Smaller Default Larger

„Lider Sukcesu”

lider 15    W piątek 10 lutego 2017 w pilskim hotelu „Gromada” miała miejsce niezwykła uroczystość – po raz 13 odbyła się gala wręczenia „Liderów Sukcesu 2016”, przyznawanych przez Szanowną Kapitułę – Zarząd Powiatu w Pile. Z niekłamaną radością spieszę poinformować, że honorowy tytuł „Lidera Sukcesu 2016” w kategorii „Edukacja i nauka” otrzymała nasza szkoła! Dziękujemy serdecznie za dostrzeżenie naszej wieloletniej pracy na pilskim polu oświatowym. Traktujemy to wyróżnienie jako dowód, że obrany w przeszłości kierunek rozwoju szkoły (praca i wizja dyrektorów Krzysztofa Michałka i Anny Krzemińskiej) – przyniosła obecnie efekty i jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy być jeszcze lepsi.
   lider 16 Podziękowania dla Was drodzy uczniowie, dla Waszych rodziców i oczywiście dla wszystkich nauczycieli „Mechanika” – to Wasza codzienna praca, opieka i stworzenie odpowiednich warunków do nauki oraz zawodowa pasja – znalazły oddźwięk w postaci przyznanej Statuetki. Będzie nam teraz przypominała o tym co minęło, a jednocześnie stanie się – mam nadzieję – drogowskazem do dalszego rozwoju szkoły.


                                Jacek Sikorski, dyrektor szkoły

 

Uzasadnienie nominacji do „Lidera Sukcesu”
dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile

 

  • ZSP nr 1  to szkoła z sukcesami, wyróżniająca się ponad 70-letnim doświadczeniem w edukacji, promująca szkolnictwo zawodowe, kształcąca w zawodach poszukiwanych na rynku pracy.
  • Placówka jest autoryzowanym ośrodkiem szkoleniowym Microsoft Academy oraz Akademii sieci Cisco, przygotowuje uczniów do uzyskania międzynarodowych certyfikatów informatycznych: CISCO oraz Microsoft.
  • ZSP nr 1 jest ośrodkiem egzaminacyjnym OKE, wyróżniającym się wysokimi wynikami egzaminów zawodowych, przewyższającymi średnie wyniki w kraju.
  • Uczniowie „Mechanika” są finalistami konkursów i olimpiad informatycznych, matematycznych, mechatronicznych.
  • Z rosnącą renomą szkoły wiąże się coraz ściślejsza współpraca ze znanymi na pilskim rynku zakładami pracy (np.  STX Next sp. z o.o., Quad Graphics Centrum Technologii Informatycznych, ASTA–NET S.A., PHILIPS LIGHTING POLAND S.A.); łącznie placówka współpracuje corocznie – w różnych obszarów działalności - z około 70 firmami z branży informatycznej, mechatronicznej, mechanicznej oraz samochodowej.
  • ZSP nr 1 współpracuje z kołem naukowym Grupa NET Politechniki Poznańskiej, a realnym tego efektem są szkolenia dla uczniów z tworzenia aplikacji webowych  z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi oraz zdobywanie umiejętności wykorzystania technologii Microsoft Azure.
  • Szkoła realizuje liczne projekty, np. „Czas zawodowców” (projekt realizowany  od 2012 r., mający na celu podniesienie jakości i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego), "RUSH" (projekt tworzony przez uczniów, przy współpracy z jedną z największych firm typu Softwer House w Europie - STX Next).
  • Placówka realizuje ideały patrona szkoły, aktywnie uczestnicząc w ramach Klubu Szkół im. H. Cegielskiego - pod patronatem Towarzystwa im. H. Cegielskiego w Poznaniu – w programie współzawodnictwa sportowego, wiedzy historycznej czy też spotkaniach młodzieży z wielkopolskich szkół; kolejni dyrektorzy „Mechanika” otrzymali medale Towarzystwa „LABOR OMNIA VINCIT”  za krzewienie idei pracy organicznej.
  •  „Mechanik” ratuje życie, honorowo oddając krew (rocznie 5 „Wampiriad”).
  • ZSP nr 1 to szkoła, która rozwija pasje, np. w ramach „Klubu biegacza” zrzeszającego uczniów i nauczycieli.