Smaller Default Larger

Finał konkursu BAGS

BAGS-13W piątek 5 stycznia odbył się konkurs obejmujący umiejętności w zakresie kwalifikacji E.14  BAGS (Bazy Aplikacje Grafika Strony), przeznaczony dla klas III I IV Technikum Informatycznego.
 To już tradycja naszej szkoły, że każdego roku przed styczniową sesją egzaminacyjną odbywa się konkurs BAGS. W tym roku odbyła się jego IV Edycja. Udział wzięło 8 zespołów z klas trzecich i czwartych Technikum Informatycznego. Celem konkursu jest sprawdzenie wiedzy uczniów, w tak ważnym dla nich momencie, jak w przeddzień egzaminów zawodowych. Konkurs jest niejako podsumowaniem ich czteroletniej pracy. Dla klas trzecich to przystanek, pewne podsumowanie dotychczasowej nauki, drogowskaz czy podążają we właściwym kierunku na swej ścieżce edukacji. Tak było i tym razem, uczniowie wspaniale przygotowani, dzięki czemu konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. W tym roku pojawiła się pewna nowinka techniczna. Rundy pytań teoretycznych zostały przeprowadzone przy pomocy systemu Kahoot, co pozwoliło odpowiadać na pytania testowe przy pomocy smarftona. Niezwykle usprawniło to przebieg konkursu, pozwoliło zadawać te same pytania wszystkim drużynom no i co tu ukrywać “powiało wielkim światem”.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, a różnice punktowe między poszczególnymi drużynami minimalne. Kolejność drużyn zmieniała się praktycznie po każdym zadaniu.
Ostatecznie zwycięzcami konkursu okazali się Szymon Chudziak i Dawid Bronszkiewicz z klasy 4I, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 3I Szymon Hajbowicz i  Bartosz Bornikowski. Trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Mściszewskiemu i Jakubowi Bartkowiakowi z klasy 4I.
Uczniowie nagrodzeni zostali bonami upominkowymi do Media Expert, nagrodami książkowymi w zakresie technologii webowych oraz drobnymi upominkami.
Natomiast grupa 4I/1, która w I etapie uzyskała najlepszy średni wynik w nagrodę otrzymała pakę słodyczy o wartości 100 zł.
Również publiczność miała możliwość wykazania się wiedzą i zdobycia nagród: w czasie, gdy zawodnicy rozwiązywali zadania praktyczne, odbyły się 3 rundy pytań dla publiczności, również w systemie Kahoot.
W tym miejscu należą się podziękowania naszym sponsorom: firmie programistycznej STX Next, Radzie Rodziców naszej szkoły, firmie SIP Serwis, Stowarzyszeniu Zaprogramuj Przyszłość i Wydawnictwu Helion, którzy ufundowali nagrody o łącznej wartości około 1000 zł.
Gratulujemy uczestnikom, dziękujemy również uczniom, którzy bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie konkursu. Z niecierpliwością czekamy na V Edycję.

Renata Nagiewicz, Katarzyna Pazdej, Jacek Demczar, Marcin Molak

Więcej zdjęć w galerii