Smaller Default Larger

Młodzież "Mechanika" na wykładzie profesora Jerzego Bralczyka!

prof BralczykW piątek, 17 listopada 2017 r. w sali miejskiej przy ulicy Dąbrowskiego w Pile odbyła się inauguracja I roku akademickiego Nadnoteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorów powitali: p. Donat Mierzejewski, rektor PWSZ, uczelni, która objęła patronat nad NUTW, p. Piotr Głowski, prezydent Piły oraz Antoni Serwacki, prezes NUTW.
Gościem szczególnym był p. Jerzy Bralczyk, profesor nauk humanistyczych, językoznawca, specjalista w zakresie języka polityki, mediów, reklamy oraz kultury języka polskiego.
Wykład profesora nt różnicy między słowem a wyrazem licznie "przyciągnął" młodzież pilskich szkół ponadgimnazjanych. Naturalnie nie mogło zabraknąć rówież naszych uczniów. Z inicjatywy p. Anity Ziółkowskiej (organizatora wyjścia) w spotkniu wzięły udział klasy: 2M, 3I, 3K, wraz z nauczycielami języka polskiego: p. Hanną Ciesielską, p. Ewą Wesołowską-Pietruszą, p. Anitą Ziółkowską i p. Edytą Reselską, nauczycielem bibliotekarzem.

Anita Ziółkowska, Edyta Reselska

 

 

 

prof bralczyk2     profbralczyk3