Smaller Default Larger

1 grudnia - Światowy Dzień Walki z AIDS

aids11 grudnia każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, zainicjowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1988 r. Tego dnia na całym świecie odbywają się spotkania, wykłady oraz happeningi poświęcone chorobie, niosące przesłanie nadziei z osobami żyjącymi z HIV i AIDS. Symbolem solidarności z chorymi oraz ich bliskimi jest czerwona kokardka - nieodłączny element obchodów tego dnia.
Od listopada 2017 r. do czerwca 2018 r. będzie wdrażana kampania edukacyjna pod hasłem "Mam czas rozmawiać", zainicjowana przez Krajowe Centrum ds. AIDS, w ramach realizacji Krajowego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV. Głównym celem przedsięwzięcia jest umożliwienie wykonania testu diagnostycznego w kierunku HIV jak najwięcej liczbie osób.
W naszej szkole (jak co roku) odbyła się akcja informacyjna oraz szkolna Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem "AIDS - wczoraj, dziś, jutro", przeprowadzona przez koordynatorów promocji zdrowia w szkole, p. Anitę Ziółkowską i p. Wiolettę Szumańską.

1 grudnia 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Pile odbył się etap powiatowy Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS, w którym wzięły udział uczennice klasy 2K Technikum Informatycznego: Julia Bilicka i Wiktoria Rerek oraz Remigiusz Heimann, uczeń klasy 1N Technikum Mechatronicznego, pod opieką p. Edyty Reselskiej, nauczyciela bibliotekarza.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Anita Ziółkowska

aids2     aids3