Smaller Default Larger

MISTRZOSTWA POWIATU PILSKIEGO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W PIŁCE NOŻNEJ

20180405 104808W tegorocznych rozgrywkach o tytuł Mistrza Powiatu w piłce nożnej walczyło ze sobą kilkanaście drużyn. Tak jak w latach poprzednich cykl rozgrywek składał się z turniejów kwalifikacyjnych oraz turnieju finałowego. Nasza drużyna rozpoczęła zmagania 05 kwietnia od rywalizacji w grupie „A” z „Naftą” oraz drużyną z Brzostowa. Turniej ten był dla nas bardzo udany. W pierwszym meczu wygraliśmy z „Naftą” 4:0, a następnie pokonaliśmy drużynę z Brzostowa 4:1. Mecz naszych przeciwników zakończył się wygraną „ Nafty” 3:1. Dwa zwycięstwa zapewniły nam pewny awans do rundy finałowej.
Turniej finałowy rozegrany został w dniu 12.04.2018r. na boisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. Do finału awansowało sześć drużyn wyłonionych w drodze eliminacji. Rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach.

W grupie „A” zagrały „Mechanik”, „Nafta” oraz „Budowlanka”. W grupie „B” walczyły ze sobą „Ogólniak”, „Teatralna” oraz „Wyrzysk”. W grupie pierwszej największą ilość punktów zdobył Mechanik, pokonując „Budowlankę” 2:0 oraz remisując z „Naftą” 1:1,  drugie miejsce zajęła „Nafta” z dwoma remisami na koncie. W grupie B rywalizacja była bardzo wyrównana wszystkie zespoły zdobyły taką samą liczbę punktów o awansie zadecydował bilans bramkowy. Największą ilość bramek zdobył „Wyrzysk”, drugie miejsce zajął „Ogólniak”. Mecze półfinałowe rozgrywane były systemem „na krzyż”. W pierwszym spotkaniu półfinałowym „Wyrzysk” wygrał z  „Naftą” 2:1, w drugim „Ogólniak” pokonał „Mechanika” 3:1. W meczu o trzecie miejsce „Nafta” pokonała „Mechanik” 1:0, a w finale „Wyrzysk” wygrał z  „Ogólniakiem”  3:2 i zapewnił sobie tytuł Mistrza Powiatu.
Turniej ten był ostatnim występem naszych piłkarzy w tym roku szkolnym, a dla kilku zawodników również ostatnim w barwach Naszej Szkoły. Pomimo czwartego miejsca sezon można uznać za udany, miejmy nadzieję, że następny będzie lepszy. Zawodnikom dziękujemy za grę w reprezentacji szkoły, a maturzystom życzymy powodzenia na egzaminach. W tegorocznych rozgrywkach w barwach naszej reprezentacji zagrali: Bartczak Bartosz, Ziarnowski Mateusz, Wika Wojciech, Hejak Błażej, Barańczyk Zbigniew, Góźdź Radosław, Tymiński Michał, Bułyk Maciej, Nosek Szymon, Chromiec Maciej.

Jacek Sikorski

20180405 101044     20180412 085743     20180412 122752