Szczęśliwe numerki dzisiaj to:

biblioteka

Kącik Przedsiębiorcy

mikroporady

Smaller Default Larger

SPOTKANIE Z DELEGACJĄ AMERYKAŃSKO – KANADYJSKĄ W MDK

20170522 10591522 maja 2017 uczniowie klas 2k i 1m,  pod opieką p. Joanny Markiewicz i p. Anny Szóstakowskiej, udali się do pilskiego MDK na spotkanie z gośćmi ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, którzy przybyli do Piły na zaproszenie CSKS, aby przybliżyć młodym obywatelom działalność instytucji służących resocjalizacji i prewencji kryminalnej w ich krajach.  Wydarzenie to objął swoim patronatem starosta pilski p. Eligiusz Komarowski, który również pojawił się na nim.
    Konferencja przebiegała w bardzo miłej atmosferze, goście opowiadali o swoich krajach, swojej pracy, zwyczajach, szczególnie jednakże o systemie probacji w Stanach i Kanadzie. Odpowiadali też na pytania z widowni, które w dużej mierze padały z ust uczniów klasy 1m naszej szkoły. Wydarzenie to poza walorami poznawczymi, dało uczestnikom  możliwość obcowania z naturalnym językiem angielskim używanym przez rodowitych mieszkańców USA i Kanady.

Anna Szóstakowska