Dwie wystawy w galerii „Labirynt” PSM – LW w Pile

Dwie wystawy-2Uczniowie klasy 2P w ostatnim czasie mieli wielką przyjemność obejrzenia w galerii
„Labirynt” dwóch bardzo interesujących wystaw artystycznych.
18.04.2018 młodzież poznała prace fotograficzne Marty Nowakowskiej, która swą wystawę zatytułowaną „Kobiecość w krainie światła i mroku” zadedykowała zmarłemu Kubie – swojej wielkiej miłości.
Nieco inny charakter miała wystawa prac plastycznych grupy malarskiej „Atelier”, tworzącej w ramach działań kulturalnych Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej.

Uczniowie obejrzeli ją 13.06.2018 roku w ramach lekcji wiedzy o kulturze.
Na tej wystawie opatrzonej frywolnym tytułem „Igraszki wyobraźni” wystawione zostały prace malarzy nieprofesjonalnych, niezwykle barwne i ukazujące polskie i europejskie przestrzenie.
Uczniom podobały się obrazy. Niepodpisanym przez ich twórców obrazom nadawali własne tytuły, opierając swoje pomysły na plastycznych wizualizacjach ukazywanej rzeczywistości.

Danuta Rosa