Smaller Default Larger

Czyn społeczny Nauczycieli, Pracowników i Uczniów z “Mechanika”

Czyn społeczny-32Określenie “czyn społeczny”, które funkcjonowało w PRL-u, nasi uczniowie znają głównie z filmów, książek historycznych lub wspomnień rodziców. Okazuje się jednak, że wdrożenie „czynu” w szkolne realia, w dzisiejszych czasach, nie stanowiło dla nich problemu. Kolejny raz udowodnili, iż chęci do „pracy dla idei”  im nie brakuje. Okazją ku temu była zorganizowana 6 kwietnia, akcja sprzątania. Po zimie przyszedł czas na wiosenne porządki, również wokół terenu szkoły. W piątkowe, słoneczne popołudnie w ruch poszły grabie, szpadle, nożyce,  jak również „karchery”! Oprócz młodzieży, chętnych do pracy było także kilku nauczycieli oraz pracowników szkoły. Przy tej okazji nie mogło zabraknąć narodowego, polskiego sportu, czyli  wspólnego grillowania.

Niewiele osób “z zewnątrz” wie, że nasza placówka dysponuje bardzo ładnym, wewnętrznym boiskiem szkolnym, usytuowanym przy Parku Miejskim, w okolicy tzw. “stawków”. Zależy nam, aby ten szkolny dziedziniec nabrał perfekcyjnego wyglądu i stał się kolejnym atutem naszej szkoły, będąc miejscem wypoczynku i relaksu dla młodzieży podczas przerw.

Kolejna akcja już wkrótce! Pamiętajcie “Razem możemy więcej!”

Lidia Popielarz-Kozłowska
Edyta Reselska

Więcej zdjęć w galerii