Kacper Jarysz (ochrona, sprzęt); Patryk Zygmunt, Tobiasz Tonn (strona internetowa, stream, zapisy), Martyna Pałaszewska, Dominika Siutkowska, Ilona Duszak, Julia Wyroślak (biuro); Mateusz Żabówka(sprzęt, pomoc techniczna zawodnikom, strona na FB); Kacper Wojtowicz (sprzęt); Sławek Raicon Kluczyński, Mateusz Marciniak (komentarz); Kacper Poznański (projekty graficzne); Marcin Kwapisz, Paweł Martenka (serwery); Michał Ciechanowski, Adrian Kaczmarek, Jakub Bartkowiak Natalia Kubiak (obsługa fotograficzna); Jakub Błażej (Główny Organizator- sieć, sprzęt, kontakt z zawodnikami oraz pomoc techniczna zawodnikom, strona na FB).
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim i mamy nadzieje spotkać się za rok – organizatorzy zapewniają, że mają kolejne pomysły na to jak zrobić jeszcze lepszą imprezę…

Jacek Sikorski

Więcej zdjęć w galerii