Szczęśliwe numerki dzisiaj to:

stypendia

 

biblioteka

Kącik Przedsiębiorcy

mikroporady

Smaller Default Larger

Tae Kwon-Do International Open European Championships 2012

W dniach 27-28 października 2012 r. odbyły  się w Wieliczce Otwarte Mistrzostwa Europy Tae Kwon-Do International (Tae Kwon-Do International Open European  Championships 2012). Wzięło  w nich udział  ok. 850 zawodników i zawodniczek  z dziewiętnastu  krajów całego świata: Anglii, Argentyny, Armenii, Austrii, Holandii, Irlandii, Irlandii Północnej, Kanady, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji, Szkocji, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy oraz Walii. Gościem honorowym Mistrzostw był Grandmaster Choi Chang Keun 9. dan, jeden z pionierów koreańskiej sztuki walki. Uczestnicy startowali w 135 konkurencjach rozegranych we wszystkich kategoriach wiekowych,  były to m.in. walki indywidualne i drużynowe, układy formalne oraz konkurencje techniczne.

W gronie najlepszych  zawodników, o tytuł mistrza Europy Tae Kwon-Do walczył  także zawodnik  naszego szkolnego klubu sportów walki Mateusz Mazur z kl. 4E, który w walkach  indywidualnych seniorów w kat – 76 kg  zdobył brązowy medal. Jest to jedno z największych osiągnięć w dorobku  sekcji sportów walki z „Mechanika” - a mamy nadzieję, że kolejne starty dostarczą równie dużych emocji i będą obfitować w sukcesy.

Zbigniew Zieliński