Smaller Default Larger

TŁUMACZENIE PÓŁ ŻARTEM , PÓŁ SERIO

Dnia 4 kwietnia 2018 roku na PWSZ w Pile odbyła się kolejna edycja cyklicznego konkursu z j.angielskiego. Konkurs ma na celu zachęcenie uczniów do pogłębiania wiedzy i umiejętności z języka angielskiego, przybliżenie charakteru pracy tłumacza oraz – a może przede wszystkim - dobrą zabawę z językiem. Zmagania konkursowe  polegały na przetłumaczeniu fragmentów prozy, poezji, piosenek lub żartów z języka angielskiego na język polski. Uczniowie  mieli 45 minut na to zadanie. W tym roku nasza szkołę , pod czujnym okiem p.Edyty Reselskiej, reprezentowało dwóch uczniów:Mateusz Wołowicz i Dominik Prokop i obaj spisali się na medal. Mateusz zdobył III miejsce, a Dominik otrzymał wyróżnienie. Warto wspomnieć, że różnica punktowa między chłopakami wyniosła tylko jeden punkt, więc ich umiejętności językowe są bardzo wyrównane. GRATULUJEMY! Aż żal, że  Mateusz i Dominik ostatni raz mieli możliwość wziąć udział w tym konkursie, bo obaj są tegorocznymi maturzystami.

Dziękuję uczestnikom  i opiekunowi
Katarzyna Szmiłyk