Smaller Default Larger

MECHANIK JĘZYKOWO NA PWSZ

Schowek01Dnia 18 kwietnia 2018 roku  po raz siódmy odbył się  Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla  uczniów szkół średnich zorganizowany przez Studium Języków Obcych  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile,  tym razem w całości poświęconym filmowi tychże krajów. Quiz pisemny zawierał krótkie pytania w języku angielskim  (a, b, c, d), dotyczące kinematografii brytyjskiej oraz amerykańskiej. Uczniów zapytano  o przemysł filmowy, słynnych reżyserów, aktorów, adaptacje filmowe, nagrody, miejsca akcji oraz muzykę filmową. W konkursie wzięła udział bardzo liczna reprezentacja naszej szkoły. W konkursie wzięło udział ponad 60 uczniów z różnych szkół. Jeden z naszych uczniów MATEUSZ WOŁOWICZ zdołał jednak się przebić wśród licznej konkurencji i zdobył WYRÓŻNIENIE. GRATULUJEMY!!!! Warto dodać, że Mateusz wziął udział w 3 konkursach w tym roku: Pół żartem, pól serio-tłumaczenie, Powiatowy Konkurs z j.ang oraz Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i na dwóch znalazł się wśród nagrodzonych.

Cały dzień 18 kwietnia był Dniem Języków  na PWSZ uczestnicy konkursu wzięli udział w spotkani ze studentami programu ERASMUS z Turcji, Rumunii, Słowacji i Syrii, a klasa 1I z Panią Asią Markiewicz uczestniczyła w wykładzie JAK MÓWIĆ, ABY INNI NAS ROZUMIELI I JAK SŁUCHAĆ, ABY ROZUMIEĆ INNYCH? prowadzonym przez panią mgr Grażynę Gołaszewską oraz warsztatach pod tytułem: British Royal Family in The Spotlight prowadzanym przez studentów Anglistyki na PWSZ. W przerwach nasi uczniowie obejrzeli zawody w wyciskaniu sztangi kibicując reprezentantom naszej szkoły oraz wzięli udział w degustacji potraw (uczniowie klasy 1m najlepiej poznali nasze i obce smaki i chętnie podzielą się wrażeniami)

Katarzyna Szmiłyk i Joanna Markiewicz

Schowek02     Schowek03     Schowek04    Schowek05