BAGS – wyniki I etapu konkursu

bags2017Konkurs BAGS, dotyczący umiejętności w zakresie  Baz danych, Aplikacji internetowych, Grafiki i Stron internetowych, jest organizowany w naszej szkole przez nauczycieli kwalifikacji E14 już po raz 4. Patronem honorowym, jak co roku, jest firma programistyczna STX Next; oprócz niej konkurs sponsorują: Rada Rodziców naszej szkoły, firma Sieci i Peryferia, Stowarzyszenie Zaprogramuj Przyszłość i Wydawnictwo Helion. Łączna pula nagród wynosi prawie 1000 zł.
Za nami I etap konkursu: poszczególne grupy lekcyjne z klas 3 i 4 rozwiązywały test składający się z 40 pytań na platformie Moodle. Test dotyczył podstawowych technologii webowych: HTML, CSS, JavaScript, PHP, SQL oraz grafiki i multimediów.
Zwyciężyła grupa 4I/1 – gratulujemy. W nagrodę otrzyma pakę słodyczy o wartości 100 zł.
Finał konkursu odbędzie się na początku stycznia: osiem 2-osobowych zespołów (po jednym z każdej grupy) walczyć będzie o nagrody indywidualne, otrzymując na starcie liczbę punktów, będącą średnim wynikiem uzyskanym przez swoją grupę.

W finale zawodnicy zmierzą się z trzema zadaniami otwartymi w zakresie znajomości języka SQL z wykorzystaniem narzędzia phpMyAdmin, odwzorują grafikę w edytorze grafiki wektorowej Inkskape, oraz utworzą stronę internetową z wykorzystaniem HTML, CSS i Javascript.
Dodatkowo zespoły odpowiadać będą na pytania testowe w zakresie E14 – tu przewidujemy wybór odpowiedzi za pomocą aplikacji Kahoot z użyciem telefonów komórkowych.

Jako dodatkową atrakcję finału przewidujemy rundy pytań dla publiczności (najlepsi otrzymają nagrody rzeczowe). Wszystkich chętnych do udziału w konkursach dla publiczności prosimy o zainstalowanie na swoich telefonach aplikacji Kahoot.

Wyniki I etapu

Miejsce     Grupa    Średni wynik grupy     Zespół w finale