Smaller Default Larger

Drużyna Mechanika zwycięzcą III edycji Pilskiej Akademii Umiejętności

Pilska Akademia Umiejętności -3Pilska Akademia Umiejętności to projekt od trzech lat organizowany przez pilski Inwest-Park. Ma on postać konkursu. Biorą w nim udział drużyny złożone z uczniów szkół średnich oraz pilscy przedsiębiorcy. Do przedstawicieli każdej szkoły dolosowany jest przedsiębiorca, dla którego należy nakręcić jednominutowy film reklamowy, napisać plan marketingowy oraz przedstawić swoje pomysły na gali końcowej przed dużą liczbą widzów. Z tymi trudnymi zadaniami postanowili zmierzyć się uczniowie klasy 2 M: Michał Tymiński, Fabian Przewoźniak, Marcel Piotrowski, Radosław Sokól, Jakub Bartoś. Opiekunem tej doborowej drużyny był pan Maciej Reinke. Wylosowaliśmy firmę Top Fence, której przedstawicielem został jej współwłaściciel pan Bartłomiej Greń.

Już na pierwszym spotkaniu z przedsiębiorcą złapaliśmy nić porozumienia i w głowie zakiełkowała nam myśl, że z tego projektu może wyjść wiele wspaniałych rzeczy. Zaczęliśmy od nakręcenia filmu. Mimo iż okazało się, że wyprodukowanie jednominutowego filmu zajmuje około 12 godzin to bawiliśmy się świetnie. Tym bardziej, że byliśmy zadowoleni z efektu końcowego. Szczególne słowa uznania należą się Michałowi i Marcelowi, którzy dwukrotnie musieli pomalować się farbami do ciała od pasa w górę. Farby były zakupione w sklepie z chińskimi towarami i schodziły z ciała dopiero po około tygodniu mycia. Po filmie przyszedł czas na napisanie planu marketingowego. To był najtrudniejszy etap projektu. Wielogodzinne ślęczenie nad komputerem w celu przygotowania planu i prezentacji go przedstawiającej nie było zbyt zabawne. Na koniec zajęliśmy się przygotowaniem do wystąpienia na gali. Mimo sporych obaw wystąpienie finałowe przebiegło tak jak je sobie wymyśliliśmy. Profesjonalnie, zabawnie, z lekkością. Po prostu dobrze. W efekcie naszych działań kapituła konkursu ogłosiła, że zostaliśmy zwycięzcami III edycji Pilskiej Akademii Umiejętności. Cieszymy się niezmiernie z tego sukcesu tym bardziej, że inne drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze i zawiesiły wysoko poprzeczkę. Udało się nam korzystnie zaprezentować szkołę a także odebrać wartościowe nagrody. Dodatkowo przy pracy nad tym projektem bardzo dużo się nauczyliśmy. Wiemy jak wygląda praca w grupie, jak zarządzać grupą i czasem, jak rozmawiać i komunikować się z właścicielami przedsiębiorstw, jak przygotować się do ważnego wystąpienia publicznego. Chcemy podziękować panu Bartłomiejowi Greniowi, bez pomocy którego nie dalibyśmy rady wygrać tego konkursu. Każdy z nas włożył w ten projekt około 50 godzin pracy ale było warto.

Maciej Reinke