Smaller Default Larger

SIATKÓWKA W SALEZJANACH

SIATKÓWKA W SALEZJANACH-18Siatkarze reprezentujący naszą szkołę , wzięli udział w I rundzie rozgrywek organizowanych przez Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców. W tegorocznej edycji rozgrywek bierze udział 9 zespołów , które podzielono na trzy grupy po trzy drużyny. Nasz zespół został wylosowany do grupy razem z Liceum Ogólnokształcącym z Wincentego Pola – ubiegłorocznym mistrzem rozgrywek powiatowych , oraz z Liceum Towarzystwa Salezjańskiego – który pełnił rolę gospodarza turnieju. W meczu otwarcia przyszło nam się mierzyć z drużyną gospodarzy oraz ogłuszającym dopingiem , który wytwarzała licznie zgromadzona publiczność z proboszczem parafii na czele. Pierwszego seta nasi chłopcy wygrali 27-25. W drugiej odsłonie spotkania nasz zespół popełnił dużą liczbę błędów w grze obronnej , co skutkowało przegranym setem 16-25.

O losach meczu decydowała trzecia odsłona w której niesieni dopingiem gospodarze zwyciężyli 15-12. W drugim meczu dnia „salezjanie” przegrali gładko z zespołem LO 0-2. W tym momencie wiedzieliśmy już jakim potencjałem dysponują  rywale. Ale nasi chłopcy chociaż nie byli faworytami tej potyczki , przystąpili niezwykle zdeterminowani z ogromną wolą walki do tego pojedynku. Awans do kolejnej rundy rozgrywek dawało tylko zwycięstwo nad aktualnym mistrzem powiatu pilskiego. Rozpoczyna się mecz , od początku chłopcy grają bez żadnych kompleksów , nie popełniają błędów z pierwszego meczu , doskonale funkcjonuje asekuracja bloku. Efektem zwycięstwo w pierwszej partii tego seta 25-22. Rywale przecierają oczy ze zdumienia , opiekun przeciwników asygnuje do składu od pierwszego gwizdka drugiego seta dwóch graczy SMS , którzy niedawno formalnie przepisali się do ich szkoły. Ale „Mechanik” gra swoje i punktuje mistrzów , w końcówce seta prowadzimy 23-20. Do szczęścia brakuje dwóch punktów. Niestety w sporcie trzeba postawić kropkę nad i , w przeciwnym razie przeciwnik wykorzysta swoją niepowtarzalną szansę. I tak niestety stało się tym razem. Przegrywamy drugiego seta 24-26 , oraz 12-15 w tie-breaku. Kończymy turniej w poczuciu sportowej złości że tym razem się nie udało , ale przeciwnikom oddajemy szacunek za ich sportową klasę. Dziękuję wszystkim reprezentantom „MECHANA” za włożone serce do gry i ogromną waleczność na boisku. A reprezentacje szkoły na turnieju tworzyli : Mściszewski Krzysztof 4I – kapitan drużyny , Grzybowski Piotr 3I , Jarysz Kacper 3I , Brenk Radosław 3I , Cegła Mateusz 2P , Niemczewski Filip 2M , Paszek Adam 1I oraz Herc Mirosław 1I.

                         Kondeja Grzegorz

Więcej zdjęć w galerii