Smaller Default Larger

Wyniki szkolnego konkursu „ Przez rozrywkę do wiedzy”

„ Przez rozrywkę do wiedzy”-221 marca 2018 roku podczas DNIA SAMORZĄDNOŚCI odbyła się 6 edycja konkursu matematycznego „Przez rozrywkę do wiedzy”. Duety uczniowskie zmierzyły się z dziesięcioma zadaniami. Trzeba było między innymi policzyć: ile to 500000 korców zboża w metrach sześciennych lub o ile procent zmieniła się liczba dziewcząt biorących udział w pewnym konkursie w porównaniu do roku ubiegłego. Na szczęście dla dziewcząt … rozwiązania były tylko na papierze, bo z niektórych obliczeń wynikało, że dzielono człowieka na części.
Dodatkowy punkt można było otrzymać za przedmiot kojarzący się z wiosną. Niektórzy o tym zapomnieli. „Energii” konkursowiczom „zapewnić” miały, zdrowo odżywiającym się pomidorki, a nie dbającym o linię, cukierki.

Oto składy drużyn:
•    Alchimowicz Oskar i Blechacz Marcin,
•    Gajewski Marcin i Krawiś Bartosz,
•    Frelich Norbert i Krakowiak Paweł
•    Guze Wojciech i Kościecha Konrad,
•    Janicka Martyna i Sikora Maciej,
•    Kacper Musiał i Jakub Gryka,
•    Zywert Jakub i Robert Piotrowski,
•    Ratajczak Wiktor i Gruszka Dawid,
•    Przybylski Adrian i Jurek Tomasz.
A oto nazwiska zwycięzców: Kacper Musiał i Jakub Gryka.

Wszystkim uczestnikom dziękuję, za to, że podjęli się szermierki z zawiłościami zadań matematycznych i gratuluję wyników. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas zakończenia roku szkolnego.


Anna Zelent - Serówka

Więcej zdjęć w galerii