Szczęśliwe numerki dzisiaj to:

stypendia

 

biblioteka

Kącik Przedsiębiorcy

mikroporady

Smaller Default Larger

„Szkoła zawodowa najwyższej jakości 2017”

Szkoła zawodowa najwyższej jakości 2017-7      „Usus magister est optimus” w tłumaczeniu - praktyka jest najlepszym nauczycielem, a my kolejny raz udowodniliśmy, że praktyki oferowane uczniom w naszej szkole należą do najlepszych. Wszystko to dzięki udziale naszej placówki w drugiej edycji  ogólnopolskiego konkursu na najlepsze praktyki szkół zawodowych w zakresie zapewnienia jakości kształcenia. Zmagania odbywały się pod nazwą „Szkoła zawodowa najwyższej jakości 2017”, a organizatorami byli: Fundacja Fundusz Współpracy, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Mazowieckie Kuratorium  Oświaty oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Honorowy patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.  Uroczysta gala wręczenia nagród w tym prestiżowym konkursie, na którą udała się reprezentacja z naszej szkoły, odbyła się 8 czerwca w Warszawie w siedzibie Wyższej Szkoły Menedżerskiej.

W trakcie spotkania zostaliśmy przywitani między innymi przez Pana Jacka Ostrowskiego – Członka Zarządu Fundacji Fundusz Współpracy oraz przez Pana Andrzeja Sosnowskiego – Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty, a także mieliśmy okazję wysłuchać wykładu na temat „Znaczenia planowanych zmian w kształceniu zawodowym”  prowadzonym przez Panią Bożenę Mayer-Gawron – Wicedyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji.
    Zgłoszenie naszej szkoły do konkursu opierało się na dokładnym przedstawieniu innowacyjnych działań realizowanych przez naszych nauczycieli z uczniami z technikum informatycznego. Projekt, który stworzyliśmy zatytułowaliśmy „Uczeń po technikum informatycznym konkurencyjny na rynku pracy”. Uwzględniliśmy w prezentacji możliwość uzyskania przez uczniów naszej szkoły certyfikatów informatycznych, dzięki funkcjonującej Akademii Sieci Cisco, a także realizację szkoleń uczniów z zakresu języka Python, zwieńczając nasze zgłoszenie aplikacją „RUSH”(platforma do obsługi zawodów pływackich) realizowaną przez uczniów naszej szkoły przy współpracy z firmą STX Next.
    Warto wspomnieć, że byliśmy jedyną szkołą z regionu i zabrakło nam niewiele do czołowych miejsc, na których znalazły się szkoły z Warszawy oraz Krakowa. Zdobyliśmy przy tym ogromne doświadczenie na przyszłość i mieliśmy okazję aby zaprezentować nasze osiągnięcia.
    Dziękujemy Dyrekcji oraz Radzie Rodziców za możliwość udziału w gali.

 Lidia Popielarz-Kozłowska
                                Rafał Balcer