Smaller Default Larger

Międzynarodowe Targi Poznańskie – „Innowacje Technologie Maszyny – ITM POLSKA”

Międzynarodowe Targi Poznańskie-1Dnia 08.06.2018 roku klasa 2M miała możliwość zapoznania się z najnowszymi nowinkami technologicznymi na zorganizowanych w stolicy Wielkopolski Międzynarodowych Targach Poznańskich – „Innowacje Technologie Maszyny – ITM POLSKA”.
    Naszą szkołę do udziału w tym wydarzeniu zaprosił p. Marcin Sawczyn - absolwent „Mechanika”, a obecnie Dyrektor Zarządzający w firmie „Haimer”, której komponenty znajdują się w każdym samolocie na całym świecie (firma współpracuje m. in. z AIRBUS, BOEING, APPLE, SAMSUNG, BMW, AUDI).
    Uczestnicy wycieczki rozpoczęli targi się od spotkania i rozmowy z Panem Dyrektorem, który opowiedział o historii, zakresie działania oraz podstawach firmy „Haimer”.

Poruszył także temat „Przemysłu 4.0”, czyli nawiązał do tego, co czeka nas w najbliższej przyszłości (roboty i automatyka produkcji). Uczniowie dowiedzieli się także, jak wygląda praca oraz zarobki w firmie, która dysponuje sprzętem o łącznej wartości przekraczającej 10 mln PLN.
    Po spotkaniu klasa udała się na stoiska wystawców z całego świata, oferujące produkty z branży mechanicznej i mechatronicznej: od malutkich wierteł, przez zestawy tokarskie, do wielkich suwnic oraz dźwigów do przewożenia zestawów ważących przeszło tysiące ton. Uczniowie mogli bezpośrednio pytać, dowiadywać się i sprawdzić działanie rozmaitych technologicznie zaawansowanych maszyn.
    Po targach spora część uczniów stwierdziła, że dopiero teraz rozumie, do czego potrzebna jest im nauka w klasie o profilu mechatronicznym i jak ogromne perspektywy otwiera przed nimi ten kierunek.

 Michał Tymiński

Więcej zdjęć w galerii