Smaller Default Larger

Szlachetna Paczka w Mechanie

20171215 133928Idea Szlachetnej Paczki po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000r. wtedy to grupa studentów duszpasterstwa akademickiego obdarowała 30 potrzebujących rodzin. Program opiera się na prywatnych darczyńcach którzy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej potrzebujących ze społeczności lokalnych a identyfikowani są przez wolontariuszy. Główną zasadą Szlachetnej Paczki jest pomaganie rodzinom które chcą zmienić swoją sytuację. Działaniem projektu kieruje lider w naszym przypadku Anna Skrzypczak i Anita Ziółkowska koordynując pracę drużyny wolontariatu. Darczyńcą w projekcie może zostać każda zainteresowana osoba. Osoby te łączą się w grupy, w których przygotowują Szlachetną Paczkę. Podobnie wygląda to właśnie u nas. Szlachetna Paczka jest wspierana przez wiele znanych osobistości, do tej pory przyłączyli się do niej m. in. Papież Franciszek, Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, Jerzy Dudek wraz z drużyną Realu Madryt, Siostry Radwańskie czy Jakub Błaszczykowski. Obecnie ambasadorami szlachetnej paczki są Anna i Robert Lewandowscy.

W dniach 27.11 do 15.12.2017 w naszej szkole odbyła się zbiórka Szlachetnej Paczki. Została ona przeprowadzona przez naszych wolontariuszy: Kacper Cyganowski, Bartosz Zawadzki, Adrian Karpiński, Paweł Krakowiak, Adam Obrzut, Zuzanna Duraj, Marcelina Szulikowska, Marcin Żabiński, Karolina Wielgosz, Mateusz Kalczyński, Marcel Klimaszewski. Wśród darczyńców i dobroczyńców znalazło się wielu naszych uczniów ich rodziców i nauczycieli.

Koordynatorzy wytypowali kilka rodzin które zostały przez nas wsparte. Finał Świątecznej Paczki miał miejsce w dniach 15.12. oraz 20.12. W tych dniach paczki zostały dostarczone do rodzin. Nie obyło się bez chwil wzruszeń, pozytywnych emocji i słów wdzięczności skierowanych w stronę naszej szkoły.
Pragnę serdecznie podziękować całej społeczności szkolnej, rodzicom, nauczycielom za wsparcie naszej idei. Dziękuję wszystkim za otwartość, wrażliwość na potrzeby innych, życzliwość i bezinteresowność w niesieniu pomocy innym.
Mam nadzieję, że tego typu akcje na stałe wpiszą się w program działania naszej szkoły.

 Anna Skrzypczak

20171215 133914     20171214 120625     20171215 110746     20171215 110743