Smaller Default Larger

Lekcje fotografii w galerii „Labirynt”

Lekcje fotografii w galerii „Labirynt”-1W dniach 15 i 16 stycznia 2018 roku uczniowie klas: 2P i 1I obejrzeli wystawę fotograficzną „Codzienność (nie) obiektywna” PGPF „Kadr”.
Wystawa przybliżyła uczniom wiedzę o fotografii. Ukazała  współczesne cechy oraz określiła główne tematy i kierunki rozwoju tej wszechstronnie rozwijającej się gałęzi sztuki.
Zaprezentowane na wystawie prace autorzy opatrzyli wspólnym tytułem „Reportaż uliczny”, ukazując ulicę jako „ciekawą przestrzeń” dla różnorodności ludzkich zachowań, mogącą być przedmiotem zainteresowania fotoreporterów.
Animatorka kultury z galerii „Labirynt” PSM – LW, Ewa Nowakowska skomentowała wystawę następującymi słowami: „(Wystawa) to subiektywne, męskie spojrzenie Pilskiej Grupy Pasjonatów Fotografii „Kadr” na reportaż uliczny.

To nie są zdjęcia tego, co jest wokół nas w przestrzeni publicznej, nie są to zdjęcia zwykłej codzienności i rutyny, nie są to zdjęcia pozowane i ustawiane… To zatrzymane w kadrze ulotne chwile, czegoś, co pojawiło się na moment i już nie wróci. To wystawa przedstawiająca życie w wielu jego aspektach, w indywidualnym spojrzeniu każdego z fotografów. Każde zdjęcie opowiada jakąś historię, prowokuje odbiorcę do głębszych refleksji i rozbudza wyobraźnię”.
Uczniowie po obejrzeniu wystawy dokonali analizy i interpretacji wybranych fotografii, prezentując młodzieńcze spojrzenie na treści zawarte na fotografiach.


Danuta Rosa

Więcej zdjęć w galerii