Szczęśliwe numerki dzisiaj to:

biblioteka

Kącik Przedsiębiorcy

mikroporady

Smaller Default Larger

Mistrzostwa Polski LZS w Lekkoatletyce, Piła 3-4.06.2017r.

Mistrzostwa Polski LZS w Lekkoatletyce-11Na początku czerwca, w dniach 3-4.06, na stadionie pilskiego MOSIR-u przy ul. Żeromskiego, odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkoatletyce. Nasze miasto po raz pierwszy zorganizowało tę wielką imprezę. W zawodach wzięło udział ponad 700 zawodników z całej Polski, a wśród nich uczeń naszej szkoły, Jakub Lewandowski (kl.2I), który na co dzień jest reprezentantem klubu PLKS Gwda Piła i startował w konkurencji skoku w dal.

O godzinie 17:25 rozpoczął się konkurs skoku w dal z jego udziałem. Przed startem wynik uzyskany przez Jakuba w sezonie 2017 klasyfikował go wśród rywali na trzecim miejscu (6,49cm). Konkurs był niezwykle silnie obsadzony, ponieważ wyniki rywali przed zawodami oscylowały w granicach 6,50cm, zatem kandydatów do medalu było co najmniej pięciu. Do samego końca nikt nie był przekonany, kto stanie na podium.

 

“Lewy” w swojej pierwszej próbie chyba nie zniósł presji i jako jedyny z dziewięciu zawodników spalił swój skok. Po pierwszej kolejce prowadził faworyt,  z klubu MKS Durasan Płońsk. Druga próba ucznia naszej szkoły była już udana, mimo  problemów na belce. Wynik 6,12cm pozwolił mu przesunąć się w klasyfikacji na miejsce czwarte, jednak zmienił się lider, który objął prowadzenie z wynikiem 6,35cm. Przy trzecim podejściu Jakub poprawił swój skok na odległość 6,31cm. Awansował  tym samym w klasyfikacji, bowiem był już drugi, tuż za liderującym skoczkiem klubu LLKS Pomorze Stargard. Po trzech skokach nastąpiła krótka przerwa, żeby wyłonić uczestników ścisłego finału.

Przed finałem ogłoszono kolejność, w jakiej mieli skakać zawodnicy. Kuba jako wicelider skakać miał przedostatni. Jego pierwszy skok finałowy, a czwarty w całym konkursie to 6,34cm. Niestety, rywale skoczyli odpowiednio 6,35cm i 6,55cm, co sprawiło, że nasz uczeń spadł w klasyfikacji i dodatkowo powiększyła się strata do pierwszego miejsca. Piąty jego skok to znów lepsza odległość, tym razem 6,46cm- przy niesprzyjającym wietrze. Na pewno trochę wytchnienia dała mu wiadomość, że rywale spalili swoje próby.

Przed ostatnim skokiem “Lewy” znajdował się na drugim miejscu. Zawodnik plasujący się tuż za nim  z wynikiem 6,35cm swoją ostatnią próbę (podobnie jak poprzednią) spalił. Tak więc w walce o zwycięstwo zostali Lewandowski (PLKS Gwda Piła) i skoczek z klubu LLKS Pomorze Stargard. Przed swoim skokiem zawodnik pilskiej Gwdy rozpoczął tzw. “Szkocję”, czyli wybijanie rytmu klaszcząc. Do tego klaskania przyłączyli się zarówno zawodnicy jak i kibice, którzy tego dnia zjawili się na stadionie. Ten skok był rekordowy w wykonaniu ucznia Mechanika. Odległość 6,61cm pozwoliła mu przesunąć  się na pierwsze miejsce. Jego rywal nie wytrzymał presji i skoczył o 11cm bliżej.

Uczeń naszej szkoły, Jakub Lewandowski, został Mistrzem Polski LZS skoku w dal juniorów, z wynikiem 6,61cm. To jego dotychczas największe osiągnięcie w karierze. Gratulujemy!

Więcej zdjęć w galerii