Smaller Default Larger

Świetne wyniki egzaminu E14

E.14Informatycy z Mechanika po raz kolejny pokazali klasę, świetnie zdając egzamin E.14.  Nasi maturzyści uzyskali wynik o około 25% lepszy niż średni wynik dla okręgu (58%) czyli województw Wielkopolskiego, Lubuskiego i Zachodniopomorskiego.

Egzamin E.14 - Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami - to ostatni z 3 egzaminów kwalifikacyjnych w zawodzie technik informatyk, zdawany w połowie 4 klasy. Prace uczniów są sprawdzane w Poznaniu przez zespół egzaminatorów OKE.
Część testowa składa się z 40 pytań - aby zdać, trzeba poprawnie odpowiedzieć przynajmniej na 50% z nich. U nas zdało 56 z 58 zdających - 97% (pechowej dwójce zabrakło 1 i 2 pkt). Średni wynik to 71%.

 

W części praktycznej uczniowie musieli  wykazać się znajomością języka SQL, HTML, CSS, PHP i JavaScript. W ciągu 150 minut musieli od podstaw, korzystając jedynie z edytora tekstowego, stworzyć stronę internetową o zadanym wyglądzie,  umożliwiającą odebranie danych z formularza, ich przetworzenie i wyświetlenie wyników. Dodatkowo musieli stworzyć bazę danych, zaimportować do niej dane, nadać uprawnienia, wykonać zapytania i uzyskać przynajmniej 75% punktów.
Z tym niełatwym zadaniem poradziło sobie 48 z 57 zdających, czyli ponad 84%, uzyskując średni wynik 87%.
Gratulujemy !

nauczyciele kwalifikacji E.14 (Renata Nagiewicz, Katarzyna Pazdej, Jacek Demczar, Marcin Molak)