egzaminy poprawkowe

Szczęśliwe numerki dzisiaj to:

stypendia

 

biblioteka

Kącik Przedsiębiorcy

mikroporady

Smaller Default Larger

PUCHAR STAROSTY W NASZYCH RĘKACH

PUCHAR STAROSTY W NASZYCH RĘKACH-249 marca 2018 roku o godzinie trzynastej rozpoczął się jubileuszowy X Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sporcie. Po raz drugi z rzędu zmagania dwuosobowych drużyn odbyły się w sali Młodzieżowego Domu Kultury w Pile przy ulicy Okrzei. Do rywalizacji przystąpiło 11 szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Imprezę przygotował i poprowadził jak zwykle w pełni profesjonalnie na najwyższym poziomie pan Wojciech Dróżdż reprezentujący Starostwo Powiatowe. Skoro jubileusz to musiał być zaproszony wyjątkowy gość. Tak też się stało tym razem. Mogliśmy na żywo zobaczyć w akcji wielokrotnego medalistę imprez najwyższej rangi w kategorii Masters, weterana sztangi pana Zbigniewa Makowskigo. Tak, tak to nie pomyłka, pan Zbyszek przyjechał na spotkanie ze sztangą i zestawem ciężarów, które sukcesywnie były dokładane do sztangi. Zgromadzona publiczność oraz uczestnicy konkursu mogli zobaczyć jak pan Zbyszek w wieku 71 lat wykonuje przysiad ze sztangą ważącą 145 kg oraz półprzysiad z 215 kg na barkach. Ogromne brawa i szacunek.

Dla młodzieży to wzór do naśladowania, a jednocześnie informacja że przygoda ze sportem nie musi się kończyć w wieku dwudziestu czy trzydziestu lat. Ale wróćmy do rywalizacji konkursowej. Uczestnicy musieli się zmierzyć z sześcioma rundami pytań. Musieli rozszyfrować pojęcia i zasady przypisane poszczególnym dyscyplinom sportowym , podać jakie ważne wydarzenia kryją się pod podaną datą , nazwiskami polskich mistrzów olimpijskich , rozpoznać życiorysy sportowców, rozwiązać sprawdzian dotyczący wiedzy o „królowej sportu” oraz wskazać poprawne odpowiedzi w teście. Emocje towarzyszyły uczestnikom oraz zgromadzonej publiczności do samego końca. Po pięciu rundach „Mechanik” prowadził z dziewięcioma punktami przewagi nad „ogólniakiem”. Ale w ostatniej rundzie były do zdobycia aż 32 pkt za poprawne odpowiedzi. Długie chwile niepewności ….. uff…… różnica stopniała, ale pozostały 3 pkt przewagi nad rywalami, i trzecie zwycięstwo w historii stało się faktem. Jakub Lewandowski i Mateusz Żabówka Mistrzami Powiatu na rok 2018 a puchar w rękach „MECHANIKA”
Zanim doszło do tego wydarzenia w naszej szkole odbyły eliminacje mające wyłonić dwójkę reprezentantów szkoły którzy będą nas reprezentować w zawodach powiatowych. Zmagania odbyły się 1 marca 2018 roku w świetlicy szkolnej, a do rywalizacji przystąpiło aż 28 uczestników. Gratuluję ogromnej wiedzy i pasji sportowej. A oto wyniki czołowej dziesiątki:  

MIEJSCE

IMIĘ I NAZWISKO

KLASA

PUNKTY

1

JAKUB LEWANDOWSKI

3I

38,2

2

MATEUSZ ŻABÓWKA

3K

35,8

3

SZYMON WOJTANIA

2D

32,5

4

MARCIN CIESIELSKI

3I

29,8

5

WIKTOR GÓRSKI

1I

27,4

6

MACIEJ WIŚNIEWSKI

1I

25,8

7

JAKUB OLEJNIK

2D

19,0

8

RADOSŁAW GÓŹDŹ

4M

18,3

9

PATRYK ZYGMUNT

3I

17,9

10

KACPER KUJAWSKI

2I

17,7

    
Kondeja Grzegorz

Więcej zdjęć w galerii