Smaller Default Larger

Klasa 2M w Łebie

Łeba-9Dnia 13.06.2018 roku o godzinie 6:00 klasa 2M ruszyła autokarem w kierunku Łeby. Po długiej drodze w końcu zobaczyliśmy upragniony cel - nasze tymczasowe „legowisko” - „Łebsko”. Już pierwszego dnia ruszyliśmy, aby pospacerować po plaży i przejść się po promenadzie. Po powrocie do „domu” zjedliśmy pyszny posiłek, a następnie część grupy udała się nad pobliskie jezioro „Łebsko”. Tego dnia niestety pogoda nam nie dopisała, ale to nie stało na przeszkodzie, żeby wejść i wykąpać się w jeziorze.
Drugi dzień rozpoczął się od śniadania. Następnie wybraliśmy się do Słowińskiego Parku Narodowego, w którym uznaliśmy, że drogę do wydm przejdziemy pieszo. Okazało się, że idąc tam przeszliśmy aż 6km! Na wydmach mieliśmy dużo czasu wolnego, więc wielu z nas zajęło się zabawami na piasku. Następnie poszliśmy na plażę, żeby za chwilę przejść nią aż do naszego autokaru.

Trzeciego dnia musieliśmy zacząć się pakować. Nie było łatwo, ale udało się. Pokoje posprzątane, my spakowani - ruszamy w miasto! Każdy z nas niecierpliwie czekał na atrakcje dzisiejszego dnia - wyprawę statkiem na morze. Wielu chciało się przekonać czy choroba morska naprawdę istnieje - u nas natomiast nikt jej nie doświadczył. Później mnóstwo czasu wolnego i na koniec pobytu w Łebie obiad w restauracji Łebska Chata. Najedzeni, możemy ruszać w drogę powrotną do domu. Wracając nauczyciele zapewnili nam trochę rozrywki - graliśmy w Bingo. Do wygrania były bardzo ciekawe nagrody, a my rywalizując nie myśleliśmy o drodze, jaka nas jeszcze czeka.


Ewa Wesołowska - Pietrusza

Więcej zdjęć w galerii