Smaller Default Larger

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ZENONEM NOWAKIEM W GALERII „LABIRYNT” - „KIEDY MALUJĘ SZUMI LAS”

Zdjęcia Malarstwo Zenona Nowaka-23W dniu 26 marca 2018 roku młodzież dwóch klas naszej szkoły spotkała się z malarzem nieprofesjonalnym Zenonem Nowakiem.
Uczniowie klasy 1I po obejrzeniu prac artysty i wysłuchaniu wstępnej charakterystyki autora, dokonanej przez Ewę Nowakowską, została poproszona o wypowiedzi pisemne na temat wybranego obrazu, osobowości autora oraz celów galerii wystawienniczo-konferencyjnej.
Młodzież klasy 2M zaangażowana została w dyskusję z malarzem.
Z jej strony padło mnóstwo pytań do autora prac. Uczniów interesowały kwestie związane z długością i miejscem powstawania obrazów, ceny obrazów, techniki malarskie oraz nurty w sztuce, szczególnie bliskie sercu artysty, a także źródła inspiracji tej wielotematycznej wystawy.

W czasie pobytu w galerii niektórzy uczniowie dali się namówić do indywidualnej wypowiedzi na temat wybranego przez siebie obrazu „z wystawy”.
Uczniom tym należą się słowa uznania, gdyż analizy i interpretacji dzieła dokonywali w obecności samego artysty, samodzielnie wymyślając dla wybranego obrazu „swój własny” tytuł.

Danuta Rosa

Więcej zdjęć w galerii