Szczęśliwe numerki dzisiaj to:

stypendia

 

biblioteka

Kącik Przedsiębiorcy

mikroporady

Smaller Default Larger

Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego-7 Dnia 7 czerwca 2017 roku zwycięzcy konkursu „Stąd jesteśmy! Nasza mała ojczyzna w naszych marzeniach”: Patryk Zygmunt, Marcin Ciesielski oraz uczennice pilskiego „Gastronomika” mieli okazję uczestniczyć w obradach Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Na sesji obecni byli również opiekunowie młodzieży: pani Bożena Pachana i pan Marcin Orzechowski, a z ramienia Powiatu – pan Roman Sobieszczyk, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile. Zadaniem młodzieży było opracowanie postulatów dotyczących Wielkopolski, nad czym pracowano w wyłonionych komisjach (Przedsiębiorczości, Środowiska, Kultury, Edukacji i Rodziny). W każdej grupie został wybrany kandydat na przewodniczącego obrad Sejmiku, przewodniczący danej komisji oraz sekretarz. Patryk został wybrany sekretarzem w Komisji Edukacji i Rodziny. Marcin natomiast wygłosił na forum mowę na temat problemów wielkopolskich szkół oraz sposobów ich zażegnania. Marszałek Sejmiku - Marek Woźniak swoim przemówieniem wywołał dyskusję na temat współczesnych problemów młodzieży i naszej małej Ojczyzny.  Na zakończenie obrad każdy z uczestników dostał zaświadczenie uczestnictwa w obradach Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Dla uczniów było to niesamowite przeżycie, ponieważ mogli decydować, w jakim kierunku będzie podążać nasze województwo. Była to  także doskonała lekcja WOS-u w praktyce, obrazująca, jak funkcjonuje Sejmik.

                                                                                                                       SU, sprawozdawca - uczestnik
                                                 Patryk Zygmunt

Więcej zdjęć w galerii